НовостиКиевТеатральное искусство

30 листопада в Національній опереті відбудеться грандіозний Симфонічний концерт

Щорічно в кінці осені в Національній опереті України проходить Симфонічний концерт. У цьому році він стане Гранд-фіналом міжнародного фестивалю «Відкриваємо Падеревського», який об’єднає українську, польську та американську культури.
Ігнацій Ян Падеревський — особистість багатогранна. Він був видатним піаністом з п’ятдесятирічної кар’єрою віртуоза. Багато гастролював по Європі, обом Америках (Південної та Північної), бував в Австралії і Новій Зеландії. Ігнацій Ян Падеревський писав сонати для скрипки і фортепіано, а також мініатюри і твори великої форми.


Відомі оркестри усього світу включають в свій репертуар його знамениті твори: оперу «Манру», «Симфонію Полонія», «Польську фантазію» для фортепіано з оркестром.

Крім того, Ян Падеревський свого часу був відомим державним діячем, політиком (прем’єром і міністром закордонних справ Польщі — в 1919 році). А ще він був філантропом.

Падеревський щедро ділився своїм станом з співвітчизниками (поляками) і з громадянами багатьох інших країн. За його фінансової підтримки відкривалися концертні зали і пам’ятники — монумент Клоду Дебюссі і Едуар Колону в Парижі, пам’ятник Ференцу Лісту в Веймарі, Людвігу Бетховену в Бонні, Фредеріку Шопену в Желязовой-Волі, Тадеушу Костюшко в Чикаго, Тріумфальна арка в Вашингтоні.
Падеревський народився на території сучасної України, жив під Житомиром і поблизу Шепетівки, навчався в Варшаві, а творив по всьому світу.

У програму Гранд-фіналу міжнародного фестивалю «Відкриваємо Падеревського» включено твори І. Я Падеревського, К. Дембського, М. Скорика.

 

У симфонічному концерті, організованому за підтримки Польського інституту, візьмуть участь солісти: Маріанна Гумецька / фортепіано (Україна), Артур Яронь / фортепіано (Польща), Євген Крук / скрипка (Україна).

 

Диригенти концерту — Кшесимір Дембський (Польща), Оксана Мадараш (Україна).У концерті задіяний Симфонічний оркестр Національної оперети України.

Де: Національна оперета України (м.Київ, вул. В. Васильківська, 53/3, ст. Метро «Олімпійська»)
Коли 30 листопада, субота
Початок о 19:00
Квитки тут: http://operetta.com.ua/ru/event/simfonichnij-kontsert

Будет интересно почитать

Back to top button