Пт. Фев 26th, 2021

  Анатолий Топал, экспертВ уряді за участю Міністерства регіонального розвитку та Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ) розроблено проект постанови Кабінету міністрів «Деякі питання ліцензування будівництва об’єктів IV та V категорій складності». Згідно з цим проектом, передбачається прояснити і спростити правила ліцензування. Як виявилося, самі будівельники скептично ставляться до даних ініціативам.

  В інтерв’ю журналісту інформаційно-аналітичного порталу «Місто-інфраструктура» віце-президент Асоціації професійних управителів нерухомістю Анатолій Топал повідомив, що в даному випадку під ліцензуванням будівництва об’єктів IV та V категорій складності в Кабміні мають на увазі багатоповерхові будинки.

  «По-перше, щоб ви розуміли – це всього лише проект постанови, автори якого хочуть об’єднати в одних руках всі ліцензії на будівництво. Мова йде про те, що у нас всі будівельні компанії отримують певні ліцензії. Всі вони різні – їх сьогодні близько 19 або 20. Вони хочуть спростити оформлення і скоротити кількість видів робіт до 7-ми і при цьому звичайно змістити ліцензування в одну точку – Мінрегіон з ДАБІ разом», – розповів Анатолій Топал.


  Він також уточнив, що ставлення у фахівців до даної постанови – неоднозначне.

  «З одного боку, воно покликане при отриманні кожного з видів ліцензій знижувати величезну корупційну складову на місцях, спростить доступ до ринку, але з іншого, цілком імовірно, знову стане питання про якість будівництва», – підкреслив експерт.

  Президент Асоціації професійних управителів нерухомістю також звернув увагу на той факт, що якщо на даний момент держоргани хоч якось могли впливати на будівельників шляхом відкликання ліцензії, то зараз, на тлі зменшення видів ліцензій, можуть багаторазово підвищитися і вимоги до їх отримання.

  «Судіть самі, – з одного боку доступ до ринку спрощують, але нікому невідомо, скільки коштуватиме «повна» ліцензія на п’ять років, – щоб вона не коштувала під мільйон – дві гривень і тоді виходить, що маленьким компаніям вхід на ринок закритий», – зазначив Анатолій Топал.

  Експерт також уточнив, що багато ліцензії на будівництво – плід діяльності бюрократичного апарату і вони не потрібні. Але з іншого боку, контроль навіть за дрібним будівництвом потрібен – у нас маса «заробітчан» на вокзалах, які «за 3 гривні» можуть тобі зробити будинок, який завтра розвалиться – ніхто це будівництво не контролюватиме. Так що всі нововведення викликають двоякі думки.

  «Невеликим будівельним компаніям залишаються ліцензії на спорудження будинків 1-3 категорії складності, а 4-5 категорія дістається лише великим компаніям. Фактично, іде монополізація ринку, і в цьому я теж бачу загрозу. Поки ми бачимо, що проект постанови Кабміну не спрощує, а «покращує». У нас подібні «покращення» йдуть вже 15 років і ми всі знаємо, чим вони завершуються. Коли замість опису проекту постанови ми зможемо побачити остаточний текст, все відразу стане на свої місця», – підсумував Анатолій Топал.

  Владислав Кордік

  «Місто-інфраструктура»

  Материалы по теме:

  Живець свиней в Україні подешевшав на 3%
  Після певного «розгойдування» цін минулого тижня, котирування на ринку живця понизилися. Так, середня ціна у першій декаді місяця тяжіла до позначки 35 грн/кг, обсяги ...
  В тарифах закладено проведення планових робіт у квартирах
  В тариф включено навіть послуги слюсаря-сантехніка Відмова ЖЕКів безкоштовно виконувати роботи у помешканнях споживачів є незаконною. Таку думку в ексклюзивному коментарі висловив журналісту інформаційно-аналітичного ...
  Подорожчання соняшникової олії може бути пов’язано з рекордним експортом – А.Заїка
  Головна проблема в економіці України полягає у відсутності стратегії проведення реформ. І не лише стратегії, а відсутності реалізації самих реформ. Про це в інтерв'ю журналісту ...

  Добавить комментарий

  Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *