Пн. Май 17th, 2021
Винницкие вышиванки

У Вінниці відбудеться показ першого в Україні повнометражного фільму про вишиванку.
В основі – історії людей, життя яких змінила вишиванка – врятувала, поєднала, стала символом нескореності або останньою надією.

thumb2-ykraunka-vywuvanka-chvetenue-devywku-ykraunskuu-ornamentУ вінницькому кінотеатрі «Родина» відбудеться показ першого в Україні повнометражного фільму про історію вишиванки – «Спадщина нації». Патріотичний фільм був знятий у 6 країнах: Україні, Канаді, Росії, Італії, ОАЕ і Німеччині.

Про це заявив під час прес-конференції в Департаменті інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Заслужений журналіст України Вадим Вітковський.

За його словами, вишиванка є не просто давньою річчю гардеробу українців, а й символом, оберегом, який дістається від наших предків і передається спадкоємцям як безцінний скарб.

«У “Спадщині нації” переплітаються дві площини. Перша – етнографічна – показує неймовірне розмаїття унікальних орнаментів, технік вишивки, крою, які залежать від регіону. Друга – це історії людей, життя яких змінила вишиванка – врятувала, поєднала, стала символом нескореності або останньою надією», – повідомив Вадим Вітковський.

Прем’єра фільму відбудеться 12 листопада о 18:00 в приміщенні вінницького кінотеатру «Родина», після чого українці зможуть спостерігати кінострічку в усіх регіонах України.

Нагадаємо, 7 листопада у Дніпрі школярки вишили двометрову карту України.

Марія Карабач

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *