Пн. Июн 14th, 2021

гейзерГолова Держенергоефективності Сергій Савчук підписав Меморандум про взаєморозуміння в сферах енергоефективності та відновлюваної енергетики з Національною енергетичною адміністрацією Ісландії (Оркустофнун).

Підписання про співробітництво у розвитку сфери геотермальної енергетики є частиною державної програми по диверсифікації видів палива. Про це інформаційно-аналітичному порталу «Місто-інфраструктура» повідомив президент Центру глобалістики «Стратегія ХХІ» Михайло Гончар. За його словами, використання геотермальної енергії, побільшення її долі в енергобалансі України за рахунок скорочення інших видів енергоресурсів сьогодні буде дуже розумним.

«Україна – це частина центральної Європи, де залягають геотермальні джерела. Річний технічно досяжний тепловий потенціал геотермальної енергії в Україні еквівалентний близько 90 000 млн кВт-год/рік. Закарпаття в цьому плані є ідеальною областю. Це те, що вже є в сусідніх країнах, наприклад, у Словакії, і вже використовується. Але й там геотермальна енергія стоїть на балансі альтернативної», – зазначив експерт.

Він також додав, що відносини між агентством Держенергоефективність та Національною енергетичною адміністрацією Ісландії (Оркустофнун) цілком можуть носити локальний характер в окремих областях України.

«Що стосується Сумській, Харківській, Херсонській та Полтавської областей, там швидше знайде свій розвиток застосування біомаси. Серед інших видів альтернативної енергетики в цих областях вона найбільш оптимальна. Для Північно-східного регіону зараз актуально вирощування енергетичної верби», – підкреслив фахівець.

Михайло Гончар підсумував, що безумовно, розвиток геотермальної енергетики в Україні – це прогресивний крок, але він не може носити характер якоїсь панацеї від усіх бід.

Нагадаємо, що за даними Інституту відновлюваної енергетики НАН України самий технічно досяжний енергетичний геотермальний потенціал мають Харківська область – 7350 млн кВт-год/рік, Полтавська – 7139 млн кВт-год/рік, Херсонська – 7049 млн кВт-год/рік, Сумська – 6976 млн кВт-год/рік, Закарпатська – 6919 млн кВт-год/рік, Львівська – 6439 млн кВт-год/рік, Рівненська – 6024 млн кВт-год/рік.

READ  Система наповнення бюджетів вихолощує будь-які ініціативи – міський голова

Владислав Кордік

«Місто-інфраструктура»

Материалы по теме:

На плавучому енергоблоці почалося завантаження ядерного палива в реактори
На єдиному в світі атомному плавучому енергетичному блоцi (ПЕБ) "Академік Ломоносов" який знаходиться на майданчику ФГУП "Атомфлот" (дочірній підрозділ Росатом) в Мурманську, почалися завантаження ...
Для експлуатації палива в українських реакторах потрібен висновок розробника реактора – експерт
Таких випробувань американське паливо швидше за все не проходило. Для запуску роботи американського палива в активній зоні реактора конструкції ВВЕР необхідно мати висновок генерального конструктора. Про ...
Гречку й жито на відміну від ріпаку аграріям вирощувати стало не вигідно – О. Шевченко
Аграрії, на жаль, до сьогоднішнього дня так і не побачили систему гнучкою фінансової підтримки від держави для того, щоб впливати на процеси, які відбуваються ...
В. Землянський: якщо населення відмовиться від газових котлів, компенсувати тарифи буде нічим
Абоненти, які не зможуть оплачувати дорогий газ, змушені будуть встановлювати електрокотли Є побоювання, що вже в найближчі місяці, отримавши платіжки з новими комунальними тарифами, населення ...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *