Пн. Июн 14th, 2021

мэр БорисполяЗа європейськими стандартами, жодне місто не може називатись цивілізованим, якщо в ньому відсутні якісна питна вода та каналізаційні очисні споруди. Власне тому, Бориспільський міський голова Анатолій Федорчук, за допомогою фахівців з інституту Iнституту колоїдної хiмiї та хiмiї води iм. А.В. Думанського, розпочав широкомасштабну модернізацію водних та каналізаційних артерій свого міста.

Про те, у якому напрямку змінюється якість питної води у Борисполі, і коли будуть здані в експлуатацію сучасні очисні споруди ми звернулись з запитанням до Анатолія Федорчука.

 – Анатолію Соловьовичу, нещодавно міська Рада Борисполя запозичила кредит у Світового банку реконструкції та розвитку. Наскільки вигідне для міста це запозичення, і які зміни передбачаються у комунальному господарстві  міста після освоєння цих коштів?

– З урахуванням того, що питна вода у Борисполі добувається із глибини 250-300 метрів, левова частка складових тарифів, це величезні затрати на електроенергію. Обладнання у нас дуже енергоємне, встановлено ще з радянських часів. З урахуванням того, що сьогодні обігових коштів немає ні в міському бюджеті, ні в державі,  ми вирішили залучити кошти з Світового банку. Гроші взяті, 32 мільйона на 17 років  під 0,5 відсотків річних. Запозичені містом гроші ми вкладаємо в обладнання, та виконання підрядниками монтажно-будівельних робіт. На сьогоднішній день вже освоєно 12 мільйонів гривень. Зараз завершуємо наступний тендер, викупаємо наступну партію насосного обладнання. Паралельно, ще частину запозичених коштів ми використовуємо на заміну застарілих водних мереж.

За графіком виконання робіт, до кінця наступного  року всі ці кошти, 32 мільйона гривень повинні бути використані. Що від цієї реконструкції виграють жителі Борисполя? Тим самим ми зменшимо споживання електроенергії та неминуче підвищення тарифів. Звісно, тарифи все одно рано чи пізно будуть підвищуватись, але у нашому місті вже не у такій геометричній прогресії.

 – Нещодавно Урядом України було прийняте рішення на 2011 рік виділити 50 млн. гривень для початку будівництва Бориспільських очисних споруд. Будівництво вже розпочалось?

READ  Коммунальные проблемы Сватово в программе «Коммуналка» на INTV

– Так, рішення вже прийнято. На цей рік виділено 50 млн. грн. з послідуючим докладанням  до 300 млн. грн. Згідно з техумовами, очисні споруди планується збудувати зі скидом у Дніпро. Це великий обсяг роботи, держава визначила, що замовником буде Управління капітального будівництва Київської облдержадміністрації,  а питання підрядних робіт буде вирішуватися у встановленим законом порядку.

Протягом десятиріч, і сьогодні, всі каналізаційні стоки, а це близько 10 тисяч кубічних метрів, скидалися на поля фільтрації, внаслідок чого відбувалось забруднення підземних, та поверхневих горизонтів. У Борисполі 65 відсотків населення використовує  міську воду, то в районі у кожного свої поверхневі свердловини, шахтні колодязі. Забруднення не дає можливості людям користуватись нормальною питною водою. Чекати залишилось недовго.

 – Коли  жителі Борисполя  будуть забезпечені  якісною питною водою?

– Для того, щоб добитися більш якісної води, ми вже два роки поспіль впроваджуємо програму «Чиста питна вода».

Нам приємно, що вода у нас в місті подається в житлові будинки та лікарні, школи та дитячі садки цілодобово і без перебоїв. Місто забезпечується якісною водою, яка подається з глибини 280 метрів  з юрського водного горизонту, але поки вона іде через трубопроводи, протяжністю близько 300 кілометрів, то значно забруднюється. Наприклад у соціальному містечку трубопроводи побудовані ще в 40-х роках минулого століття, і вони сьогодні не витримують ніякої критики. Ми будемо залучати кошти, можливо і за рахунок нашої держави,  але цю роботу необхідно проводити.

 – Наскільки мені відомо, зношеність внутрішньобудинкових мереж у Борисполі сьогодні сягає дев,яносто відсотків. Окрім того, перевищує гранично допустиму норму  у водопровідній воді і вміст заліза. Якщо мережі зараз модернізувати не за що, як можна позбутися з води шкідливих речовин?

