Пн. Авг 2nd, 2021

комбайн выгружает зерноМіністерство агарної політики і продовольства України прогнозує експорт зернових з України до кінця поточного маркетингового року (МР, липень 2011-червень 2012) на рівні 23,5 млн. тонн.

«Ми сподіваємося і, аналізуючи угоди, які підписані між виробниками та експортерами, ми бачимо, що у нас є можливість проекспортувати ще як мінімум 7 млн. тонн зернових до кінця маркетингового року», – сказав міністр аграрної політики і продовольства України Микола Присяжнюк.

Міністр також повідомив, що в даний час Україна вже експортувала 16,5 млн. тонн зернових, що на 4 млн. тонн більше, ніж за аналогічний період минулого МР.

За словами М. Присяжнюка, в березні поточного року експорт зернових з Україні склав 2,5 млн. тонн.

Як повідомлялося раніше з посиланням на директора департаменту економічного розвитку та аграрного ринку Мінагрпрода Сергія Квашу, експорт зерна з України за підсумками поточного МР складатиме 23 млн. тонн.

За даними Мінагропроду, Україна з початку поточного МР і станом на 4 квітня цього року експортувала 15,8 млн. тонн зернових культур, що на 76,7% більше порівняно з аналогічною датою минулого МР. Експорт української кукурудзи зріс майже вдвічі – до 9,63 млн. тонн, пшениці – на 25%, до 3,88 млн. тонн (з них 2,19 млн. тонн продовольчої і 1,7 млн. тонн – фуражної). У той же час експорт ячменю скоротився на 11,5% – до 2,16 млн. тонн.

Експорт олійних культур, за даними Мінагпропрода, з початку поточного маркетингового року станом на 4 квітня скоротився на 12,7% в порівнянні з показником на аналогічну дату минулого МР. У тому числі Україна до зазначеної дати експортувала 1 млн. тонн рапсу і 0,87 млн. тонн сої. Експорт соняшнику склав 107 тис. тонн, тоді як в минулому МР – 319 тис. тонн.

Раніше Мінагропрод Україні знизив свою оцінку експорту зерна в поточному МР з 25,4 млн. тонн до 20-21 млн. тонн.

Україна в 2011 році зібрала рекордний урожай зерна – 56,7 млн. тонн при внутрішньому споживанні 26,7 млн. тонн.

МIУ

от alex

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *