НовостиНедвижимостьНовомиргород

2018 рік стане роком виклику для українського ринку нерухомості

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Станом на початок 2018 року, ринок нерухомості столиці, швидше живий, ніж мертвий. Прогнози окремих аналітиків про можливий різкий обвал гривні, лопань «всіляких бульбашок на первинці» і як наслідок — всього ринку нерухомості до осені 2017 року, як бачимо, не виправдалися.

На тлі кризи надвиробництва на первинному ринку, ринок нерухомості в цілому показує більш-менш передбачувану поведінку. На думку багатьох авторитетних експертів, це нормально, будь-який ринок повинен увійти в цю стадію і її пережити. У той-же час, проблемні забудовники нікуди з ринку не поділися. Вони як торгували квартирами без всяких документів і дозволів на будівництво, так і продовжують ними торгувати.

За наявними фактами, в Київській області забудовнику вдалося продати одну і ту ж квартиру в «замороженій» висотці, — трьом різним покупцям.

Про те, які процеси відбуваються в галузі, ми запросили розповісти Віце-президента Асоціації професійних управителів нерухомістю Анатолія Топала. В інтерв’ю експерт зазначив, що сама сумна тенденція, яку він спостерігає, — це поступове зниження якості будівельних матеріалів.

«Всі ці процеси, в тому числі і погіршення якості будматеріалів, відбуваються на тлі жорстокої конкурентної боротьби між забудовниками, щоб утримати ціну на одному рівні. Збільшилася кількість компаній, на 20-30% з усіма ознаками будівельних пірамід. Будемо далі дивитися.

2018 рік, стане роком виклику для українських забудовників. У Києві та Київській області 10-12% будівництв можуть зупинитися з різних причин: недофінансування і інші проблеми з будівництвом», — підкреслив Анатолій Топал.

Що стосується вторинного ринку, то він, як і первинний в 2017 році показав поступове зниження цін на 10-12%, а в деяких сегментах, ціни на житло знизилися на 15-16% в середньому. Найбільше здешевлення відбувалося в сегменті будинків масової радянської забудови, так званих «хрущовок», «чешок» і так далі. У 2018 року тенденція зниження цін на ці квартири, швидше за все, збережеться.

Стала поступово вимальовуватися ситуація і з тими будинками, які були побудовані в 2017 році. Квартири в них сьогодні відносять до нового сегменту української нерухомості.

Йдеться про будинки, які були введені в експлуатацію, на квартири в яких інвесторами було отримано право власності, але експлуатуватися ці квартири з різних причин так і не стали.

«Ці квартири — повністю первинний ринок, якщо можна так назвати. Таких квартир стає все більше і більше. Якщо в 2007 році, десять років тому, всі квартири продавалися на всі 100%, як за спекулятивними цінами, так і від забудовника до моменту здачі будинку, то вже в 2017 році, на момент здачі будинків в експлуатацію, залишається пристойний залишок з тих квартир, на яких важко швидко знайти покупця, ні за ціною забудовника, ні за ціною переуступки», — уточнив Анатолій Топал.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Відповіді на питання, скільки подібних законсервованих квартир в кожному новому будинку не експлуатується, сьогодні не може дати ніхто. Операторам ринку відомо, що велика частина з них пустує, і досить тривалий час безуспішно виставляється на продаж.

«За нашими оцінками, таких квартир в деяких новобудовах, після здачі, може бути не менш 10-15%. Вони стоять без проживання, без ремонту, без нічого. Квартири не експлуатуються. Їх купили, їх побудували, але в них ніяка життєдіяльність не ведеться. І, з кожним місяцем, кількість таких квартир поступово збільшується. Багато купували їх з метою перепродажу. Зараз їх не можуть перепродати по бажаним цінам, часто цінові очікування таких продавців сильно завищені і не відповідають ринку. Ті, хто вклав свої гроші, з одного боку повинен радіти, що не прогорів, і, навіть, декілька примножив свої гривні, а з іншого — порожня «коробка» є, а на ремонт вже грошей немає. Намагаються квартири продавати, — вже не продаються так масово і дорого,  як хотілося б. Залишається тільки одне — перемикатися на здачу своєї нової квартири в оренду»- зазначив Віце-президент Асоціації професійних управителів нерухомістю.

На жаль, оцінити, скільки подібних квартир сьогодні здається в оренду, саме, в новобудовах, виявилося скрутним. Ми можемо тільки припускати, що мова може йти про досить високий відсоток від загальної кількості квартир в таких будинках. За даними отриманими від операторів ринку оренди, ринок житлової оренди вже давно знаходиться в тіні, і його частка в загальній масі квартир, що здаються щорічно в столиці, становить 80-85%.

Податки з оренди, ніхто і не думає платити.

Будет интересно почитать

Back to top button