Ср. Июл 28th, 2021

Эксперт рассказал о проблемах ЖКХВ тариф включено навіть послуги слюсаря-сантехніка

Відмова ЖЕКів безкоштовно виконувати роботи у помешканнях споживачів є незаконною. Таку думку в ексклюзивному коментарі висловив журналісту інформаційно-аналітичного порталу «Місто-інфраструктура» екс-голова Національного агентства України з питань забезпечення ефективного використання енергетичних ресурсів Ігор Черкашин. Він впевнений, що людям потрібно зрозуміти, що за цю послугу вони теж сплачують, але самі про це не знають.

Гроші сплачувались десятками років. Планові та регламентні роботи повинні були проводитись, але не проводились. Тоді інше питання – треба розбиратися, куди подівалися гроші, знаходити ці гроші та змушувати їх повертати у фонди»,- зазначив експерт.

Дійсно, безпорадність ЖЕКів змушує споживачів звертатись до слюсарів та сантехників, але вже у приватному порядку. За заміну змішувача, або вентиля роботяги вимагають від 400 до 800 гривень. За заміну унітазу – півтори тисячі гривень.

«Виходить, всі ці кошти роками й десятиліттями зникали невідомо куди. Вони повинні були накопичуватися, а зараз – в обороті. В момент виникнення якихось технічних проблем у вашій квартирі, оборотні кошти повинні бути використані. Ми кожного місяця продовжуємо сплачувати за ці послуги. По суті-так»,- наголосив Ігор Черкашин.

Він також підкреслив, що мешканці житлових будинків сплачують щомісячно й за утримання житлового фонду. Туди окрім регламентних робіт входять й поточні ремонти.

тарифи на воду 2018 київ

«Ми фактично опинилися в ситуації, коли споживачі були позбавлені права представництва в регуляторних органах. У результаті – їх просто обдурили. Сьогодні основне завдання для споживача – забезпечити свою присутність через якісь інструменти: через громадські організації, через профільні експертні організації в регуляторних органах. Треба задатися цим простим питанням – хто представляє споживачів у регулятора, Громадська рада? Я вас благаю, Громадська рада – це фікція. Нас просто обдурили»,- підкреслив Ігор Черкашин.

READ  Введення нових ліцензій прискорить монополізацію будівельного ринку – А.Топал

Він уточнив, що саме споживачі туди нікого не делегували.

«Мало того, що в самому регуляторному органі проблема з професіоналами, так ще споживачі не мають з ним зворотнього зв’язку . Споживача ставлять перед фактом – ось так. Більш того, споживач, якого стосуються прийняті тарифи не може впливати на прийняті рішення»,- зазначив експерт.

Ігор Черкашин наголосив, що зараз, коли вартість комунальних послуг зростає майже щомісяця, треба вирішувати системні речі – встановлення зворотнього зв’язку між споживачем і регулятором.

«Жеки, ОСББ, будівельні кооперативи – це вже інструменти. Сьогодні ЖЕК перевіряти нікому. Просто нікому перевіряти. Тому, кожен ЖЕК «чудить» по-своєму, хоча всі ЖЕКи працюють в одному напрямку – як надути споживача.

Владислав Кордік

«Місто-інфраструктура»

Материалы по теме:

Руслан Барабаш: Іпотечні позичальники вчаться протидіяти банківському свавіллю
Позичальники іпотечних кредитів навчилися протидіяти банківському свавіллю, особливо коли мова заходить про валютні кредити. Про це виданню заявив атестований і внесений до державного реєстру ...
Игорь Черкашин: население снова начнет скручивать счетчики
Потребители начнут массово возвращаться к порочной практике 90-х годов из-за подорожания стоимости коммунальных услуг Пока государственный регулятор (Национальная комиссия по регулированию энергетики и коммунальных услуг ...
Щоб вижити, українські готельєри будуть змушені знижувати собівартість номерів
На початок березня 2015 року середньомісячна наповнюваність українських готелів постояльцями продовжувала знижуватися, а готельєри перебували у роздумах - чи варто піднімати вартість проживання. Про ...
Підвищення акцизів на спиртне і тютюн призведе до збільшення контрабанди – експерт
Акцизні збори є одним з реальних механізмів, який дозволяє підняти надходження в бюджет. Про це в інтерв'ю журналісту інформаційно-аналітичного порталу "Міська інфраструктура" заявив український ...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *