Город-инфраструктура

Информационный портал новостей

Кинуті напризволяще і будівництва, і гроші приватних інвесторів – Салій

В Україні і столиці ми спостерігаємо різке зниження обсягів будівництва житла. Про це на засіданні заявив президент Всеукраїнського Союзу виробників будматеріалів Іван Салій.

Він підкреслив, що будівельний бізнес змушений сам долати кризові явища, які відбуваються в економіці країни і всі негативні процеси, пов’язані з переносами термінів здачі житла, або повною зупинкою будівництва.

«Криза в будівництві долає не держава, а населення і приватні інвестори, які профінансували будівництво житла. Руїна в будівництві житла в Києві – афери Войцехівського (17 тисяч ошуканих інвесторів), рейдерське свавілля в «Укрбуді» (ще 13 тисяч), банкрутство банку «Аркада» (13 тис.). Так десятки тисяч доброчесних інвесторів в столиці втрачають кошти і довіру до забудовників. Київська область в три рази більше здала житла, ніж у Києві”, – наголосив Іван Салій.

ВІн також додав, що динаміку падіння виробництва житла можна спостерігати вже не перший рік. Якщо в 2013 році по Україні вона становила 14,5% (21,2% за Києвом), в 2014 році – 21,7% (21,3% за Києвом), то лише з січня по квітень 2015 року – 32,6 % (23,6% за Києвом).

«Згорнуто не тільки всі програми підтримки житлового будівництва, але і зупинені будівельні роботи навіть на іміджевих і стратегічних об’єктах, як мостові переходи через Дніпро у Києві та Запоріжжі, будівництво метро і реконструкція Гостиного двору, Маріїнського палацу. Огороджені парканами вільні і найдорожчі будівельні майданчики на вулицях Хрещатик, Михайлівська, Інститутська», – уточнив він.

Президент Всеукраїнського Союзу виробників будматеріалів також звернув увагу на факти жорстоких і протиправних зіткнень на будівельних майданчиках столиці і втягування в процес протистояння силовиків і політиків там, де ще ведеться будівництво.

«Мова йде про повну байдужість чиновників з КМДА, силовиків, депутатів усіх рівнів там, де дійсно кинуті напризволяще і будівництва, і гроші приватних інвесторів», – сказав він.

Іван Салій сказав, що останньою краплею стали проекти Законів України “Про мораторій на будівництво об’єктів на окремих земельних ділянках в м.Києві №2629 і №2629-1”, прийняття яких може взагалі зупинити всі будмайданчика в Києві. У тому числі і тих, які в даний час знаходяться на завершальних стадіях будівництва.

Президент Всеукраїнського Союзу виробників будматеріалів також зазначив, що в Київській міській раді сьогодні нарахували в столиці близько півсотні «імовірно незаконних» будівництв, матеріали щодо яких були передані на розгляд до органів поліції і прокуратури.

«Все це виглядає як пряме ухилення від відповідальності і повна відсутність бажання сприяти вирішенню цього питання на основі державно-приватного партнерства. В кожному окремому випадку потрібно було або пролонгувати терміни формальних та протиправних затягувань, або уточнити умови і обмеження від імені територіальної громади», – констатував Іван Салій.

Він також звернув увагу, що проекти Законів України “Про мораторій на будівництво об’єктів на окремих земельних ділянках в м.Києві №2629 і №2629-1” стверджують, що витрати з бюджету тут не потрібні.

«А я стверджую – втрати будуть колосальними. Оскільки податки не надійдуть до бюджета, а втрати замовників, будівельників і приватних інвесторів повинна буде компенсувати влада. По-європейськи – вчасно і в повному обсязі. Сьогодні весь Київ стоїть в «недобудови» 22. Їх варто було б «оживити», а не мораторій оголошувати. Краще оголосити амністію і дати шанс забудовникам завершити будівництво об’єктів» – підсумував Іван Салій.

Він зазначив, що зупинити будівництво дуже просто. А відновити його – досить складний процес, який може розтягнутися не на один рік.

Місто-інфраструктура

У 98 містах України опалювальний сезон може не розпочатися

Населення 98 міст в Україні після старту опалювального сезону ризикує залишитися без тепла.

Про це йдеться в повідомленні департаменту інтегрованих комунікацій НАК «Нафтогаз України».

Причина можливого зриву опалювального сезону – борги виробників тепла. У НАК Нафтогазі вказують, що підприємства теплокомуненерго не виконують в рамках спецобязанностей навіть мінімальний рівень розрахунків для отримання газу.

У той же час, в Нафтогазі заздалегідь опублікували перелік міст, які увійшли в число критичних боржників, які зобов’язані згідно з постановою Кабміну №867 від 19.10. 2018 підписати договір з Нафтогазом і дотримуватися рівень розрахунків не нижче 90%. Йдеться також про обов’язкове укладання і виконання договору з Нафтогазом про реструктуризацію боргів за спожитий природний газ.

У газовому відомстві також уточнили, що реструктуризація заборгованостей повинна проходити на підставі Закону України № 1730-VIII від 03.11.2016

У компанії звернули увагу, що максимально готові йти назустріч виробникам тепла і всім сторонам цього процесу.

Прокоментувати ситуацію, яка склалася цієї осені з фінансовими можливостями комунальних підприємств системи Теплокомуненерго не тільки розплатитися з боргами за газ, а й підготуватися до зимового опалювального сезону журналіст інформаційно-аналітичного порталу «Місто-інфраструктура» звернувся до директора інституту промислової екології, кандидату технічних наук Олександру Сігалу.

Він вважає, що це таблиця проблем з фінансами, але ніхто з газовиків не приводить таблиць з технічними проблемами підприємств системи Теплокомуненерго. Ось де технічний стан мереж теплопостачання знаходиться в такому жалюгідному стані, що близько 50% населення протягом половини опалювального сезону, поки ці мережі лататимуть, буде без опалення. Як наочний приклад учений наводить видимий, а не підземний аналог комунікацій – латки на наших автомобільних шляхах. Це більш помітно і зрозуміло.

«З моєї точки зору прийшов час поставити питання про необхідність формування пакету некомерційних проектів в теплопостачанні. За минулу 30 років інфраструктура підприємств ТКЕ практично не оновлювалась і експлуатувалася на знос. У дуже рідких випадках міським головам вдалося в плановому порядку замінити біля 30% труб теплопостачання за 10 років. Нічому дивуватися, що з 28 тисяч кілометрів інфраструктури тепломереж в Україні ми за останні 5 років безповоротно втратили близько 8 тисяч кілометрів труб. Та ж доля в найближчі 10 років чекає ще половину з решти 20 тис. кілометрів підземних труб і комунікацій», – сказав він.

Експерт також уточнив, що нам потрібно зробити, щоб зупинити процес руйнування інфраструктури підприємств системи Теплокомуненерго.

«За нашими оцінками, ціна питання близько 5-6 млрд. дол. США або 15 млрд. грн. щорічно. Думаю, що профільному Міністерству слід було хоча б спробувати звернутися до Мінфіну з проханням передбачити ці гроші в бюджеті на 2021 рік. Очевидно, що при термінах окупності більше 15-20 років інвестиції і кредити тут працюють слабо. Правда є локальні успіхи дуже тямущих і передбачливих мерів, але це як правило лише поодинокі винятки, що підтверджують правило», наголосив Олександр Сігал.

Він також додав, що аналогічна ситуація з не окупністю проектів склалася і з технічною експлуатацією великих промислових котлів, викиди з яких в атмосферу регламентуються тепер 75-ю директивою ЄС.

«Ми маємо зобов’язання взяті Державою, очевидний природоохоронний ефект, а ті інвестиції, що не окупаються, залишаються на балансі у комунальних підприємств. Якщо говорити в загалі, то необхідний обсяг коштів на заміну застарілих котлів, тепломереж та технічних комунікацій не може бути знайдений ніде, крім як у бюджеті. Зрозуміло, в нинішній час подібне виділення коштів лягає важким тягарем для бюджету”, – звернув увагу директор інституту Промислової екології.

Олександр Сігал також наголосив, якщо цього не буде зроблено, то ми остаточно втратимо централізоване теплопостачання і цей процес буде супроводжуватися техногенними катастрофами і значними змінами у використанні міських територій.

Владислав Кордік

«Місто-інфраструктура»

Нова схема теплопостачання закладає основи поліпшення екології столиці

Через рік після проведення тендеру та підписання необхідних договорів з субпідрядними організаціями в реальну фазу перейшла робота по розробці нової схеми теплопостачання Києва до 2030 року.

У проекті беруть участь фахівці інженерного обласного експертного Центру енергоефективності Київської обласної державної адміністрації, Інституту Теплофізики НАНУ, Інституту Промислової Екології спільно з інженерами по теплових мережах з Харкова.

У нову схему теплопостачання вже закладається концепція, пов’язана зі збільшенням кількості ділянок теплотрас, які працюють за незалежною схемою підключення, що істотно підвищить надійність і безперебійність теплопостачання для населення. Про це розповів директор інституту промислової екології, кандидат технічних наук Олександр Сігал.

«У цю схему закладені наступні концептуальні підходи: вся система розглядається як єдине ціле, схема забезпечує підвищення безпеки та надійності систем теплопостачання шляхом переходу до частково незалежною схемою», – уточнив фахівець.

Він також додав, що в цілому нова схема теплопостачання столиці закладає основи для поступового переходу до відкритого ринку теплової енергії в Києві, що потенційно дозволить споживачам купувати тепло у різних постачальників.

«Наприклад, якщо хтось побудує нову ТЕЦ на біомасі, то він зможе продати вироблену теплову енергію будь-якому споживачеві в Києві. В даному випадку, Київтеплоенерго буде виступати лише як транспортувальника теплової енергії », – зазначив Олександр Сігал.

Він також звернув увагу, що в схему закладається також екологічна безпека населення, що проживає в столиці. Для цього місто ділиться на три зони.

«Перша зона – це історичний Київ, який відрізняється складним гірським рельєфом місцевості. У цій екологічній зоні ми хочемо повністю заборонити спалювання органічного палива, тобто не будувати нових джерел теплопостачання і поступово прибирати з цієї зони вже існуючі. Теплова енергія в цю зону підводиться тільки з інших екологічних зон через систему централізованого теплопостачання. Друга зона – це Київ у зразкових межах 70-х років минулого століття. У цій екологічній зоні дозволяється спалювати тільки природний газ, як екологічно чисте паливо при забезпеченні всіх нормативів на викиди з таких джерел. У цій зоні не можна спалювати тверде паливо, включаючи біомасу, вугілля, а також топковий мазут в зв’язку з утрудненістю транспортування такого палива в цю зону. У нас немає технічної можливості підвозити необхідні обсяги палива без значного впливу транспорту на навколишнє середовище і створення дискомфорту для жителів», – уточнив експерт.

Директор інституту промислової екології також підкреслив, що в 3-ій зоні, це частина Києва, забудована починаючи з 60-х років минулого століття і до нинішніх кордонів Києва (міська межа), можна буде спалювати всі види палива за умови дотримання діючих нормативів на викиди . Слід мати на увазі, що Україна взяла зобов’язання перед Європейським союзом перейти від діючих з 2020 року нормативів на забруднення навколишнього середовища до нині діючим європейським нормам, що істотно посилює норми на викиди.

«Крім того, нова схема теплопостачання столиці повинна бути енергоефективною і відповідати умовам європейської директиви – 2012 / 27 / EC /. Вона повинна бути орієнтована на 50% вироблення теплоти з поновлюваних джерел, або на 75% теплоти, отриманої на основі когенераційних технологій. Ми будемо повинні будувати нові ТЕЦ в тому числі на основі поршневих машин, газових турбін, парогазового циклу або звичайних парових турбін а також використовувати сонячну енергію, наприклад в рамках програми «Сонячні дахи», – уточнив він.

В цілому програма спрямована на збільшення надійності і безперебійності теплопостачання населення, підвищення ефективності використання палива, що забезпечить зниження експлуатаційних витрат і дозволить киянам розраховувати на отримання послуг теплопостачання та гарячого водопостачання на рівні сучасних європейських вимог. Це істотно наблизить рівень комфортності життя в столиці України до умов життя в інших європейських столицях.

Владислав Кордік

Місто-інфраструктура

Ринок нерухомості: пацієнт швидше живий ніж мертвий – експерт

Станом на середину серпня в столиці відчутного падіння цін в сегментах продажів первинного і вторинного житла, а також на оренду квартир не сталося. Про це в коментарі ситуації на ринку нерухомості столиці СтройОбзор розповів віце-президент Асоціації професійних управителів нерухомістю України Анатолій Топал. За його словами, чутки про швидку кончину ринку нерухомості, які поширювалися в березні-квітні 2020 року на щастя, так і не стали реальністю.

Читать далее

На околоземной орбите заработает солнечная электростанция

гелиостанция в космосеКосмический объект суммарной энергетической мощностью в 200 МВт планируется запустить в работу через 15 лет.

Об этом на 6-м международном инженерно-техническом форуме в г. Сямень, расположенном на юго-востоке Китая заявил сотрудник академии космических технологий (CAST) Ван Ли.

По словам ученого, солнечные батареи будут улавливать энергию солнечных лучей, которые никогда не попадают на планету Земля. Таким образом землянами впервые будет сделана попытка реализации концепции сбора солнечной энергии в космосе, которая была выдвинута известным писателем в области фантастики сороковых годов прошлого века Айзеком Азимовым.

Читать далее

У М’янмі була оголошена масова президентська амністія

амнистия в Мьянме

Президент М’янми U Win Myint у зв’язку зі святкуванням Нового року оголосив амністію 25 тисячам ув’язнених.

«У зв’язку зі святкуванням Нового року в М’янмі, поважаючи гуманітарний грунт і турботу про світ, президент прощає в цілому 24 896 ув’язнених з різних тюрем», – йдеться в заяві адміністрації президента.

Читать далее

На Соломоновых островах объявлено чрезвычайное положение

Соломоновы островаГенерал-губернатор Соломоновых Островов сэр Дэвид Вунаги сделал заявление, что занос внешними носителями COVID-19 может иметь катастрофические последствия для Соломоновых островов, учитывая их собственные ограниченные ресурсы в сфере здравоохранения.

Хониара. Сэр Вунаги заявил, что чрезвычайное положение в области общественного здравоохранения наступило после объявления Всемирной организацией здравоохранения о глобальной пандемии COVID-19. Об этом он сообщил во время брифинга, организованного для журналистов местных изданий.

«Мы будем в безопасности, только если COVID-19 не проникнет на Соломоновы острова», – сказал сэр Вунаги.

Он уточнил, что чрезвычайное положение объявлено сроком на семь дней.

Читать далее

Китайские инженеры готовят технологический прорыв в науке

радиотелескопСферический радиотелескоп FAST с пятисот метровой апертурой под названием “Глаз Китая” был выведен китайскими инженерами на номинальную мощность.

Характеристики радиотелескопа теперь позволяют астрофизикам заглянуть во Вселенную на расстояние в 100 миллионов световых лет и раскрыть ранее неизведанные тайны темной материи и эволюции галактик. 

Читать далее

Радари засікли крах літака Bek Air в Алмати по хвилинах

Картинки по запросу СамолётГлобальні служби відстеження рейсів засікли крах літака Bek Air, що впав незабаром після зльоту в Алмати – при зіставленні офіційних даних КГА Казахстану і даних радара, з’ясувалося, що літак пробув у повітрі менше хвилини.

Точна траєкторія руху літака Fokker 100, як і тисяч інших літаків в світі, розміщена на міжнародному сайті Flighradar.

Читать далее

Сплата до місцевих бюджетів.забудовникiв може сягати астрономічних сум – експерт

застройщикиЗа останні роки у містах-супутниках столиці все гостріше стоїть питання внесення забудовниками плати до місцевих бюджетів. Йдеться про обов’язки підприємств виплачувати 4% коштів пайової участі у бюджети не великих міст, розташованих в передмістях столиці, де зводяться новобудови, незалежно від вартості житлових квадратів і згідно кошторису.

“Судова практика показує, що в різних містах виникають ситуації, коли органи місцевої влади та місцеві правоохоронні органи відразу ж починають пред’являти до забудовників спочатку вимоги, а потім і претензії про сплату 4% коштів від загальної вартості будівництва. При цьому вони не враховують, що на їхні плечі лягає також вантаж облаштування комунікацій. на ділі забудовники чинять опір виплачувати до місцевих бюджетів оці кошти, які на практиці можуть досягати астрономічних сум в кілька десятків мільйонів гривень”, – розповiв судовий експерт-економіст Руслан Барабаш.

Владислав Кордiк

Мiсто-iнфраструктура

Профессор из Варшавы обнаружил неизвестные для науки схемы солнечных часов

(Marek Tycjan Olszewski)Восемь ранее неизвестных схем построения солнечных часов были обнаружены в ходе научных исследований, проведенных учеными университета из Варшавы. Об этом сообщает польское издание Science in Poland.

По словам профессора Марека  Тициана Ольшевски (Marek Tycjan Olszewski) первый ранее неизвестный науке тип солнечных часов был обнаружен на настенной мозаике в церкви Санта-Чечилия-Трастевере в Риме и был датирован 817-824 гг.  

Профессор продолжил свои исследования и в храме Святого Георгия в Иордании обнаружил схему еще одних ранее неизвестных науке солнечных часов.

Читать далее

В Австралии найдены кости детеныша динозавра

травоядный динозаврПалеонтологи Исследовательского центра Palaeosience в Университете Новой Англии и Австралийского опалового центра в Лайтнинг-Ридж провели раскопки, в ходе которого была обнаружена бедренная кость детеныша динозавра размером с австралийскую однодолларовую монету.

Исследователи утверждают, что кости детенышей динозавров были обнаружены в нескольких местах на побережье Виктории в Новом Южном Уэльсе. Они настолько крошечные, что по всей видимости происходят от животных, которые умерли, пока они еще были в яйцах. В ходе археологических раскопок были также обнаружены более крупные кости, которые вероятно происходят от динозавров, которые недавно вылупились, но были еще привязаны к гнезду. Читать далее

Переводчик – Translate

Архивы

No weather data found for [, , vertical]