Ср. Май 12th, 2021

  pyrkovМонополісти сьогодні мало зацікавлені в установці енергозберігаючого обладнання в будинках споживачів тепла, в тому числі і терморегуляторів, які дозволяють ефективно знижувати витрата газу в котельнях. Приміром, терморегулятори, встановлені на батареях, які здатні зменшити витрату газу в котельнях від 15% до 26%.

  «Тут стикаються лобами інтереси монополістів, які є постачальниками тепла і споживачів – чим більше населенню «втюхали» тепла, тим більше заробили», – заявив в інтерв’ю інформаційному порталу «Міська інфраструктура» експерт в області теплопостачання, кандидат технічних наук Віктор Пирков.

  Він вважає, що прив’язка тарифу по «погодних» умовах до будинків, в яких до цих пір не встановлено ні теплових пунктів, ні терморегуляторів цілком логічне, хоча ми живемо у вік технологій, регулювати подачу тепла, а також його облік вже давно повинна автоматика і тепловий лічильник.

  «Терморегулювання в теплових пунктах засноване на показаннях датчика температури зовнішнього повітря. Така ж терморегуляція йде по всій тепломережі – вона тягнеться на десятки і сотні кілометрів і кожна будівля враховується. По місту різна температура на кілька градусів, і вже кожен тепловий пункт регулюється під конкретні умови кожної будівлі», – зазначив Віктор Пирков.

  Він уточнив, що теплоносій, відрегульований в тепловому пункті надходить в систему опалення, де на радіаторах за українськими нормами 1999 року і по нормам термомодернізації будівель обов’язково повинні бути встановлені терморегулятори.

  «Якщо ми щось хочемо зробити з опаленням, як в холодильнику, там повинен стояти і працювати терморегулятор. Він повинен встановлюватися на кожен опалювальний прилад і автоматично підтримувати задану температуру в приміщенні. Ми на ньому встановили + 20С, він двадцять градусів і гріє. Як тільки «перетоплять», багато сонячного тепла надходить через вікна або працює духовка, він автоматично перекриває опалювальний прилад і підтримує строго + 20С», – сказав експерт.

  Встановити терморегулятори в квартирі сьогодні собі може дозволити кожен. Для цього є державна енергоефективна програма компенсації населенню, яка передбачає придбання та установку теплового обладнання, як для окремих громадян, так і для ОСББ.

  «За цією програмою «Держенергоефективності» компенсується для ОСББ – 40% вартості встановленого обладнання – терморегуляторів, а якщо субсідіант – компенсація сягає 70%, якщо ви проживаєте в приватному будинку – 30%. Всі ці компенсації від держави надаються саме на установку терморегуляторів», – зауважив експерт.

  Він звернув увагу, що перед установкою терморегуляторів в квартирі потрібно обов’язково порадитися з фахівцями.

  «Якщо у вас в будинку двотрубна система, то балансування всього стояка в під’їзді – без питань. Якщо однотрубна – потрібно дивитися і вварювати замикаючі ділянки, якщо їх немає щоб, коли включався терморегулятор не вимикати весь стояк і одному було жарко, а всім іншим – холодно. Все залежить від системи опалення, але це треба робити для всієї системи в цілому», – підкреслив Віктор Пирков.

  Він звернув увагу, що установка терморегулюючої апаратури є на сьогоднішній день основним елементом економії енергії теплоносія і для населення для цього передбачена грошова компенсація.

  «Мова йде про економію при подачі в будинок теплоносія від 15% до 26% енергоресурсів», – підсумував Віктор Пирков.

  Довідка: Постанова уряду №630 від 2-го листопада 2015 року зобов’язала усі теплопостачальні організації «прив’язувати» тариф до регулювання через погодні умови. Суть його зводиться до того, що чим більше на вулиці температура повітря, тим менше потрібно платити за поставлене тепло.

  Владислав Кордік

  Материалы по теме:

  Зростання комунальних тарифів в Новомиргороді дозволяє стримувати комбінована подача тепла
  Житлові квартали міста Новомиргорода (Кіровоградська обл.) переведені на індивідуальне опалення. Це дозволить місцевим тепловикам назавжди позбутися від хронічних проблем багатотисячних боргів міста перед НАК ...
  Ринок оренди столиці: швидше живий ніж мертвий – експерт
  Ринок оренди житла столиці сьогодні розвивається, але в основному за рахунок міграційних процесів. Про це в ексклюзивному коментарі журналісту інформаційно-аналітичного порталу «Місто-інфраструктура» повідомив віце-президент Асоціації ...
  МАУ внедряет решения по оптимизации расхода топлива
  Авиакомпания «Международные Авиалинии Украины» завершила внедрение программного обеспечения по оптимизации расхода топлива SkyBreathe® от компании OpenAirlines, специализирующейся на разработке IT-решений для авиаперевозчиков. Об этом ...
  Олександр Сігал: Чи вигідно встановлювати на будинках дахові котельні
  Перехід в новобудовах від централізованого способу опалення будинків на опалення за допомогою дахових, прибудованих та інших видів котелень, відбувається не через технічну доцільність, а ...

  Добавить комментарий

  Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *