Одесская обл.

Український криголам «Ноосфера» пришвартувався на технічне обслуговування в Одесі

НоосфераНауково-дослідний криголам James Clark Ross придбаний у Британії перейменували на «Ноосферу». Він дозволить нашим вченим знову повернутися до вивчення Світового океану та значно покращить логістику української антарктичної станції Академік Вернадський.

Про це повідомили у Національному антарктичному науковому центрі.

Зараз криголам який раніше використовувався Британською антарктичною службою прибув в Одесу. Ноосфера означає сферу взаємодії суспільства та природи тож тепер назви криголама та станції логічно доповнюються.

Наукова апаратура криголама дозволяє відібрати проби ґрунту з глибини до восьми кілометрів тож відтепер українським гідрологам будуть доступні для досліджень майже 90% дна Світового океану. 

КриголамКриголам має вісім спеціалізованих лабораторій тому його придбання є важливою подією для відродження українського наукового флоту” — вважає Начальник 26-ї Української антарктичної експедиції Богдан Гаврилюк. 

За його словами після проходження процедури оформлення документів і технічного обслуговування «Ноосфера» вже під українським прапором вирушить у свій перший рейс на станцію Академік Вернадський.

Місто-інфраструктура

 

Back to top button