Чт. Фев 25th, 2021

  У малих містах України йде незворотний процес знищення систем централізованого теплопостачання та найближча наша перспектива полягає в тому, що цей процес пошириться і на середні міста. Про це у коментарі інформаційно – аналітичному порталу «Місто-інфраструктура» розповів Олександр Сігал, директор Інституту промислової екології, кандидат технічних наук. Він вважає, що держава схоже забула про те, що основна функція підприємств централізованого теплопостачання полягає не в наповненні бюджету, а забезпеченні надійної і комфортного життя людей.

  «За нашими даними технічний стан як мереж, так і джерел теплопостачання в малих містах – плачевний, на межі розвалу. Недофінансування на ремонти зношеного до критичного стану обладнання котелень та інфраструктурних мереж, яке спостерігалося десятиліттями не пройшло безслідно», – зазначив експерт.

  Олександр Сігал також зауважив, що кошти на модернізацію і ремонти котлів та тепломереж, як правило, надходять не влітку, а в листопаді-грудні, коли масово виникають аварійні ситуації в будинках і квартирах. Підприємства Теплокомуненерго в більшості не встигають скористатися виділеними лише взимку на підготовку до опалювального сезону державними коштами, і гроші повертаються назад до держави. Створюється ілюзія, що раз кошти були виділені, то і роботи з модернізації були також проведені.

  «Сьогодні вже немає енергетичних компаній, що мають до підприємств теплопостачання хоч якусь довіру. Ніхто не хоче влітку інвестувати виконання робіт у борг з надією, що з ними взимку розрахуються. І нинішнім літом інвестиційну складову в тарифі на теплопостачання було цільовим чином спрямовано на установку теплолічильників. Саме на модернізацію мереж і джерел теплопостачання нічого не залишилося», – зазначив учений.

  Він також звернув увагу, що за всі 24 роки незалежності при всіх урядах ми чули одні й ті ж промови – про вину «попередників», про необхідність підняти тариф на газ і про проблеми в теплоенергетичному комплексі.

  «Проте кожний наступний уряд вкладав у вирішення завдань трохи менше, ніж попередній. Тобто процес «модернізації» систем теплопостачання в Україні наближається до свого логічного завершення – повного розвалу», – акцентував увагу директор Інституту промислової екології.

  Він підкреслив, що температура в квартирах взимку буде прямо пропорційна кількості включених котлів.

  «Восени включаються найновіші котли. Найгірше, коли за вікном -20 С, оскільки після -10 С доводиться включати дуже старі котли, на ремонт яких грошей не знайшлося. Ось там то нас і чекають всі проблеми. Тому урочисті рапорти уряду, що ми добре почали опалювальний сезон, коли на вулиці +10 С – +15 С не говорить про хороший стан обладнання, а лише про те, що всі проблеми у нас будуть ще попереду» – підсумував Олександр Сігал.

  Владислав Кордік

  «Місто-інфраструктура»

  Материалы по теме:

  Олександр Сігал: Чи вигідно встановлювати на будинках дахові котельні
  Перехід в новобудовах від централізованого способу опалення будинків на опалення за допомогою дахових, прибудованих та інших видів котелень, відбувається не через технічну доцільність, а ...
  Частка централізованого теплопостачання в Україні впала до 50%
  Після того, як населення стало встановлювати котли в багатоквартирних будинках, частка централізованого теплопостачання у нас в країні впала з рекордних 80% до 50%. У ...
  У Полтавській мерії поцупили кошти на ремонт тепломереж
  Органами прокуратури Полтави розслідується кримінальна справа за фактом привласнення коштів місцевого бюджету міста Полтави. Про це «Місто-інфраструктура» повідомила прес-секретар прокурора міста Полтава Людмила Іващук. За словами Людмили ...

  Добавить комментарий

  Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *