Новини світу

Антифриз у сиропах від кашлю: у Гамбії підтверджено причину смерті десятків дітей

Чотири типи сиропів, імпортованих з Індії, спричинили смерть щонайменше 70 дітей від гострої ниркової недостатності у 2022 році, повідомила комісія з розслідування при президенті Гамбії.

В некоторых частях Африки более половины продаваемых лекарств являются поддельными.
Мати та її син під час консультації в Центрі захисту матері та дитини (PMI) у Медині. Сенегал, Дакар. © Сільвен Шеркауї для Jeune Afrique

Робоча група наголосила на кількох порушеннях, які призвели до використання цих фальсифікованих сиропів, повідомив прес-міністр міністр охорони здоров’я д-р Ахмаду Ламін Самате. Про це передає видання Jeune Afrique. Міністр заявив про звільнення директора агентства з контролю за наркотиками та його заступника. Він також зазначив відповідальність контролюючого фармацевта, який дозволив ввезення сиропів без проведення необхідних перевірок.

Гамбія відкликала кілька ліків у жовтні 2022 року після смерті щонайменше 70 дітей, включаючи всі сиропи від кашлю та застуди, які перебувають у обігу в країні, а також усю продукцію, вироблену індійською лабораторією Maiden Pharmaceuticals, у тому числі виготовлену із фальсифікованих сиропів.

Судове провадження

Жертвы в Гамбии индийского сиропа от кашля
У Гамбії Маріама Куяте показує фотографію її та її сина Мусаво, який помер після прийому сиропу від кашлю у жовтні 2022 року. © MILAN BERCKMANS/AFP

За даними ВООЗ, ці ліки містили «неприйнятну» кількість діетиленгліколю та етиленгліколю, які зазвичай використовуються як антифриз і проковтування яких може призвести до летального результату.

Комісія з розслідування дійшла висновку, що ліки не були зареєстровані в органі контролю за наркотиками перед ввезенням, як того вимагають правила, і наголосила на гострій необхідності створення лабораторії контролю якості для проведення випробувань усіх ліків, що ввозяться до країни.

Міністр охорони здоров’я також вказав на кілька моментів, які необхідно покращити для підвищення якості системи охорони здоров’я, наприклад створення аптечної школи при університеті або посилення контролю над ліками в обігу.

Він також сказав, що уряд Гамбії вивчає можливості переслідування індійської фармацевтичної компанії, яка виробляла ліки, та отримання репарацій.

У Гамбії, Індонезії та Узбекистані загинули 300 дітей.

Суд у цій справі має відкритися наприкінці жовтня у Гамбії. Після цього скандалу у сфері охорони здоров’я Індія розпочала розслідування та у жовтні 2022 року закрила виробниче підприємство лабораторії Maiden Pharmaceuticals на півночі Індії.

На початку 2023 року ВООЗ закликала до «негайних та скоординованих дій» щодо викорінення невідповідних вимог та фальсифікованих ліків, зокрема фальсифікованих сиропів від кашлю. Загалом загинуло 300 дітей у Гамбії, Індонезії та Узбекистані.

Місто-інфраструктура

Похожие записи

Visited 1 times, 1 visit(s) today

Будет интересно почитать

Back to top button