Пн. Мар 8th, 2021

  термический регуляторВведення системи тарифоутворення призвело Україну до високих тарифів за теплову енергію. Про це кореспонденту ІАП «Місто-інфраструктура» повідомив директор інституту промислової екології, президент МАТЕК, кандидат технічних наук Олександр Сігал.

  За словами вченого-практика, тепломережа не може відпустити тепло за тією ціною, яка встановлена, оскільки не має можливості працювати собі в збиток. Тому в Україні і виникають нескінченні спроби міських підприємств теплових мереж компенсувати свої збитки за рахунок споживачів.

  «Якщо говорити про початок цього процесу, то витоки всієї нинішньої плутанини з комунальними тарифами, а по-простому, – брехні, лежать в 1968 році. Саме в кінці шістдесятих років у Радянському Союзі були встановлені нормативи на опалення в наших квартирах. Тоді радянська влада визначила, що для населення температура у 18 градусів за Цельсієм в квартирі – норма. Для порівняння, в Чехії, Польщі, та інших Європейських країнах, де клімат значно тепліше, ніж у нас, був встановлений інший норматив комфортного перебування в житлі, – від 22 до 24 градусів тепла».

  З яких міркувань в СРСР було встановленопоказник +18 градусів за Цельсієм? Причина, на думку Олександра Сігала, полягала в тому, що на виготовлення секцій батарей опалення не вистачало сировини, так як в той час вся країна працювала на «оборонку», якій був необхідний додатковий метал. Сировина для невійськових проектів весь час була в дефіциті.

  «З тих пір, протягом більш ніж сорока років, якщо ми, тепловики, подаємо в квартиру тепло, яке забезпечує в оселі температуру +18 за Цельсієм, то послуга з теплопостачання вважається наданою. І, тільки у випадку, якщо в квартирі прохолодніше +18, ви, споживачі, можете викликати комісію з ЖЕКу, зафіксувати недостачу нормативного тепла, і повернути гроші »- стверджує вчений.

  закон про теплозабезпечення

  Радянська схема теплопостачання безвідмовно працювала до 1991-1992 років. Коли ж Україна стала самостійною державою і почалася масова приватизації житла, в самосвідомості населення утвердився принцип – мій дім, моя фортеця.

  Психологія власника змінила і ставлення населення до перевіряючих і контролюючих органів. Господар житла отримав повне право не пускати представників перевіряючих інстанцій – жека, тепломережі, енергонагляду – у свою квартиру на цілком законних підставах. 

  У населення з’явилася можливість встановлюватидодаткові оратории, щоб отримати реальний комфорт температури в житло – 22-24 градусів за Цельсієм. При цьому, відразу з’явилися проблеми з гідравлічною розбалансуванням будівель, а після – і цілих житлових масивів. Тобто, при однаковій подачі тепла в одних мешканців у квартирах було +24 градуси, а в інших – близько +12 градусів за Цельсієм, пояснив експерт.

  «Наступним етапом своєрідної енергонезалежності населення стало розсвердлювання вхідній шайби мережевого теплопроводу на будинок – для подачі більшої кількості тепла. І відразу стало холодно в сусідньому будинку. У результаті всієї цієї діяльності ми сьогодні в містах отримали повне розбалансування систем теплопостачання і величезну перевитрату газу. А далі, зрозуміло, з’явилися фінансові проблеми у теплопостачальників.

  Ось звідки ноги ростуть. Люди беруть +24 градуса Цельсія, а продовжують платити, як і раніше, лише за +18 Цельсія »- зазначив Олександр Сігал.

   

  Економічні розрахунки показують, що за 30-50% взятого кожним з нас газу ми сьогодні не сплачуємо. Ця величезна недостача в платіжних розрахунках  лягає фінансовим тягарем на теплопостачальні організації. Далі, – ще гірше. Тепловики, не маючи можливості розплатитися з постачальником газу, списують перевитрачене тепло на втрати в теплотрасах, і відповідно, перекладають ці втрати на нас з вами, на споживачів, – пояснив фахівець.

  «Напевно, Україна єдина країна в світі, (Росію, і деякі країни СНД не беремо до уваги), де за нормативами втрати в теплотрасах підраховують некоректно, – незалежно від діаметру і довжини труби. Вихід із замкнутого кола я сьогодні бачу один, – оснастити теплопровідні вводи у будинки теплолічильниками. Тоді можна буде розуміти реально, хто і скільки тепла взяв.

  Якщо ми заплатимо за реальну кількість взятого газу, то плата за одиницю гігакалорії відразу впаде. І лише після цього впадуть до обгрунтованих і тарифи на тепло. Ми повинні перестати обдурювати Європу, заявляючи, що всі біди нашого енергопостачання в житло відбуваються через гігантські втрати в тепломережах. Ці втрати сильно завищені. Нормативні втрати становлять – 12,8%, а фактичні – перевищують 24-25%»- зазначив експерт.

  Владислав Кордік

  Материалы по теме:

  Информационно-аналитическая программа «Коммуналка» с Владиславом Кордиком на INTV
  Ночной «провал» невостребованной электроэнергии сегодня достигает от 7 до 9 Мгвт, но интересы энергоснабжающих компаний пока не совпадают с задачами государств. Гость программы - Виктор ...
  Олександр Сігал: Чи вигідно встановлювати на будинках дахові котельні
  Перехід в новобудовах від централізованого способу опалення будинків на опалення за допомогою дахових, прибудованих та інших видів котелень, відбувається не через технічну доцільність, а ...
  Сумы на полчаса превратились в .. Венецию (фото)
  После шквального ливня вечером 16 июля, городские улицы в Сумах превратились в «венецианские каналы». Вода не успевала стекать через отверстия ливневой канализации, а потому ...

  от alex

  Добавить комментарий

  Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *