Британія розглядає можливість передати Україні прототипа лазерної зброї DragonFire
Вартість витрат на використання лазерного променя DragonFire, який збиває дрони та ракети - 10 фунтів (490 грн) за постріл.
Лазер, здатний збивати ворожі дрони і ракети, з’явиться на військових кораблях Королівського флоту до 2027 року на тлі загрози конфліктів, що зростає, в Україні і в секторі Газа.
Про це заявив міністр оборони Великої Британії Грант Шеппс, передає Місто-інфраструктура із посиланням на британський новинний сайт року The Telegraph.
Зброя DragonFire вартістю 10 фунтів за постріл може бути використана в Україні ще раніше, оскільки військові швидко освоюють «передові» технології.
Міністерство оборони (МО) збільшило швидкість роботи лазера у відповідь на зростання загрози атак безпілотників у зв’язку з «двома великими конфліктами», заявив уряд.
Вчені з британської оборонної лабораторії Портон-Дауна (DSTL) в останні місяці працювали з експертами галузі, щоб перетворити лазерну зброю з лабораторного експерименту на практично готову до бою».
Хоча технологія ще не готова до використання в бою, Шаппс визнав, що веде переговори з військовими вченими про те, як Великобританія може просувати DragonFire для використання на місцях в ході конфлікту.
Він сказав: «Метою є 2027 рік, але я хочу розглянути кожен аспект цього процесу».
«Зараз у Європі відбувається живий конфлікт, для вирішення якого ми маємо унікальну сучасну зброю, яка може виявитися корисною».
«Скажімо так, він не обов’язково має бути на 100 відсотків ідеальним, щоб українці, можливо, придбали його. На даний момент датою, як і раніше, є 2027 рік, але, звичайно, я подивлюся, що ми можемо зробити, щоб прискорити цей процес».
Метт Корк, керівник проекту в DSTL, повідомив журналістам, що DragonFire може бути переданий для «користувацьких експериментів» ряду військовослужбовців у вересні, коли 7-а група протиповітряної оборони зазнає цієї технології.
Наземна версія DragonFire, як і раніше, задумана як наземна технологія ППО і буде встановлена на вантажівці, після чого експерти британської армії дадуть відгуки про те, як її можна покращити, і виявлять будь-які проблеми.
DragonFire слідуватиме за британськими мінними кораблями, відправленими в Україну
Це сталося після того, як два колишні британські мінні кораблі, передані Україні, прибули до Портсмута, готові до своєї останньої місії з розмінування Чорного моря.
Едуард Феско, тимчасовий посол України у Великій Британії, спостерігав, як у четвер у порт увійшли кораблі «Чернігів» та «Черкаси», раніше відомі як HMS Grimsby та HMS Shoreham.
Українські моряки та їхні нові кораблі зараз перебувають у «повній бойовій готовності», заявили у Королівському флоті після завершення навчання разом із британським персоналом.
У грудні уряд оголосив, що два військові кораблі класу «Сандаун» були виведені зі складу Королівського флоту та передані українським збройним силам, які використовуватимуть їх для розмінування приблизно 300 квадратних миль мін у Чорному морі.
Монтре 1936 року, що регулює прохід у воєнний час через протоки Босфор та Дарданелли.
Але Феско сказав, що розмінування цього регіону було пріоритетом для повоєнної України, оскільки вона мала відновити один із ключових експортних коридорів зерна.
Він сказав The Telegraph: «Після припинення бойових дій це буде величезне завдання, це буде величезне завдання, і першим і головним пріоритетом буде забезпечення безпеки торговельних шляхів для цивільних судів».
Кораблі-міношукачі виготовлені зі склопластику, тому їх неможливо виявити мінами, які детонують при виявленні магнітного поля металевого судна.
Грант Шаппс, міністр оборони, заявив: «Велика Британія лідирує у наданні допомоги Україні у модернізації її військово-морського флоту. Передача цих кораблів і відмінна підготовка Королівського флоту вплинуть на реальний довгостроковий вплив на здатність України захищати свої води.
Це сталося після того, як міністр закордонних справ лорд Кемерон вирушив до США цього тижня, щоб переконати Вашингтон продовжувати надавати допомогу Україні.
Відповідаючи на запитання про поїздку міністра закордонних справ, пан Феско сказав: «Коли ми говоримо про запаси зброї, доступність обладнання в США набагато вища, ніж деінде, з багатьох причин.
«Але така ситуація, як вона є, і те, що Великобританія робить все можливе, щоб Україна могла отримати необхідну їй допомогу, дуже показово».