Сб. Фев 27th, 2021

  Ринок оренди житла столиці сьогодні розвивається, але в основному за рахунок міграційних процесів. Про це в ексклюзивному коментарі журналісту інформаційно-аналітичного порталу «Місто-інфраструктура» повідомив віце-президент Асоціації професійних управляючих нерухомістю Анатолій Топал.

  За його словами, в найближчі місяці навантаження на орендарів у зв’язку з подорожчанням комунальних тарифів, буде підвищуватися й далі.

  «Першу спробу різкого підвищення цін на оренду житла у гривні було зроблено в квітні 2014 року. Пам’ятаєте, коли долар збільшився з 8 до 13-ти. Тоді господарі житла різко підвищили ціни на оренду, перевівши її в долар. Орендар – пішов. І потім до серпня, поки не поїхали люди з Донецька і Луганська до столиці, багато киян так не змогли набрати мешканців на квартири», – зазначив А.Топал.

  Він також додав, що ті орендодавці, хто в квітні 2014 «заморозив» ціни пропозиції в гривні на рівні + 20% – + 30% листопаді 2013, – ті виграли. У тих була «заповнюваність» житла. Хто вирішив «погратися» з курсом, ті – програли. Адже, у людей доход не збільшився», – підкреслив Анатолій Топал.

  «Ситуація почала змінюватися в липні-серпні 2014 року, коли до Києва приїхали переселенці. Її можна охарактеризувати двома словами – бажання заробити на тлі «донецького синдрому». Для орендарів це закінчилося зростанням цін пропозицій у гривні», – підкреслив А.Топал.

  Експерт також додав, що навіть незважаючи на зростання цін, відтоку орендарів все одно не спостерігається. До Києва їдуть за столичним сонцем, грошима, освітою і спокійним життям.

  «Тому ринку оренди столиці в осяжному майбутньому нічого не загрожує. Він жив, живе і буде жити», – підкреслив віце-президент Асоціації професійних управляючих нерухомістю.

  Владислав Кордік

  «Місто-інфраструктура»

  Материалы по теме:

  У Львові стали впроваджувати розподільний збір сміття
  У Львові стала активно впроваджуватись система роздільного збору сміття. Про це «Місто-інфраструктура» повідомила керівник прес-служби Львівської міської Ради Христина Процак. За словами керівника прес-служби, ...
  Центральне опалення: зберегти – нема за що, а відмовитися – дорого
  Ситуація з подальшим розвитком комунальної теплоенергетики в країні зайшла в глухий кут. Чи зберігати централізовану систему опалення або відмовлятися від неї - це з ...
  Введення нових ліцензій прискорить монополізацію будівельного ринку – А.Топал
  В уряді за участю Міністерства регіонального розвитку та Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ) розроблено проект постанови Кабінету міністрів «Деякі питання ліцензування будівництва об'єктів IV та ...

  Добавить комментарий

  Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *