Пн. Авг 2nd, 2021

Зняття мораторію на продаж земель сільгосппризначення одна з обіцянок, яке дав Міжнародному валютному фонду (МВФ). На початку жовтня української влади нагадав про нього. І ось у Верховній Раді зареєстрований «земельну» законопроект №7244.

З цієї дати він може бути скасований, але за умови, що буде прийнятий законопроект про обіг земель. Влада взялася за розробку такого механізму. Гройсман обіцяв, що купити земельні ділянки зможуть лише українські громадяни, але не іноземці.

А в Міністерстві аграрної політики (МінАПК) пропонували спочатку ввести ринок довгострокової оренди, а не продажі.

Інтерпретація прав Стародавнього РімаПроект закону називається: «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правового регулювання емфітевзису і суперфіцію» .

Емфітевзіс це довгострокова спадкова оренда землі, право користування чужою с г землею для її обробки. Суперфіцій право користування чужою міською землею для зведення строеній.В тому числі безстрокове право. У тому числі якщо господар не оскаржив неправомірність забудови його ділянки. Це широко відомі форми права користування землею, які беруть свій початок з денним Риму. Їх і пропонується вдосконалити «з урахуванням національних особливостей» .

Нові способи безстрокового користування землейЗаконопроект №7244 підготував колишній свободівець і екс-представник БПП, зараз позафракційний Юрій Бублік.Народний депутат, пропонує запровадити два нових механізму, які дозволять безстроково користуватися землею за рішенням суду і по завещанію.Формула «за рішенням суду» означає наступне.

Грубо кажучи, будь-який бажаючий зможе подати на українця в суд і вже законним чином забрати собі його ділянку. Формула «за заповітом» має на увазі передачу землі шляхом оформлення такої односторонньої угоди. Обидві схеми, недіючі зараз в нашій країні, Бублик обрамити в формат договорів емфітевзіса.Форма договору ЕмфітевзісаПраво користування землею, яке отримає людина, можна буде передавати у спадок, продавати, вносити до статутного фонду, передавати в заставу для отримання кредиту.

READ  Единый подход к формированию тарифов

Приміток немає ні за термінами, ні за гражданству.Едінственное обмеження, описане в законопроекті, стосується державних і комунальних земель. Право емфітевзису в таких випадках буде надаватися не більше, ніж на 50 років, а користування не може передаватися іншим ліцам.

Умови договору: об’єкт емфітевзису, сторони і термін договору, ціна передачі права емфітевзису, права і обов’язки сторін, відповідальність і ряд інших. Передбачається, що землекористувач буде мати право вимагати зменшувати плату, в разі погіршення стану землі не його вини. Договір укладається письмово.

За побажанням однієї зі сторін може бути нотаріально завірений. Право користування чужою земельною ділянкою підлягає державній реєстрації і не зупиняється при зміні власника землі.Зачем це нужноНе виключено, що даний законопроект може бути запасним варіантом на випадок, якщо з-за тиску громадськості влада буде змушена проголосувати за продовження мораторію на продаж землі в Україні.

Введення права емфітевзису чи не суперечить мораторію, і дозволить роздати всю землю в безстрокове користування, в тому числі нерезидентам.

земля на продажуЗняття мораторію на продаж земель сільгосппризначення одна з обіцянок, яке дав Міжнародному валютному фонду (МВФ). На початку жовтня української влади нагадав про нього. І ось у Верховній Раді зареєстрований «земельну» законопроект №7244.

З цієї дати він може бути скасований, але за умови, що буде прийнятий законопроект про обіг земель. Влада взялася за розробку такого механізму. Гройсман обіцяв, що купити земельні ділянки зможуть лише українські громадяни, але не іноземці. А в Міністерстві аграрної політики (МінАПК) пропонували спочатку ввести ринок довгострокової оренди, а не продажу.

Інтерпретація прав Стародавнього Риму
Проект закону називається: «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правового регулювання емфітевзису і суперфіцію».

READ  $ 15 млн. инвестиций в энергосберегающие технологии окупятся за 4 года

Емфітевзис це довгострокова спадкова оренда землі, право користування чужою с г землею для її обробки. Суперфіцій право користування чужою міською землею для зведення будівель.

У тому числі безстрокове право. У тому числі якщо господар не оскаржив неправомірність забудови його ділянки. Це широко відомі форми права користування землею, які беруть свій початок з денним Риму. Їх і пропонується вдосконалити «з урахуванням національних особливостей».

Нові способи безстрокового користування землею
Законопроект №7244 підготував колишній свободівець і екс-представник БПП, зараз позафракційний Юрій Бублик.

Народний депутат, пропонує запровадити два нових механізму, які дозволять безстроково користуватися землею за рішенням суду і за заповітом.

Формула «за рішенням суду» означає наступне. Грубо кажучи, будь-який бажаючий зможе подати на українця в суд і вже законним чином забрати собі його ділянку. Формула «за заповітом» має на увазі передачу землі шляхом оформлення такої односторонньої угоди. Обидві схеми, недіючі зараз в нашій країні, Бублик обрамити в формат договорів емфітевзису.

Форма договору емфітевзису

Право користування землею, яке отримає людина, можна буде передавати у спадок, продавати, вносити до статутного фонду, передавати в заставу для отримання кредиту. Приміток немає ні за термінами, ні за громадянством.

Єдине обмеження, описане в законопроекті, стосується державних і комунальних земель. Право емфітевзису в таких випадках буде надаватися не більше, ніж на 50 років, а користування не може передаватися іншим особам.

Умови договору: об’єкт емфітевзису, сторони і термін договору, ціна передачі права емфітевзису, права і обов’язки сторін, відповідальність і ряд інших. Передбачається, що землекористувач буде мати право вимагати зменшувати плату, в разі погіршення стану землі не його вини. Договір укладається письмово.

За побажанням однієї зі сторін може бути нотаріально завірений. Право користування чужою земельною ділянкою підлягає державній реєстрації і не зупиняється при зміні власника землі.

READ  Проекти переходу міст на електроопалення реалізуються успішно

Навіщо це потрібно
Не виключено, що даний законопроект може бути запасним варіантом на випадок, якщо з-за тиску громадськості влада буде змушена проголосувати за продовження мораторію на продаж землі в Україні. Введення права емфітевзису чи не суперечить мораторію, і дозволить роздати всю землю в безстрокове користування, в тому числі нерезидентам.

Консалтингова компанія “SV Development”

Материалы по теме:

Проекти переходу міст на електроопалення реалізуються успішно
Перший в Україні проект ЖКГ переведення житлових будинків на електричне опалення себе повністю виправдав. Про це «Місто-інфраструктура» повідомив міський голова міста Кілія Одеської області Максим ...
Приватизація виведе з тіньового обороту мільйони гектарів чорнозему – О.Зубрицький
Якщо в Україні буде проведений референдум стосовно приватизації землі, то його результат буде однозначно на користь приватизації. Про це в інтерв'ю журналісту інформаційно-аналітичного порталу «Місто-інфраструктура» ...
Продукты растительного происхождения напичканы консервантами и стабилизаторами – Анна Лавренюк
В Украине давно назрела необходимость привести к единому знаменателю маркировку продуктов, в которых содержится молоко. Более того, необходимо выдвигать к соблюдению особые требования по ...
КБ «Южное»: 50 лет на космических орбитах
16 марта 1962 года телеграфное агентство Советского Союза распространило сообщение под заголовком «На орбите – новый спутник», в котором говорилось о произведенном в Советском ...

от alex

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *