Пт. Мар 5th, 2021

  В Україні спостерігається відтік кваліфікованих кадрів, задіяних у сфері ядерної енергетики. Про це журналістові інформаційно-аналітичного порталу «Місто-інфраструктура» на 7-му Міжнародному форумі «Атомекспо – Білорусь – 2015», який проходив у Мінську повідомив виконавчий cекретар Українського ядерного товариства, доктор технічних наук Сергій Барбашев. Науковець вважає, що рівень відтоку кадрів з підприємств галузі та наукових установ  нашої країни, у т.ч. за кордон на сьогоднішній день дуже великий – по приблизним даним від 5 до 10%.

  «Йдеться про те, що кваліфіковані інженери, які працюють на українських атомних станціях та в інститутах десятки років, кидають роботу і виїжджають у пошуках кращого життя,- працювати на російські об’єкти ядерної енергетики або у Європу», – зазначив Сергій Барбашев.

  Він також додав, що наших українських молодих фахівців – ядерників із задоволенням запрошують на роботу в Китай.

  «У Китаї розвивається атомна енергетика. А у нас підготовлені хлопці – добре знають англійську мову, що полегшує їх працевлаштування за кордоном», – підкреслив виконавчий секретар Українського ядерного товариства.

  Сергій Барбашев уточнив, що український технічний персонал окрім Росії та Китаю від’їжджає і в Туреччину.

  «А «головаті» люди, я маю на увазі українських вчених і проектувальників, їдуть працювати до Німеччини і США та інші західні країни»,- зазначив Сергій Барбашов.

  Він зауважив, що в атомній енергетиці України сьогодні задіяні близько 40 тисяч фахівців, з них біля 32 тисячі працюють безпосередньо на атомних станціях.

  «Виходить, що з тих фахівців – ядерників, які покидають галузь, кілька сотен становить молодь», – підбив підсумок експерт.

  Він підкреслив, що на підготовку кваліфікованого інженера – атомника окрім 5-ти років навчання в інституті необхідно затратити близько 10-ти років базової підготовки на виробництві. Разом, в цілому – 15 років. Сергій Барбашов також зауважив, що вже сьогодні наявні  втрати кваліфікованих кадрів в атомній галузі України та науковців можуть негативно вплинути на розвиток вітчизняної ядерної енергетики.

  Владислав Кордік

  «Місто-інфраструктура»

  Материалы по теме:

  Интенсивность работ на стройплощадке БелАЭС впечатляет – эксперт
  На строительстве энергоблоков БелАЭС. Строительство Белорусской АЭС впечатляет своей интенсивностью, культурой организации и энерговооруженностью. Об этом заявил Президент Украинского ядерного общества ...
  Uranium One виграв тендер на поставку урану в Бразилію
  Компанія Uranium One Inc. перемогла у відкритому міжнародному тендері на поставку в 2017 році 982 000 фунтів (близько 400 тонн) природного урану для бразильської ...
  Украина помогает Беларуси изготовить ядерный реактор для АЭС
  Краматорское ПАО «Энергомашспецсталь» в 1-м квартале 2014 года завершит полный цикл изготовления заготовок корпуса атомного реактора для первого блока Белорусской АЭС. Об этом во ...
  Первое выездное совещание на площадке строительства ЦХОЯТ
  Первое выездное межведомственное совещание по вопросам строительства Централизованного хранилища отработавшего ядерного топлива (ЦХОЯТ) под председательством президента НАЭК «Энергоатом» Юрия Недашковского состоялась на строительной площадке ...

  Добавить комментарий

  Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *