Пн. Авг 2nd, 2021

Прем’єра вистави відбулася в Національній опереті 22 та 23 лютого 2019 р Лібрето Юрія Рибчинського, музика Геннадія Татарченко.

Як відомо, поемі Юрія Рибчинського «Біла ворона» в цьому році виповнюється 30 років. За цей час рок-опера «Біла ворона» була поставлена ​​не одним театром. Але версія від Національної оперети – це принципово нове, оригінальне, яскраве та сильне рішення. Вона відрізняється не тільки масштабом, сучасністю сценографії, але й сміливими акцентами у пластичному рішенні.

Це визначна подія у культурному житті країни! Над  створенням рок-опери працювали такі професіонали, як режисер Максим Голенко, балетмейстер Максим Булгаков, диригент Сергій Нестерук, сценограф Володимир Ковальчук, художник по костюмах Олена Левченко та інші.

В основі сюжету історія життя Орлеанської Діви або Жанни д’Арк, яка очолила боротьбу французького народу під час Столітньої війни. Тут й глибокий патріотизм, й чистота, безкомпромісність принципів, безмежна відданість своєму королю та любов до народу … в переплетенні з особистою трагедією.

З вуст Жанни д’Арк звучать – як ніколи актуальні для нас сьогодні (!) – слова: «Народ стає покірною юрбою, не маючі мети перед собою. Коли ж мета велична, як свобода, юрба завжди, завжди стає народом!»

– Актуальність постановки полягає в тому, що сьогодні наша країна й народ також опинилися перед необхідністю відстоювати свою свободу. Цей проект – заклик до миру. Коли влада любить свій народ, у неї є майбутнє й перспективи. Адже народ – це голос розуму, – говорить генеральний директор-художній керівник Національної оперети, н. а. України Богдан Струтинський. – Теми, порушені у рок-опері «Біла ворона», будуть актуальні завжди. Це зрада, вибір, любов до народу й те, як держава поступає зі своїми героями.

READ  Міжнародний шоу-концерт

«Постановка «Біла ворона» про те, яке майбутнє чекає Україну, якщо не спілкуватися з народом, не цінувати народ», – Богдан Струтинський.

Як розповідає автор й драматург Юрій Рибчинський, матриця, яку він створив у п’єсі «Біла ворона» ще в далекому 1989 році, виявилася набагато більш співзвучною теперішньому часу, ніж тим дням, коли вона була написана.

– Я вдячний Національній опереті за те, що вона взялася за цю непросту роботу, – сказав Юрій Рибчинський.

А Геннадій Татарченко у свою чергу додав, що щасливий від того, що почує свою музику у виконанні професійних артистів саме музичного театру.

Для роботи над сценографічним рішенням вистави був запрошений радянський, канадський та український художник, живописець й педагог Володимир Ковальчук. За словами Володимира, головний принцип його роботи: «динаміка у статиці».

– Я дуже радий, що ми залучили до роботи над «Білою вороною» Володимира Ковальчука. Він вніс неймовірно потужний рух у цей проект. Ми змогли на нього подивитися під іншим кутом. Для мене це було важливо, корисно й цікаво, – каже режисер-постановник Максим Голенко. – Багато які речі вдалися візуально. Дуже сильний сатирично соціальний пласт. Ми це зробили!

До слова, це не перша спільна робота режисера Максима Голенка й балетмейстера Максима Булгакова над рок-оперою «Біла ворона». Їх творчий тандем зародився ще у 2015 році в Рівному, продовжився у 2017 році в Миколаєві, і ось тепер з’явилася можливість поставити рок-оперу «Біла ворона» у стінах Національної оперети України. Варто лише кілька хвилин побути на репетиції, як розумієш: Максими розуміють один одного з півпогляду, півслова.

– Це не дивертисмент. Балет тут – повноцінний ключовий персонаж – НАРОД у всіх його іпостасях. Моїм першочерговим завданням було створення певного емоційного стану, конструювання непростого шляху від емоції до думки. Це така певна брехтівська форма, яку потрібно відчути і в цьому правильно існувати. І балет з цим блискуче впорався, – зазначає балетмейстер-постановник вистави Максим Булгаков.

READ  Національна опера України завершує свій 151-й театральний сезон

Підготувала Оксана Лазепко

Фото: Анатолій Федорців

 

Коли: 23 і 24 березня (субота, неділя). Початок о 19:00

Де: Національна оперета (г. Киев, ул. Велика Васильківська, 53/3, ст.метро «Олімпійська»)

Тел. для броні: (063) 674-43-34, (050) 719-73-90

Квитки ТУТ: http://operetta.com.ua/event/prem-yera-bila-vorona-4/

Материалы по теме:

Концерт «Зачаровані весною. Оперета запрошує»
У перші дні весни у Київському національному академічному театрі оперети — нове шоу Національної оперети України та Олега Скрипки «ЗАЧАРОВАНІ ВЕСНОЮ. Оперета запрошує!» Знамениті композиції ...
Проста дівчина Маруся, а не пафосний образ «Голосу нації»
Спільна історія цієї драматичної поеми та режисера Сергія Павлюка почалася ще у Луганську (Луганський обласний академічний український музично-драматичний театр).
12 мая в Национальной оперетте комическая опера-фарс Г. Доницетти «Колокольчик»
Комическая опера-фарс Гаэтано Доницетти «Колокольчик», которую покажут 12 мая в Национальной оперетте Украины,  прекрасно воссоздает атмосферу старинного итальянского дворика, где всегда звучат веселая, легкая ...
У Національній опереті відбулася прем’єра трагікомедії «Розмова, якої не було»
Національна оперета України знову вкотре здивувала своїх глядачів: 26 та 27 червня тут – на «Сцені 77», що під дахом Театру - відіграли трагікомедію ...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *