Ср. Июл 28th, 2021

Цей фестиваль охоплює десять міст країни. Програма форуму за традицією різноманітна, але цього року вперше Національна опера України стане місцем, де український глядач зможе познайомитися з цілим сузір’ям артистів балету Паризької опери, які разом з колегами по цеху Нацопери 14 квітня подарують глядачам ексклюзивний спільний Гала-концерт «Вечір франко-українського балету».

Ідея показу на одній сцені двох балетних шкіл виникла ще під час гастролей балетної трупи Національної опери України в Парижі, а ініціатором спільного проекту артистів Паризької національної опери і артистів Національної опери України виступила громадська організація «Культурний Вектор» на чолі з Богданом Вовканічем. «Впевнений, що такої кількості балетних зірок одночасно ще не бачила жодна сцена» – сказав він.

«Якби не відбулися наші гастролі в Парижі, і ми б не отримали такого резонансу, таку високу оцінку нашої трупи, навряд чи б ми мали можливість представити тепер українському глядачеві цей проект, в якому беруть участь кращі танцівники Національної опери України та Паризької опери», – розповіла художній керівник балетної трупи Аніко Рехвіашвілі.

До реалізації проекту приєднався Франсуа Алю – прем’єр Паризької Національної опери, який, на думку французької преси, вирізняється надзвичайною технікою, яскравою індивідуальністю, а його танець порівнюють з торнадо. Оцінити майстерність танцівника отримає можливість і київський глядач. Також з французької сторони запрошені як молоді, так і більш досвідчені артисти, які здатні повною мірою передати ауру сьогоднішнього Паризького театру: Леонора Болак (статус «етуаль» (зірка) з 2016 року, після спектаклю «Лебедине озеро» у постановці Рудольфа Нурієва), Поль Марк, Лідія Варею, Франческо Мора, Селія Друї.

https://www.youtube.com/watch?v=6VCBggjx56w&feature=youtu.be

Програма Гала-концерту дуже різноманітна, оскільки виконавці з обох сторін будуть демонструвати фрагменти класичних і сучасних постановок. Французи готують фрагменти з «Лебединого озера», «Жизелі», «Сильфіди», і сучасні хореографії таких постановників як Вільям Форсайт.

READ  Травневий репертуар Національної опери України

Франсуа Алю разом з добре відомою і давно вподобаною київською публікою Катериною Ханюковою (English National Ballet) виконають сцени з «Дон Кіхота» і «Корсара».

Українська трупа представить: па-де-де з 3-го акту «Сплячої красуні» (Анастасія Шевченко – Денис Недак); па-де-де «Діана і Актеон» з балету «Есмеральда» (Станіслав Ольшанський – Юлія Москаленко), а також велику сцену з балету «Цезар» (Тетяна Льозова – Микита Сухоруков), включену до програми на прохання французької сторони.

«Зазвичай до участі в програмі запрошують одну-дві зірки, але коли їде ось такий «зоряний» ешелон, це набагато цікавіше. Відбувається свого роду змагання двох шкіл, зароджуються хороші перспективи співробітництва двох театрів. І ми, безумовно, зацікавлені в тому, щоб цей проект розвивався – щоб ми могли частіше запрошувати французьких колег до України, гастролювати у Франції, і, можливо, в майбутньому поставити спільний балетний спектакль, який побачать глядачі обох країн», – поділилася планами Аніко Рехвіашвілі.

http://opera.com.ua/,FB: https://www.facebook.com/National.opera.of.Ukraine/

Материалы по теме:

В перший місяць літа Національна опера України пропонує різноманітний репертуар
  Досить різноманітний репертуар задовольнить і поціновувачів класики – опери «Набукко», «Турандот», «Норма»,  і прихильників національного репертуару – опери «Наталка Полтавка» та «Запорожець за Дунаєм». Для ...
Подарки под елочку от Национальной оперы
Новогодне-рождественские праздники продолжаются и к самым знаковым Национальная опера Украины в январе подготовила подарки под елочку. Под Старый Новый год зрителей ожидает балет-фантазия «Вечера ...
Національна опера України завершує свій 151-й театральний сезон
У липні Національна опера України завершує свій 151-й театральний сезон, який був багатий і на грандіозні постановки, і на зустрічі з цілим сузір'ям запрошених ...
Національна опера України відкриває свій 152-й театральний сезон Гала-концертом
Національна опера України урочисто відкриває свій 152-й театральний сезон Гала-концертом, в якому зібрані кращі фрагменти з опер і балетів. Та й весь вересневий репертуар ...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *