Вт. Мар 2nd, 2021
  Солнечная системв

  Міжнародна група вчених-планетологів знайшла астероїд, що рухається за Марсом, та за складом дуже схожий на місяць.

  Астероїд міг бути одним із уламків, що виникли після гігантських ударів, які сформували Місяць і інші кам’янисті планети в нашій Сонячній системі, такі як Марс і Земля. Об этом сообщает сайт обсерватории Armagh. Дослідження має значення для пошуку таких первісних об’єктів, які пов’язані з нашою планетою.

  Троянці – це клас астероїдів, який слідує за планетами по їх орбітах, як стадо овець за пастирем, замкнених у гравітаційних «безпечних гаванях» на шістдесят градусів попереду і позаду планети. Вони представляють великий інтерес для вчених, оскільки являють собою залишки матеріалу, що залишився від ранньої еволюції Сонячної системи.

  Кілька тисяч таких троянців існують на орбіті планети-гіганта Юпітера. Ближче до Сонця астрономи поки виявили лише кілька троянців Марса, планети яка розташована на орбіті по сусідству з Землею.

  Група вчених з Італії, Болгарії та США вивчає троянців Марса щоб зрозуміти, що вони розкажуть нам про еволюцію нашої сонячної системи та так звані планети земної групи.

  За іронією долі, знайти троянців Марса набагато легше, ніж для нашої власної планети, тому що ці земні троянці, якщо вони існують, завжди сидять близько до Сонця в небі, де важко навести телескоп. Земний троян, названий 2010 TK7, був виявлений десять років тому космічним телескопом NASA WISE, але комп’ютерне моделювання показало, що це тимчасовий гість з поясу астероїдів між Марсом і Юпітером, а не реліктовий планетезималь з освіти Землі.

  Щоб з’ясувати склад марсіанських троянців, команда використовувала X-SHOOTER, спектрограф, встановлений на 8-му дуже великому телескопі (VLT) Європейської південної обсерваторії в Чилі. X-SHOOTER вивчає, як поверхню астероїда відбиває сонячне світло різних кольорів його спектр відображення.

  Виконуючи спектральний порівняння з іншими тілами Cолнечной системи з відомим складом, процес, званий таксономії, команда сподівалася визначити, чи перебуває цей астероїд з матеріалу, подібного кам’янистих планет, таким як Земля, або це шматок вуглецю і багате водою речовина, типове для зовнішньої Cолнечной системи за межами Юпітера.

  Одним з троянців, на які дивилася команда, був астероїд (101429) 1998 VF31. Існуючі дані про колір об’єкта припускають склад, схожий на звичайний клас метеоритів, званий – звичайнi хондрити.

  Світлосила VLT дозволила зібрати дані про цi астероїді більш високої якості, ніж будь-коли раніше. Об’єднавши ці нові виміри з даними, отриманими раніше в інфрачервоний телескоп NASA на Гаваях, команда потім спробувала класифікувати 101429. Вони виявили, що спектр не відповідає якомусь конкретному типу метеорита або астероїда і, в результаті, розширили їх аналіз для включення спектрів від інших типів поверхонь.

  На свій подив, вони виявили що найкраще спектральний збіг було ні з іншими маленькими тілами, а з нашим найближчим сусідом, Місяцем.

  Науковець з обсерваторії Armagh Галина Борисова, яка безпосередньо зробила спектральний аналіз розповідає:

  “Багато з наявних у нас спектрів астероїдів не сильно відрізняються від місячних, але якщо придивитися, можна помітити важливі відмінності, наприклад, форма і глибина широкого спектрального поглинання на довжинах хвиль 1 і 2 мікрона. Однак спектр цього конкретного астероїда здається майже точним для тих частин Місяця, де оголені корінні породи, такі як нутрощі кратерів і гори.

  Звідки міг узятися такий незвичайний об’єкт? Одна з можливостей полягає в тому, що 101 429 це просто ще один астероїд, схожий, можливо, на звичайні хондрітових метеорити, який придбав свій місячний вид в результаті еонного впливу сонячної радіації, процесу, званого космічним вивітрюванням. В якості альтернативи астероїд може виглядати як Місяць, тому що він дійсно виходить від Місяця.

   Астроном з обсерваторії Armagh Апостолос Кристу висказав свою точку зору на походження астероїду:

  “Рання Сонячна система сильно відрізнялася від того місця, яке ми бачимо сьогодні. Простір між недавно утвореними планетами було повно уламків, і зіткнення були звичайним явищем. Великі астероїди постійно бомбандували по Місяцю і іншим планетам. Осколок від такого зіткнення міг досягти орбіти Марса, коли планета ще формувалася і була захоплена своїми троянськими хмарами. Третій і, можливо, більш ймовірний сценарій: об’єкт прийшов з самого Марса. Форма спектра сто одна тисяча чотиреста двадцять дев’ять говорить нам про те, що він багатий піроксеном, мінералом, виявленим в зовнішньому шарі”, – підкреслив науковець.

  І дійсно, Марс, як Місяць і Земля, на початку своєї історії піддавався ударам, один з яких зробив кратер розміром з саму планету. Таке колосальне зіткнення могло легко відправити 101429 на шлях до лагранжевої точці L5 планети. Справді, марсіанське походження було запропоновано кілька років тому для троянських братів і сестер 101 429, групи троянців, відомих під загальною назвою сімейство Eureka. Ці астероїди також мають незвичайний склад, але, хоча 101 429 багатий піроксеном, ці астероїди сімейства Еврика в основному складаються з олівіну, – мінерала, знайдений глибоко в мантії планети.

  Місто-інфраструктура

  Материалы по теме:

  До кінця року в Україні відкриється офіс японського агентства JICA, – Зубко
  До кінця року в Україні відкриється офіс Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA). JICA є ключовим стратегічним партнером України у впровадженні масштабних інфраструктурних проектів. Про ...
  В Ривненских троллейбусах появился интернет
  Скоростной бесплатный Интернет появился в ривненских троллейбусах. Пока в четырех из 10 «рогатых», которые город закупил в Люблине. Курсируют они на одном из самых ...
  Украинские города зимой могут остаться без тепла и горячей воды
  Из-за долгов государства перед энергетиками украинские города могут зимой оказаться без отопления и горячей воды. Об этом во время круглого стола в информагентстве «Украинські ...
  Миф о дороговизне в Крыму отпугивает отдыхающих – отельер
  Сложившийся за предыдущие годы имидж, что в Крыму все дорого, превратился в красную тряпку для всех туристов и отдыхающих. Об этом журналисту информационно-аналитического портала ...
  22 комментария к «За орбітою Марса астрономи виявили уламок Місяця»
  1. Wow! This could be one particular of the most useful blogs We have ever arrive across on this subject. Actually Wonderful. I am also a specialist in this topic therefore I can understand your hard work. Melisenda Ryan Canning

  Добавить комментарий

  Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *