Вт. Мар 2nd, 2021
  Александр Сигал

  Населення 98 міст в Україні після старту опалювального сезону ризикує залишитися без тепла.

  Про це йдеться в повідомленні департаменту інтегрованих комунікацій НАК «Нафтогаз України».

  Причина можливого зриву опалювального сезону – борги виробників тепла. У НАК Нафтогазі вказують, що підприємства теплокомуненерго не виконують в рамках спецобязанностей навіть мінімальний рівень розрахунків для отримання газу.

  У той же час, в Нафтогазі заздалегідь опублікували перелік міст, які увійшли в число критичних боржників, які зобов’язані згідно з постановою Кабміну №867 від 19.10. 2018 підписати договір з Нафтогазом і дотримуватися рівень розрахунків не нижче 90%. Йдеться також про обов’язкове укладання і виконання договору з Нафтогазом про реструктуризацію боргів за спожитий природний газ.

  У газовому відомстві також уточнили, що реструктуризація заборгованостей повинна проходити на підставі Закону України № 1730-VIII від 03.11.2016

  У компанії звернули увагу, що максимально готові йти назустріч виробникам тепла і всім сторонам цього процесу.

  Прокоментувати ситуацію, яка склалася цієї осені з фінансовими можливостями комунальних підприємств системи Теплокомуненерго не тільки розплатитися з боргами за газ, а й підготуватися до зимового опалювального сезону журналіст інформаційно-аналітичного порталу «Місто-інфраструктура» звернувся до директора інституту промислової екології, кандидату технічних наук Олександру Сігалу.

  Він вважає, що це таблиця проблем з фінансами, але ніхто з газовиків не приводить таблиць з технічними проблемами підприємств системи Теплокомуненерго. Ось де технічний стан мереж теплопостачання знаходиться в такому жалюгідному стані, що близько 50% населення протягом половини опалювального сезону, поки ці мережі лататимуть, буде без опалення. Як наочний приклад учений наводить видимий, а не підземний аналог комунікацій – латки на наших автомобільних шляхах. Це більш помітно і зрозуміло.

  «З моєї точки зору прийшов час поставити питання про необхідність формування пакету некомерційних проектів в теплопостачанні. За минулу 30 років інфраструктура підприємств ТКЕ практично не оновлювалась і експлуатувалася на знос. У дуже рідких випадках міським головам вдалося в плановому порядку замінити біля 30% труб теплопостачання за 10 років. Нічому дивуватися, що з 28 тисяч кілометрів інфраструктури тепломереж в Україні ми за останні 5 років безповоротно втратили близько 8 тисяч кілометрів труб. Та ж доля в найближчі 10 років чекає ще половину з решти 20 тис. кілометрів підземних труб і комунікацій», – сказав він.

  Експерт також уточнив, що нам потрібно зробити, щоб зупинити процес руйнування інфраструктури підприємств системи Теплокомуненерго.

  «За нашими оцінками, ціна питання близько 5-6 млрд. дол. США або 15 млрд. грн. щорічно. Думаю, що профільному Міністерству слід було хоча б спробувати звернутися до Мінфіну з проханням передбачити ці гроші в бюджеті на 2021 рік. Очевидно, що при термінах окупності більше 15-20 років інвестиції і кредити тут працюють слабо. Правда є локальні успіхи дуже тямущих і передбачливих мерів, але це як правило лише поодинокі винятки, що підтверджують правило», наголосив Олександр Сігал.

  Він також додав, що аналогічна ситуація з не окупністю проектів склалася і з технічною експлуатацією великих промислових котлів, викиди з яких в атмосферу регламентуються тепер 75-ю директивою ЄС.

  «Ми маємо зобов’язання взяті Державою, очевидний природоохоронний ефект, а ті інвестиції, що не окупаються, залишаються на балансі у комунальних підприємств. Якщо говорити в загалі, то необхідний обсяг коштів на заміну застарілих котлів, тепломереж та технічних комунікацій не може бути знайдений ніде, крім як у бюджеті. Зрозуміло, в нинішній час подібне виділення коштів лягає важким тягарем для бюджету”, – звернув увагу директор інституту Промислової екології.

  Олександр Сігал також наголосив, якщо цього не буде зроблено, то ми остаточно втратимо централізоване теплопостачання і цей процес буде супроводжуватися техногенними катастрофами і значними змінами у використанні міських територій.

  Владислав Кордік

  «Місто-інфраструктура»

  Материалы по теме:

  Живець свиней в Україні подешевшав на 3%
  Після певного «розгойдування» цін минулого тижня, котирування на ринку живця понизилися. Так, середня ціна у першій декаді місяця тяжіла до позначки 35 грн/кг, обсяги ...
  На строительном рынке столицы активизировались мошенники – ГАСИ
  После исключения из полномочий ДАБИ функции лицензирования строительной деятельности в столице были выявлены случаи мошенничества, связанные с незаконным вмешательством в государственный реестр. Об этом ...
  На Київщині відбудеться фестиваль “Козацький Спас”
  18-19 серпня у   Древньому Києві   в «Парку Київська Русь»   буде проходити ХХІІ Міжнародний фестиваль «Козацький Спас». Глядачи зможуть побачити презентацію національних ...
  Частка централізованого теплопостачання в Україні впала до 50%
  Після того, як населення стало встановлювати котли в багатоквартирних будинках, частка централізованого теплопостачання у нас в країні впала з рекордних 80% до 50%. У ...
  Один комментарий к “У 98 містах України опалювальний сезон може не розпочатися”

  Добавить комментарий

  Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *