НерухомістьДніпро

Спляче рейдерство: нова схема відбору побудованих будинків і землі у законних власників

Розроблена в Україні схема, дозволяє витребувати через суди об'єкти нерухомості та земельні ділянки у будь-якого законного власника

Сергій Костецький, аналітик компанії SV Development розповів, що потенційно позбутися свого майна, можуть всі власники заміських будинків і земельних наділів в Україні, навіть ідеально чистих, з точки зору юриспруденції.

Схема дуже не проста і заплутана, тому виявити шахрайство неможливо.

Суть «сплячого рейдерства» полягає в відкладеному праві витребування об’єкта нерухомості через судові інстанції.

Основа була закладена ще в 2006-2008 роках, на піку розквіту ринку нерухомості. Коли, наближені до влади ділки скуповували за безцінь сотні гектарів землі не тільки в Київській області, а й біля великих міст України, при цьому оформляючи їх на різних фізичних осіб, які за «випадковим» збігом обставин, обов’язково знаходились в законному шлюбі.

Через деякий час «подружжя» розлучалися і знову ж за «випадковим» збігом обставин, все майно, включаючи сотні гектарів землі, залишалося у одного з них.

Протягом 2009-2013 років одноосібно залишився власник, який успішно продавав на абсолютно законних підставах (угоди оформлялися у нотаріусів, ділянки були в реєстрі, тобто все ідеально і правильно з точки зору закону) всі земельні ділянки по 6-30 соток звичайним людям, які далі будували на них свої будинки, метраж яких часто сягав до 500 кв.м.

Але, сталося непередбачене, в 2017-2018 роках, відбувається масове явище: раптом один із подружжя за підтримки найвпливовіших в Україні адвокатів розпочинає подавати позови на витребування (повернення назад) спірних земельних ділянок (разом з будинками) назад законному власнику, одному з подружжя, який «залишився, ні з чим».

Тобто ті люди, які купили ділянки і побудували на них свої будинки, тепер зобов’язані їх віддати одному із «скривджених» подружжів на законній підставі, при цьому не отримавши ні копійки компенсації.

Перші прецеденти подібних рішень були в 2016-2017 роках в Макарівському районному суді Київської області, але на цьому рейдери не зупинилися, географія розширюється, наступний потрапляє під удар Бородянський район.

Схема — унікальна, її неможливо розсекретити навіть при найглибшому юридичному аналізі. Якщо залишити рейдерів, продажних адвокатів і суддів без гідної уваги з боку правоохоронних органів, то кожен з нас може втратити своє законне майно.

Прохання громадськість і журналістів звернути увагу на ту бурю, яка насувається, і бути дуже уважним під час придбання землі і об’єктів нерухомості.

Інформація для роздумів. Одне з найближчих справ буде розглянуто 30 січня 2018 роки (11.00) в Бородянському районному суді Київської області.

У разі виникнення будь-яких питань стосовно роботи «схеми» звертайтеся до аналітика ринку нерухомості компанії SV Development Сергію Костецькому.

Місто-інфраструктура

Будет интересно почитать

Back to top button