Завдяки партнерським відносинам та постійній співпраці між Міністерством юстиції, бізнесом та громадянським сектором вдалося розробити та запровадити якісні зміни у сфері юстиції. Про це сьогодні під час зустрічі з представниками Американської торговельної палати в Україні повідомив Міністр юстиції Павло Петренко.
За його словами, запроваджені новації дали можливість покращити бізнес клімат в країні та забезпечити більшу прозорість у стосунках держави та бізнесу. Зокрема, було відкрито всі реєстри Міністерства юстиції та запроваджено онлайн сервіси, які дають можливість як представникам бізнесу, так і громадянам отримувати послуги без необхідності спілкування з чиновниками.
Міністр юстиції також наголосив на тому, що вперше в історії України було розпочату реальну війну з рейдерськими захопленнями, які понад 20 років існували в країні. Нарешті в українському законодавстві з’явилося визначення рейдерства та було введено відповідальність до 10 років тюрми для учасників захоплення.
«Ефективно працюють як Комісія з розгляду скарг на дії державних реєстраторів при Мін’юсті, так і оперативні антирейдерські аграрні штаби, які були створені рішенням Уряду в кожному регіоні. І ми маємо на цьому напрямку реальні результати – сотні врятованих підприємств, земельних ділянок, квартир та порушені проти рейдерів кримінальні справи», — зауважив Павло Петренко.
Лише за перший місяць роботи саме антирейдерські аграрні штаби запобігли десяткам рейдерських захоплень і, що найголовніше, — силовим зіткненням. Проти рейдерів порушили 11 кримінальних справ. Ось кілька успішних прикладів:
- У Чаплинці на Херсонщині одночасно зібрати врожай планували дві групи серйозно налаштованих людей з технікою. Їхньому фізичному протистоянню запобігли представники штабу з правоохоронцями. Наступного дня на врожай наклали арешт, доки суд не визначить, хто має право його збирати.
- На Дніпропетровщині на підставі сфальшованого приватним нотаріусом тексту судового рішення відбулося незаконне відчуження прав на оренду с/г земель і цілісного майнового комплексу (елеватори, склади, зерносховища) фермерського господарства «Олександро-Володимирівське». Комісія Мін’юсту з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації відновила підприємство у реєстрі. Майно повернули власнику.
- У Дніпропетровській області у селі Малинове Солонянського району відбулася протиправна спроба невідомих осіб зібрати врожай з полів, орендарем яких є ТОВ «АгроНіка+». Конфлікт вдалося врегулювати завдяки спільним діям членів штабу та групи швидкого реагування Нацполіції.
- У с. Бережинка на Кіровоградщині, протистояння з рейдерами в якому прогриміло на всю країну, вищезгадана комісія Мін’юсту скасувала рішення реєстратора і повернула родиніТрибиненків 35% фермерського господарства «Нива-2010». Реєстратору, який незаконно переоформив агропідприємство, Мін’юст скасував свідоцтво про акредитацію.
«Найкращим показником ефективності роботи штабу є подяки від людей, інтереси яких ми захистили. Вони переконались, що державні органи можуть працювати прозоро, зрозуміло та оперативно. Побачивши реальну роботу штабів, люди почали все частіше звертатися до них з питань, які рейдерства вже не стосуються. Це і оформлення спадщини, встановлення межі між ділянками, укладення договорів оренди. Таких штаби перенаправляють в центри безоплатної правової допомоги Мін’юсту, де громадяни отримують всі необхідні консультації та кваліфіковану допомогу юристів», — зазначив Павло Петренко.