Пн. Июн 14th, 2021
смарт-квартира

смарт-квартира в новостройкеПротягом 2018 – 2019 років придбання житла економ – класу за кількістю угод становить фактично – 80% від усіх укладених договорів з нерухомості в Україні. Про це у коментарі заявив аналітик консалтингової компанії «SV Development» Сергій Костецький. За його словами, зараз забудовники в “економ” – класі в основному перейшли зі «смарт» – житла на невеликі квартири.

«Практично всі проекти, які зараз є на ринку відповідають попиту, який існує. Серед квартир, які купуються в новобудовах найбільш ходовий сегмент, до 20 тис. грн. за м2. У «економ» – класі є різне житло, і по 50 м2, і по 30 м2 і по 60м2. Якщо ми говоримо про регіони, то в великих містах купуються квартири трохи більшого розміру, в невеликих, більш маленькі», – уточнив експерт.

экспертВін також зауважив, що одна з реально працюючих “фішок” якими забудовники намагаються залучити своїх потенційних клієнтів, – це надання при покупці квартир – розстрочки в платежах.

«Було б звичайно непогано, щоб у нас розвивалось кредитування. Якщо раніше розстрочка була тільки на період будівництва, то зараз деякі забудовники пропонують на рік, на два відстрочити платіж. Крім того, надходять і інші пропозиції з оглядом на те, що у забудовника низька рентабельність, вона становить близько 20%, і робити якісь знижки, якісь акції немає сенсу. Вони просто конкурують за цінами. Виверт в чому, ось наша квартира – за 200 тис. грн, але при цьому ніхто ж не питає, яку площу вона займає» – зазначив Сергій Костецький.

Експерт звернув також увагу, що квартири економ-класу зараз будується всюди, як у віддалених частинах столиці, так і в приміських районах.

READ  В Украине плодятcя сотни новых «элита-центров»

внешний вид нового жилья«Кінцева частина міста, вона з приміськими районами зараз зливається, Якщо брати Київ, то популярна зона – Київська Борщагівка, Києво-Святошинський район. Тут людина сама дивиться і приймає рішення, що для неї більш пріоритетно: квартири наприклад в Святошинському районі, на околиці Києва, можна купити набагато більшої площі, ніж у самому місті. Користуються попитом всі квартири, їх в основному люди беруть для себе. Люди або купують і здають в оренду з перспективою того, що вона буде дорожче, і вони щось на ній зароблять. Або, просто вкладають гроші в нерухомість, чекають поки вона будується, поки вона буде коштувати на пару тисяч доларів дорожче. Зараз немає такого, як раніше було, – $ 50 тис. вклав а, заробив – $20 тис. Такий прибутковості зараз вже не зустрінеш»,- сказав Сергій Костецький.

квартира-смарт

Він також зазначив, що «смарт» – житло, серед покупців користуються меншим попитом і вважається гірше “хрущовки”. Забудовники розуміють так: у людей грошей небагато, тому для багатьох клієнтів ці квартири не потрібні, оскільки в будь-який момент може початися люстрація, декларування доходів і так далі.

“Що таке «смарт» – житло. Це забудовник побудував будинок, моноліт. Зараз при будівництві економить на всьому. Здається квартира, 40 м2 без нічого – без кухні, без санвузлів, без стін. По суті, та-ж “смарт” – квартира, що з нею людина хоче, те й робить. Зрозуміло, що забудовник заощадив на стінах, на водних комунікаціях, на дверях і отримав дешеву квартиру. Тому, “смарт” – квартира це варіант, ще гірше ніж хрущовка. “Смарт” – квартира – це поняття розтяжне, там і двокімнатні квартири по метражу бувають не менше. Там розробляти її ще потрібно, якісь коригування, дизайни і так далі», – підсумував експерт.

READ  Сплата до місцевих бюджетів.забудовникiв може сягати астрономічних сум - експерт

Владислав Кордік

«Місто-інфраструктура»

Материалы по теме:

Кредити за модернізацію тепломереж віддавати буде нічим – експерт
У зв'язку з проведенням муніципальних виборів і великих витрат на організацію цього процесу засобів на модернізацію теплових мереж в 2020 році було витрачено ще ...
Цена за квадратный метр в Киевской новостройке снизилась до 22 тыс. грн
Средняя цена за квадратный метр в Киевской новостройке снизилась на 2,2% за 2016 год.  Если в 2015 году средняя стоимость квадратного метра составляла 22 ...
В містах України цієї зими нас чекають більш масштабні комунальні аварії – експерт
На тлі розвалу систем централізованого теплопостачання, експерти вважають, що в містах України цієї зими нас чекають більш масштабні комунальні аварії, ніж в попередньому опалювальному ...
Тепло в будинки – за нормами 1968 року
Введення системи тарифоутворення призвело Україну до високих тарифів за теплову енергію. Про це кореспонденту ІАП «Місто-інфраструктура» повідомив директор інституту промислової екології, президент МАТЕК, кандидат технічних наук Олександр ...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *