Информационный портал новостей

Тепло в будинки – за нормами 1968 року

термический регуляторВведення системи тарифоутворення призвело Україну до високих тарифів за теплову енергію. Про це кореспонденту ІАП «Місто-інфраструктура» повідомив директор інституту промислової екології, президент МАТЕК, кандидат технічних наук Олександр Сігал.

За словами вченого-практика, тепломережа не може відпустити тепло за тією ціною, яка встановлена, оскільки не має можливості працювати собі в збиток. Тому в Україні і виникають нескінченні спроби міських підприємств теплових мереж компенсувати свої збитки за рахунок споживачів.

«Якщо говорити про початок цього процесу, то витоки всієї нинішньої плутанини з комунальними тарифами, а по-простому, – брехні, лежать в 1968 році. Саме в кінці шістдесятих років у Радянському Союзі були встановлені нормативи на опалення в наших квартирах. Тоді радянська влада визначила, що для населення температура у 18 градусів за Цельсієм в квартирі – норма. Для порівняння, в Чехії, Польщі, та інших Європейських країнах, де клімат значно тепліше, ніж у нас, був встановлений інший норматив комфортного перебування в житлі, – від 22 до 24 градусів тепла».

З яких міркувань в СРСР було встановленопоказник +18 градусів за Цельсієм? Причина, на думку Олександра Сігала, полягала в тому, що на виготовлення секцій батарей опалення не вистачало сировини, так як в той час вся країна працювала на «оборонку», якій був необхідний додатковий метал. Сировина для невійськових проектів весь час була в дефіциті.

«З тих пір, протягом більш ніж сорока років, якщо ми, тепловики, подаємо в квартиру тепло, яке забезпечує в оселі температуру +18 за Цельсієм, то послуга з теплопостачання вважається наданою. І, тільки у випадку, якщо в квартирі прохолодніше +18, ви, споживачі, можете викликати комісію з ЖЕКу, зафіксувати недостачу нормативного тепла, і повернути гроші »- стверджує вчений.

закон про теплозабезпечення

Радянська схема теплопостачання безвідмовно працювала до 1991-1992 років. Коли ж Україна стала самостійною державою і почалася масова приватизації житла, в самосвідомості населення утвердився принцип – мій дім, моя фортеця.

Психологія власника змінила і ставлення населення до перевіряючих і контролюючих органів. Господар житла отримав повне право не пускати представників перевіряючих інстанцій – жека, тепломережі, енергонагляду – у свою квартиру на цілком законних підставах. 

У населення з’явилася можливість встановлюватидодаткові оратории, щоб отримати реальний комфорт температури в житло – 22-24 градусів за Цельсієм. При цьому, відразу з’явилися проблеми з гідравлічною розбалансуванням будівель, а після – і цілих житлових масивів. Тобто, при однаковій подачі тепла в одних мешканців у квартирах було +24 градуси, а в інших – близько +12 градусів за Цельсієм, пояснив експерт.

«Наступним етапом своєрідної енергонезалежності населення стало розсвердлювання вхідній шайби мережевого теплопроводу на будинок – для подачі більшої кількості тепла. І відразу стало холодно в сусідньому будинку. У результаті всієї цієї діяльності ми сьогодні в містах отримали повне розбалансування систем теплопостачання і величезну перевитрату газу. А далі, зрозуміло, з’явилися фінансові проблеми у теплопостачальників.

Ось звідки ноги ростуть. Люди беруть +24 градуса Цельсія, а продовжують платити, як і раніше, лише за +18 Цельсія »- зазначив Олександр Сігал.

 

Економічні розрахунки показують, що за 30-50% взятого кожним з нас газу ми сьогодні не сплачуємо. Ця величезна недостача в платіжних розрахунках  лягає фінансовим тягарем на теплопостачальні організації. Далі, – ще гірше. Тепловики, не маючи можливості розплатитися з постачальником газу, списують перевитрачене тепло на втрати в теплотрасах, і відповідно, перекладають ці втрати на нас з вами, на споживачів, – пояснив фахівець.

«Напевно, Україна єдина країна в світі, (Росію, і деякі країни СНД не беремо до уваги), де за нормативами втрати в теплотрасах підраховують некоректно, – незалежно від діаметру і довжини труби. Вихід із замкнутого кола я сьогодні бачу один, – оснастити теплопровідні вводи у будинки теплолічильниками. Тоді можна буде розуміти реально, хто і скільки тепла взяв.

Якщо ми заплатимо за реальну кількість взятого газу, то плата за одиницю гігакалорії відразу впаде. І лише після цього впадуть до обгрунтованих і тарифи на тепло. Ми повинні перестати обдурювати Європу, заявляючи, що всі біди нашого енергопостачання в житло відбуваються через гігантські втрати в тепломережах. Ці втрати сильно завищені. Нормативні втрати становлять – 12,8%, а фактичні – перевищують 24-25%»- зазначив експерт.

Владислав Кордік

Материалы по теме:

Зростання комунальних тарифів в Новомиргороді дозволяє стримувати комбінована подача тепла
Житлові квартали міста Новомиргорода (Кіровоградська обл.) переведені на індивідуальне опалення. Це дозволить місцевим тепловикам назавжди позбутися від хронічних проблем багатотисячних боргів міста перед НАК ...
Центральне опалення: зберегти – нема за що, а відмовитися – дорого
Ситуація з подальшим розвитком комунальної теплоенергетики в країні зайшла в глухий кут. Чи зберігати централізовану систему опалення або відмовлятися від неї - це з ...
Терморегулятори на батареях знижують витрати газу від 15% до 26% – Віктор Пирков
Монополісти сьогодні мало зацікавлені в установці енергозберігаючого обладнання в будинках споживачів тепла, в тому числі і терморегуляторів, які дозволяють ефективно знижувати витрата газу в ...
В Феодосии остановлены городские котельные
Местная РЭС отключила котельные в связи с 800-тысячной задолженностью В Феодосии большинство котельных города отключены от электроэнергии за долги. Об этом корреспонденту ИАП «Город-инфраструктура» сообщил директор  «Крымтеплокоммунэнерго» Александр Новицкий. По ...
Частка централізованого теплопостачання в Україні впала до 50%
Після того, як населення стало встановлювати котли в багатоквартирних будинках, частка централізованого теплопостачання у нас в країні впала з рекордних 80% до 50%. У ...
Переводчик – Translate
Архивы
No weather data found for [, , vertical]