Пн. Авг 2nd, 2021

В Україні спостерігається відтік кваліфікованих кадрів, задіяних у сфері ядерної енергетики. Про це журналістові інформаційно-аналітичного порталу «Місто-інфраструктура» на 7-му Міжнародному форумі «Атомекспо – Білорусь – 2015», який проходив у Мінську повідомив виконавчий cекретар Українського ядерного товариства, доктор технічних наук Сергій Барбашев. Науковець вважає, що рівень відтоку кадрів з підприємств галузі та наукових установ  нашої країни, у т.ч. за кордон на сьогоднішній день дуже великий – по приблизним даним від 5 до 10%.

«Йдеться про те, що кваліфіковані інженери, які працюють на українських атомних станціях та в інститутах десятки років, кидають роботу і виїжджають у пошуках кращого життя,- працювати на російські об’єкти ядерної енергетики або у Європу», – зазначив Сергій Барбашев.

Він також додав, що наших українських молодих фахівців – ядерників із задоволенням запрошують на роботу в Китай.

«У Китаї розвивається атомна енергетика. А у нас підготовлені хлопці – добре знають англійську мову, що полегшує їх працевлаштування за кордоном», – підкреслив виконавчий секретар Українського ядерного товариства.

Сергій Барбашев уточнив, що український технічний персонал окрім Росії та Китаю від’їжджає і в Туреччину.

«А «головаті» люди, я маю на увазі українських вчених і проектувальників, їдуть працювати до Німеччини і США та інші західні країни»,- зазначив Сергій Барбашов.

Він зауважив, що в атомній енергетиці України сьогодні задіяні близько 40 тисяч фахівців, з них біля 32 тисячі працюють безпосередньо на атомних станціях.

«Виходить, що з тих фахівців – ядерників, які покидають галузь, кілька сотен становить молодь», – підбив підсумок експерт.

Він підкреслив, що на підготовку кваліфікованого інженера – атомника окрім 5-ти років навчання в інституті необхідно затратити близько 10-ти років базової підготовки на виробництві. Разом, в цілому – 15 років. Сергій Барбашов також зауважив, що вже сьогодні наявні  втрати кваліфікованих кадрів в атомній галузі України та науковців можуть негативно вплинути на розвиток вітчизняної ядерної енергетики.

READ  Страны СНГ формируют единое навигационное пространство

Владислав Кордік

«Місто-інфраструктура»

Материалы по теме:

Верните в отрасль теплоэнергетики профессионалов
В Кореизе (Большая Ялта) состоялась 21-я Международная конференция «Проблемы экологии и эксплуатации объектов энергетики ». Для участия в этом представительном форуме, который проходит в одно и ...
Украина помогает Беларуси изготовить ядерный реактор для АЭС
Краматорское ПАО «Энергомашспецсталь» в 1-м квартале 2014 года завершит полный цикл изготовления заготовок корпуса атомного реактора для первого блока Белорусской АЭС. Об этом во ...
АО «Мотор Сич» берет под свое крыло Винницкий авиазавод
Моторостроительная компания «Мотор Сич» заинтересована в покупке Винницкого авиаремонтного завода. Об этом сообщил председатель совета директоров АО «Мотор Сич» Вячеслав Богуслаев. «Нам интересен этот завод. Но его ...
Страны СНГ формируют единое навигационное пространство
Федеральный сетевой оператор «НИС ГЛОНАСС» и операторы стран СНГ: национальный оператор Украины и операторы в сфере навигационной деятельности Беларуси и Казахстана планируют объединить усилия ...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *