Винница и область

«Город-инфраструктура»

Як пройшов музично-лірично-театральний фестиваль Coda Fest

15218413_198183207305147_1569913104_nМинулого вікенду (18-20 листопада), випала нагода спіймати за хвіст свою коду у невеликому містечку Вінниця, на триденному фестивалі Coda Fest.

В одному просторі організаторам вдалося з’єднати чотири мистецькі стихії – література, яка лягає на музику, відбивається в театралізованих перфомансах і побутує в кіно та створити атмосферу домашнього затишку в обіймах мерзлої осені.

Якщо Вам не вдалося стати частинкою  цього мистецького розмаїття, то зручніше вмостіться в улюблене крісло, потіште себе філіжанкою смачної кави та закутайтесь в зачовганий картатий плед, Two Steps from Hell – он, світло тьмяніше, поїхали…

Про музично-поетичні експерименти та мистецтво візуалізації. Якщо ти музикант – погана карма, – посміхаючись зауважує Володимир Яковлев.

Музично-поетичні експерименти зранку і до пізнього вечора, а під кінець, все це ще й приправлене емоційною візуалізацією, можливою навіть без слів, виключно на власних відчуттях та переживаннях, виплеканих на особистому сприйнятті.

15211726_198183203971814_951946326_nВсе починається милозвучною поезією  дівчини із ні разу не гіперболізованим творчим псевдонімом Милый Кать та хлопця, який знає, які труднощі виникали в організації фестивалю, адже сам виступав одним із «тих самих», Ярослава Чакіра, в супроводі гітарних акордів.

Зривається шалений шквал емоцій і влітають дві чарівні дівчини із сильною надривистою поезію, що уособлюють перфоманс «69». Впливом слова та акомпанементу скрипки, буря змінюється «Заповненням, під руками художниці Ольги Трач нитки та фарби переплітаються, заповнюючи жіночі манекени  та візуалізуючи почуття чудових поетес  Марини Однорог, Алли Жабокрик та Іліни Шишкіної. Згустки темряви породжують стихії, як виокремлюють чотири представники творчого об’єднання «Стихійні».

4 авторів, поезія яких символізує кожну з 4-х стихій, за якусь годину подарували відчуття палаючого вогню, присутності повітря, дихання землі, та  потоку води. Відео ряд, плавні рухи, чорна гуаш та такі ж темні одежини читачів підсилюють глибину «Точок доторку».

Синтез електронної музики, живих інструментів і текстів формує DRUMТИАТР – єдина в світі група, яка повністю відмовилася від репетицій, а тому кожен їхній виступ – завжди і гарантовано унікальний.

Про сучасний театр та оригінальні постановки. Якщо є щось неможливе, спочатку ти робиш його дискомфортним, потім – комфортним, — наголошує Єва Якубовська – режисер  театру «Склад 2.0».

За її словами, експериментувати в театрі не тільки можна, але й необхідно! Відходити від загальноприйнятих канонів не лише бажано, але й треба! Адже, на сьогодні, театр знаходиться в новій ері – ері пост-пост-модернізму. Прийшов час відійти від класики, поезія, музика міняється.

Якщо театр залишається у своєму камерному (сакральному) просторі, він завмирає і припиняє рух, – говорить Єва і для підтвердження свлїх слів, запрошує всіх до перегляду постановки за оповіданням Сергія Жадана «Приморська пустка», втілену в життя учасниками «Склад 2.0».

Нам подобається ламати ці канони і стереотипи, – каже режисер театру «Театр «13» Наталя Волчек і без найменших вагань випускає своїх безмовних акторів на сцену. «Oborotni» заволодівають увагою залу без єдиного слова лише багатогранною палітрою емоцій, якою, актори-аматори оперують безпрограшно.

Про пошуки натхнення та способи заохочення фізичних потреб літераторів. Чекати натхнення – немає сенсу, просто треба брати і писати, — стверджує Макс Кідрук в бесіді про пошуки натхнення для творення нових мастерпісів за специфікою роботи Стівена Кінга.

Макс також ділиться ідеєю сюжету для бестселера: Берете науку, додаєте до неї спорт і дописуєте щось аби поплакать, отримуєте ідеальний сюжет. Юрій Іздрик наголошує на тому, що  натхнення – це стан мозку: Камертон, який надає можливість генерувати ідеї.

Митці в нашій країні щедрі люди, вони радо діляться своїми ідеями, своєю творчістю і навіть, самі стверджують, що письменницький труд в Україні не в ціні: Мистецтво повинно бути голодним, адже в нашій країні не звикли платити за нього, — говорить Юка Гаврилова. Звісно, літератори ж не їдять — каже Євгеній Стасінєвич, Вони п’ють, — додає Тетяна Кисельчук.

 Надія Кукла

«CodaFest» вже наступного тижня у Вінниці!

18-20 листопада 2016 року у Вінниці проходитиме фестиваль «CodaFest».

jazzfoacat-20-11-2016«CodaFest» — новий проект від молодої та перспективно команди «Artgnosis», які переконані, що за допомогою засобів мистецтва можна пережити внутрішні та зовнішні переживання та поринути у світ сучасного мистецтва.

Центральною темою «CodaFest» є музика, яка може показати та закріпити основні теми в літературі, кіно та театрі. Музика присутня у всьому, лише потрібо її відчути та знайти свою «коду» — мотивуюче гасло для гостей фестивалю та мета, до якої прагнуть організатори. Вони обіцяють велику кількість нових музичних форм і стилів електронної музики та всю літературну сцену з елементами перфомансу. Це не прості презентації чи читання — це окремі історії. Історії, які розкажуть талановиті люди, історії, які підкріплені музикою та візуальним мистецтвом, історії, які малюють нові образи, нове мистецтво.

Абсолютно новий формат стане до смаку як новачкам у сфері сучасного мистецтва, так і затятим мистецьким гурманам.

  Марія Карабач

У Вінниці відбудеться показ першого в Україні повнометражного фільму про вишиванку

У Вінниці відбудеться показ першого в Україні повнометражного фільму про вишиванку.
В основі – історії людей, життя яких змінила вишиванка – врятувала, поєднала, стала символом нескореності або останньою надією.

thumb2-ykraunka-vywuvanka-chvetenue-devywku-ykraunskuu-ornamentУ вінницькому кінотеатрі «Родина» відбудеться показ першого в Україні повнометражного фільму про історію вишиванки – «Спадщина нації». Патріотичний фільм був знятий у 6 країнах: Україні, Канаді, Росії, Італії, ОАЕ і Німеччині.

Про це заявив під час прес-конференції в Департаменті інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Заслужений журналіст України Вадим Вітковський.

За його словами, вишиванка є не просто давньою річчю гардеробу українців, а й символом, оберегом, який дістається від наших предків і передається спадкоємцям як безцінний скарб.

«У “Спадщині нації” переплітаються дві площини. Перша – етнографічна – показує неймовірне розмаїття унікальних орнаментів, технік вишивки, крою, які залежать від регіону. Друга – це історії людей, життя яких змінила вишиванка – врятувала, поєднала, стала символом нескореності або останньою надією», – повідомив Вадим Вітковський.

Прем’єра фільму відбудеться 12 листопада о 18:00 в приміщенні вінницького кінотеатру «Родина», після чого українці зможуть спостерігати кінострічку в усіх регіонах України.

Нагадаємо, 7 листопада у Дніпрі школярки вишили двометрову карту України.

Марія Карабач

Школьникам в селе Некрасово рассказали о спортивной журналистике

При школе действует кружок «Культура речи и общения».

9167cf50369fc75c29319281527e2ca5_mainЕго ведет Татьяна Гордеева, в прошлом тележурналист, многодетная мать. Она организовала интересную встречу на тему «Особенности и специфика журналистской работы. Интересные факты». Мероприятие состоялось при поддержке отделения Национального олимпийского комитета Украины в Винницкой области и администрации Некрасовской школы, — сообщает пресс-служба НОК Украины.

 

На встречу с интересными людьми, кроме кружковцев-филологов, пришли и другие ученики школы, с 5-го по 10-й классы, в том числе лучшие спортсмены. Перед ними выступали и отвечали на вопросы главный редактор региональной газеты «Подольская заря» Федор Бежнар и руководитель областного Олимпийского пресс-центра, лауреат Всеукраинского конкурса среди спортивных журналистов Михаил Шафир.

«Акулы пера» из Винницы рассказали детям о том, как стать журналистом, а также разъяснили нюансы трудовых будней репортеров. Михаил Шафир особо акцентировал внимание на работе спортивного журналиста и поведал о последних достижениях винницких олимпийцев.

Школьники подготовили для гостей несколько номеров. Они неплохо пели под гитару, читали собственные стихи. Члены кружка «Культура речи и общения», а также некоторые другие лучшие школьники получили олимпийские сувениры отделения НОК Украины, а ученики начальной школы — раскраски от редакции газеты «Подольская заря».

«Филологический кружок при школе работает только с осени. Надеемся, что занятия в нем будут развивать не только культуру речи, но и творческие способности детей. Недаром, среди наших учеников есть авторы стихов и небольших рассказов», — делится достижениями директор Некрасовской общеобразовательной школы Николай Савченко.

В школе села Некрасово учится 197 детей. Сюда ежедневно на обучение приезжают школьники из сел Широкая Гребля, Слобода Дашковецкая, Майдан и Медвежье Ушко. Особое внимание в учебном заведении уделяют спорту, и в этой сфере есть чем гордиться.

«Здоровье детей для нас — приоритет. В учебном заведении есть хороший спортзал, школьники обеспечены спортивным инвентарем. Оборудован тир в подвале, на этой базе проводим праздник допризывной молодежи. Наши ученики — неоднократные чемпионы районных соревнований по волейболу. По футболу в минувшем году наша школы заняла первое место в районе, а на чемпионате области, мы были пятыми. Есть также чемпионы по настольному теннису и легкой атлетике», — подытожил Николай Савченко.

Как латают Козятинские дороги

Окраины засыпали балластом, а в центре — чистым щебнем с гранотсева

К местной прессе обратились жители города с просьбой обратить внимание, как мэрия «ремонтирует» улицу Катукова.

В ходе журналистского расследования выяснилось, что городской совет к таким действиям не имеет никакого отношения. Все делают железнодорожники по поручению начальника обособленного подразделения Козятинской дистанции пути Александра Старушка. Ведь улица Катукова — главный подъезд в железнодорожное училище.

«Сейчас начала свою работу приемная комиссия, — говорит директор Козятинского железнодорожного училища Андрей Стецюк. — Приезжает сейчас многие родители и будущих студентов. Спасибо железнодорожниками за такой ремонт. Спасибо лично Александру Старушко, потому что через большие ямы ездить было уже просто невозможно.

В свою очередь сам Андрей Алексеевич выкопал на том участке два дренирующих колодца.

Вторая сторона медали

Кроме Катукова, балластом засыпали еще и ямы на Матросова, и на Первомайском переулке. Балласт, кстати, не высшего качества. Многие водители и прохожих сомневаются в качестве такого ремонта.

А вот в центре Козятина, улице Красноармейской, Котовского, Склярова отремонтировали чистым щебнем с гранотсева. Такой ремонт, конечно, временный. Но хорошо, хоть так сделали.

Недавно провели ремонтные работы и на участке дороги в селе Казатин. Там, на улице Октябрьской, от пожарной части до сельсовета, работники «Райавтодора» засыпали ямы асфальтом. Сделали ямочный ремонт. На первый взгляд казалось, что такое «латание» ям сможет прослужить хотя бы год. Кроме того, главный инженер «Райавтодора» заверил журналистов, что за одну тонну такого асфальта нужно заплатить 1200 гривен. То есть, машина стоит 12 тысяч. Это без работы людей и без горючего. Итак, ремонт не из дешевых. И уже через две недели от него не осталось ни следа. Ямы как были, так и есть.

Между тем, сейчас, по поручению городского совета, проводят ремонтные работы на улице Довженко.

Жители Казатин, особенно водители, уже привыкли к ужасному состоянию проезжей части города. Но, неужели ситуация с нашими дорогами останется и в дальнейшем такой катастрофически-неизменной?

Источник: Казаtin

«Город-инфраструктура»    

Пограничный наряд отдела «Могилев-Подольский» пресек действия контрабандистов

Пограничный наряд отдела «Могилев-Подольский», который осуществлял патрулирование вблизи села Серебрия Винницкой области, заметил на молдовской территории берега Днестра группу из 10 человек.

Неизвестные загружали на резиновые лодки пластиковые емкости. Об этом украинские правоохранители немедленно сообщили представителей пограничной полиции Республики Молдова. В результате чего было задержано более 6 тонн спирта и 6 резиновых лодок, которыми злоумышленники намеревались переправить товар на украинскую территорию.

С украинской стороны признаков нарушения государственной границы и противоправной деятельности не обнаружено. Сейчас осуществлено совместное патрулирование и проведено погранично-представительскую встречу с молдовскими пограничниками.

По материалам пресс-службы Государственной пограничной службы Украины

«Город-инфраструктура»    

Винницкие коммунальщики обокрали державу

Следователи Винницкой городской прокуратуры выявили нарушения в сфере бюджетных закупок со стороны чиновников городского комунального предприятия «Горсвет». Об этом журналисту информационно-аналитического портала «Город-инфраструктура» сообщили в пресс-службе прокуратуры г.Винница. Прокуроры усматривают в действиях чиновников злоупотребление служебным положением.

«Установлено, что должностные лица МКУП «Горсвет» по договору государственных закупок на основании товарной накладной, в которой служащие ООО «Схидспецтехника» внесли недостоверные сведения и действуя в интересах указанного общества, безосновательно перечислили средства в сумме 399 тыс. грн. на приобретение специализированного автомобиля, фактически получено не было», — отметили в пресс-службе.

В действиях чиновников коммунальной службы усматриваются признаки уголовного преступления, предусмотренного ч. 2 ст. 364 УК Украины. По факту подделки служебными лицами ООО «Схидспецтехника» официальных документов (товарной накладной), им инкриминируется ч. 2 ст. 366 УК Украины.

Владислав Кордик

По материалам пресс-службы Винницкой городской прокуратуры