Ср. Июл 28th, 2021

Ринок оренди житла столиці сьогодні розвивається, але в основному за рахунок міграційних процесів. Про це в ексклюзивному коментарі журналісту інформаційно-аналітичного порталу «Місто-інфраструктура» повідомив віце-президент Асоціації професійних управляючих нерухомістю Анатолій Топал.

За його словами, в найближчі місяці навантаження на орендарів у зв’язку з подорожчанням комунальних тарифів, буде підвищуватися й далі.

«Першу спробу різкого підвищення цін на оренду житла у гривні було зроблено в квітні 2014 року. Пам’ятаєте, коли долар збільшився з 8 до 13-ти. Тоді господарі житла різко підвищили ціни на оренду, перевівши її в долар. Орендар – пішов. І потім до серпня, поки не поїхали люди з Донецька і Луганська до столиці, багато киян так не змогли набрати мешканців на квартири», – зазначив А.Топал.

Він також додав, що ті орендодавці, хто в квітні 2014 «заморозив» ціни пропозиції в гривні на рівні + 20% – + 30% листопаді 2013, – ті виграли. У тих була «заповнюваність» житла. Хто вирішив «погратися» з курсом, ті – програли. Адже, у людей доход не збільшився», – підкреслив Анатолій Топал.

«Ситуація почала змінюватися в липні-серпні 2014 року, коли до Києва приїхали переселенці. Її можна охарактеризувати двома словами – бажання заробити на тлі «донецького синдрому». Для орендарів це закінчилося зростанням цін пропозицій у гривні», – підкреслив А.Топал.

Експерт також додав, що навіть незважаючи на зростання цін, відтоку орендарів все одно не спостерігається. До Києва їдуть за столичним сонцем, грошима, освітою і спокійним життям.

«Тому ринку оренди столиці в осяжному майбутньому нічого не загрожує. Він жив, живе і буде жити», – підкреслив віце-президент Асоціації професійних управляючих нерухомістю.

Владислав Кордік

«Місто-інфраструктура»

Материалы по теме:

Відмінність цифрової готівки від звичайних електронних розрахунків
 
READ  Фитнес-клубам подняли арендные ставки
                            Експерт розповів, до чого тут блокчейн Плутанина у визначеннях таких понять як цифрові, електронні, віртуальні або пластикові гроші обумовлена тим що нема загально - світового ...
Правила енергоефективного споживання енергоресурсів
День ефективного використання енергоресурсів    В українському суспільстві формування енергоефективної свідомості вимагає постійного і всебічного роз'яснення цілей і способів досягнення європейських показників енергоємності виробництва.
Центральне опалення: зберегти – нема за що, а відмовитися – дорого
Ситуація з подальшим розвитком комунальної теплоенергетики в країні зайшла в глухий кут. Чи зберігати централізовану систему опалення або відмовлятися від неї - це з ...
Терморегулятори на батареях знижують витрати газу від 15% до 26% – Віктор Пирков
Монополісти сьогодні мало зацікавлені в установці енергозберігаючого обладнання в будинках споживачів тепла, в тому числі і терморегуляторів, які дозволяють ефективно знижувати витрата газу в ...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *