Хмельницький

У Хмельницькому близько тисячі учасників виконали подільський «Краков’як»

Масштабна танцювальна акція відбулася у межах регіонального мистецько-хореографічного проєкту «Поділля танцює».

Поділля танцює
Фото: Фейсбук / Хмельницька ОВА

У Парку культури і відпочинку імені Михайла Чекмана в Хмельницькому 888 учасників одночасно виконали подільський «Краков’як», утворивши велике танцювальне коло.

До події долучилися хореографічні колективи з Хмельниччини, Вінниччини, Рівненщини, Дніпропетровщини, Львівщини, Волині, Тернопільщини, Чернівеччини та міста Києва.
Цього дня народний танець об’єднав дітей, молодь, професійні, аматорські та зразкові колективи.
Одночасно 888 учасників виконали подільський "Краков'як"
Фото: Фейсбук / Хмельницька ОВА

Для багатьох учасників це була не просто участь у рекорді, а можливість показати живу традицію — ту, яка передається від покоління до покоління, звучить у музиці, русі, костюмах і спільному відчутті належності до української культури.

 На Хмельниччині встановили рекорд України з наймасовішого виконання подільського танцю «Краков’як». Рекорд офіційно зафіксували представники Національного реєстру рекордів України.
У межах заходу представників колективів нагородили відзнаками обласної військової адміністрації.
Окремо варто відзначити, що організація та проведення проєкту стали можливими завдяки злагодженій роботі Хмельницької обласної філармонії, Академічного ансамблю пісні і танцю «Козаки Поділля» і Дитячої студії при ансамблі. Вагому роль у підготовці заходу відіграв засновник і художній керівник Дитячої студії при Академічному ансамблі пісні і танцю «Козаки Поділля», заслужений артист України Сергій Качуринець, який об’єднав навколо ідеї проєкту хореографічні колективи з різних куточків України.
рекорд України
Фото: Фейсбук / Хмельницька ОВА

Після встановлення рекорду відбувся благодійний концерт на підтримку Збройних Сил України. Адже сьогодні можливість збиратися разом, творити, танцювати й берегти свою культуру українці мають завдяки тим, хто захищає нашу державу.

Проєкт «Поділля танцює» покликаний зберігати, популяризувати та актуалізувати подільську народну хореографію як важливу складову нематеріальної культурної спадщини України.

Місто-інфраструктура

Visited 36 times, 3 visit(s) today

Будет интересно почитать

Back to top button