Ср. Июл 28th, 2021

На початок березня 2015 року середньомісячна наповнюваність українських готелів постояльцями продовжувала знижуватися, а готельєри перебували у роздумах – чи варто піднімати вартість проживання. Про це журналісту інформаційно-аналітичного порталу «Місто-інфраструктура» повідомив Максим Ванат,- генеральний менеджер готелю «Інтурист-Запоріжжя».

Він вважає, що зараз перед операторами готельного ринку України гостро стоїть питання про доцільність підвищення тарифів на проживання, конференц-сервіс та ресторанні послуги.

«З одного боку зростають ціни на газ та комунальні платежі. В готельный сфері вони складають практично найбільшу статтю витрат. З іншого боку, бізнес-активність також переживає процес стагнації. Знизилася кількість бізнес-туристів, особливо зарубіжних. Щоб заманити відвідувачів у готелі, використовувалися спеціальні знижки та акції, що дозволяють гостю заощадити від 20% до 50% вартості проживання», – зазначив експерт.

Максим Ванат також помітив стійку тенденцію: станом на початок 2015 року, незважаючи на підвищення курсу основних валют, ціни в більшості українських готелів, залишалися на старому рівні. Навіть, у готелях міжнародних мереж, незважаючи на часту прив’язку вартості проживання до курсу євро.

«За минулий рік середнє завантаження готелів України значно знизилось. Якщо взяти дані статистики по Запорізькій області, то ми побачимо, що рівень середньорічного завантаження в готелях в 2014 році становив близько 8%. Це абсолютний мінімум, починаючи з 2008 року, коли мала місце попередня серйозна економічна криза. За даними Головного управління Міндоходов в Запорізькій області, в бюджет Запоріжжя «туристичного збору» у 2014 році надійшло лише близько 16% від минулорічного показника»,- підкреслив експерт.
Максим Ванат прогнозує, що в нинішньому році доходи від туристичного і готельного бізнесу в бюджет очікуються ще нижчими.

«Туристичні готелі втрачають через те, що величезна кількість іноземних туристичних груп просто не їдуть в Україну. Це обумовлено об’єктивними причинами. У деяких країнах для поїздки в Україну неможливо оформити страховку через те, що у нас війна. Страхові компанії відмовляються брати на себе ризики. Ситуація в готелях міжнародних мереж, які традиційно популярні серед іноземних бізнес-туристів, дещо інша. У них тарифи, як правило, прив’язані до курсу євро або долара»,- наголосив Максим Ванат, керуючий готелю Інтурист-Запоріжжя.

READ  Останні потерпілі від Еліта-центру отримають компенсацію лише в 2068 році

Експерт зазначає, що ситуація зараз двояка, – конкуренція висока, потоки туристів низькі. Вийти з ситуації можна, знизивши собівартість номера. При цьому дуже важливо максимально економити енергоресурси і перевершувати конкурентів за якістю і ціновою пропозицією. Що і відбувається у всіх містах України.

«Можна порівняти ціни в 3-4 * готелях великих міст. Зараз, наприклад, у Запоріжжі за 490-570 грн можна зняти стандартний номер зі сніданком, в Дніпропетровську такий же номер в готелі обійдеться відвідувачу в 630-1200 грн. В Івано-Франківську зняти номер в готелі на добу можна за 280-450 грн, у Львові в середньому за 450 -1500 грн, у Харкові -за 650-1000 грн, у Києві – за 700-2000 грн. У багатьох містах ціни приблизно такі ж, як за такий же період минулого року», – підбив підсумок сказаному експерт.

Максим Ванат також уточнив, що, підвищення цін на готельні послуги – неминучі тому, що умови виживання готельного бізнесу диктуються ринком.

Владислав Кордік

Місто-інфраструктура

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *