Діюча система наповнення бюджетів малих міст, сіл і селищ ущербна тим, що вона вихолощує у мерів будь-які ініціативи. Про це кореспонденту ІАП «Місто-інфраструктура» повідомив мер Новомиргорода Кіровоградської області Яків Немировський. За словами міського голови, дана система побудована таким чином, що чим більші зусилля докладає міський голова для наповнення місцевої казни, тим менше в міський бюджет згодом буде виділено дотацій від держави.
«У вас сьогодні багато власних надходжень до міського бюджету? – Ну що ж, знаходите і далі гроші самі, а навіщо вам тоді великі дотації від держави? Тому, в нашому середовищі склалася хибна практика, коли недбайливі міські голови формують бюджет в тіні, і чекають дотацій. Саме такий підхід до вирішення міських проблем не має заохочуватися. – Це шлях у глухий кут », – підкреслив Яків Борислович.
На думку мера, розподілом дотацій «вирівнювання» повинен займатися не голова районної адміністрації. Ці питання має вирішувати міський голова, погоджуючи свої дії безпосередньо з обласними або центральними бюджетними органами. Наприклад, з тим же Мінфіном. А сам міський бюджет зобов’язаний формуватися виходячи не з якоїсь формули емпіричної залежності від дотацій, – виділять з центру кошти, або не виділять, а безпосередньо міським головою.
«Цілодобово працюєш, щоб зробити якомога більше, а тобі у відповідь виділяють таку дотацію вирівнювання, що з нею нічого не можна зробити. І, б’єшся, як риба об лід. Зате бюджети деяких інших міст, незаслужено отримує дотацію набагато більшу. У цій справі і потрібно навести порядок. Дотація безпосередньо повинна бути пов’язана з кількістю жителів в населеному пункті. Я прихильник того, щоб повернути назад, закріплену раніше за містами прерогативу допомагати наповнювати бюджет за допомогою ринкового збору », – зазначив Яків Немировський.
Раніше ІАП «Місто-інфраструктура» повідомляв про те, що у Новомиргороді відновлена схема водопостачання міста.
Владислав Кордік