Ви маєте рацію. Потрібна станція знезалізнення. ЇЇ середня вартість більше 8 млн. гривень. Враховуючи усі ці нюанси, ми з 2009 року, взялися у місті за будівництво сучасних бюветів. Сьогодні з допомогою фахівців з Інституту колоїдної хімії і хімії води ім. А.В.Думанського, у Борисполі встановлено вже п,ять таких установок. Вони відповідають світовим стандартам, і в основу їх покладено очищення води за допомогою штучного опромінення.

READ  У Львові стали впроваджувати розподільний збір сміття

 – І, все ж наскільки, враховуючи сумний досвід столиці через систем и подачі води з свердловин без доочистки, надійні в інфекційному забрудненні?

Бювети запущені в п,яти мікрорайонах нашого міста. Глибина свердловин, які  пробурені до Синоманського водоносного горизонту, близько 150 метрів. Всі бювети підключені до внутриквартальних  мереж до загальної системи водопостачання міста на вулицях Привокзальна, Київський шлях та Петровського . Окремо скажу за бюветні установки, які розроблені нашим вітчизняним інститутом Колоїдної хімії під керівництвом академіка Владислава Гончарука. Це дійсно, прекрасні споруди, які дають живу воду.

 – Днями санітарно-епідеміологічна служба Борисполя зробила забори води з бюветів і провела аналіз. Що показав той аналіз?

Вода в нашому місті відповідає всім вимогам нашого ГОСТу, але по деяким показникам ми в нормі ГОСТу займаємо верхні позиції, а це – жорсткість та вміст заліза. Якщо по СНІПу вміст заліза дозволяється до 1 мг. на літр, то ми за рахунок неякісних, або застарілих мереж до споживача доводимо цю водичку вже  до 0,4 – 0,45 мг. на літр. Через це людина ощупає прикус метала, прикус заліза.  Бюветні установки, які відповідають найсучаснішим науковим технологіям обеззалізують, кондиціонують, і збагачують воду. Сама установка виконана із елементів баків-накопичування.  В баках вода проходить через цеоліт, це глини прикарпатського природнього залягання, через вугілля, і бактерицидні лампи, які  уже доводять водичку до тієї якості, яка потрібна для людини. Комунальне підприємство «Бориспільводоканал» регулярно відслідковує роботу цих бюветів, ремонтує, якщо потрібно, проводить їх регенерацію та очистку. Усі затрати за виконану роботу відшкодовує міська рада. За годину кожний бювет може видати на поверхню від однієї до півтори  тони води. Що повністю задовольняє потреби місцевих жителів.

 – В чому унікальний ваш досвід?

READ  Главный архитектор Нежина задержан за взятку

– Бориспіль  є  єдиним і унікальним  містом в Україні, де на звичайну водопровідну воду встановлюються такі очисні установки. Експерти з Кабміну навіть приїжджали за досвідом, щоб поширити його і в інших містах і населених пунктах України. Під час відкриття у Борисполі четвертого бювету на масиві Дубичанський, губернатор Київщини  Анатолій Присяжнюк наголосив, що Бориспільський міський голова Анатолій Федорчук — єдиний мер у Київській області, який настільки завзято дбає про здоров’я мешканців міста, і втілює в життя програму «Якісна вода в Україні». І, Бориспіль у даному випадку є зразком для інших міст України. Відкриття п’ятого бювету було приурочено до дня Незалежності України.

 – Дякую, Анатолію Соловьовичу за докладне інтерв’ю.

Владислав Кордік

Материалы по теме:

Проекти переходу міст на електроопалення реалізуються успішно
Перший в Україні проект ЖКГ переведення житлових будинків на електричне опалення себе повністю виправдав. Про це «Місто-інфраструктура» повідомив міський голова міста Кілія Одеської області Максим ...
У Львові заробила сучасна технологія знезараження питної води
На насосній станції «Сокільники» проведено реконструкцію хлораторної станції для знезараження питної води. Про це «Місто-інфраструктура» повідомила заступник начальника відділу «Прес-служба» Львівської міської Ради Марія Калька. За ...
Система наповнення бюджетів вихолощує будь-які ініціативи – міський голова
Діюча система наповнення бюджетів малих міст, сіл і селищ ущербна тим, що вона вихолощує у мерів будь-які ініціативи. Про це кореспонденту ІАП «Місто-інфраструктура» повідомив мер Новомиргорода Кіровоградської ...
Центральне опалення: зберегти – нема за що, а відмовитися – дорого
Ситуація з подальшим розвитком комунальної теплоенергетики в країні зайшла в глухий кут. Чи зберігати централізовану систему опалення або відмовлятися від неї - це з ...

от alex

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *