Буркіна-Фасо: у сезон дощів бере старт кампанія з профілактики малярії
Хіміопрофілактикою медики мають намір охопити 4 млн. 706 тис. немовлят у всіх 70 районах країни
Хіміопрофілактикою медики мають намір охопити 4 млн. 706 тис. немовлят у всіх 70 районах країни Кампанія CPS+ з хіміопрофілактики малярії офіційно розпочнеться у п’ятницю, 28 червня 2024 року, у Банфорі під головуванням міністра охорони здоров’я та громадської гігієни д-ра Люсьєна Жан-Клода Каргугу. Інформація була озвучена у вівторок, 25 червня 2024 року, під час прес-брифінгу, повідомляє видання новин Burkina 24.
Кампанія SMC полягає у безоплатній видачі ліків здоровим дітям віком від 3 до 59 місяців у сезон дощів для захисту їх від малярії. Ці ліки призначені лише для профілактики, а не лікування малярії.
За словами доктора Сідзабди Компаоре, постійного секретаря боротьби з малярією, кампанією CPS+ охоплено всі 70 районів країни.
«Залежно від тривалості сезону високої передачі малярії у нас буде 21 район, де буде проведено п’ять етапів, а в решті 49 — чотири етапи», — пояснив він.
Крім скринінгу на гостру недостатність харчування, запровадженого у 2018 році, цього року запроваджуються важливі нововведення, спрямовані на запобігання виникненню випадків у суспільстві та зниження ризиків загострення захворювання та смертності дітей.
По суті це передбачає виявлення та знищення місць розмноження личинок у всіх районах общинними розповсюджувачами у співпраці з населенням. Пошук цільових дітей для вакцинації проти малярії, які пропустили вакцинацію, з наступною надолужною вакцинацією.
Діагностика та лікування малярії медичними працівниками на місцях серед дітей, які страждають на малярію, у комплексах під час відвідування місцевих розповсюджувачів.
Протягом 4 днів, протягом яких триває кожне відвідування, громадські дистриб’ютори ходитимуть від комплексу до комплексу, щоб знайти дітей та дати їм ліки. Введення таблеток дітям буде здійснюватись місцевими розповсюджувачами, які є місцевими медичними працівниками або волонтерами, набраними для цієї мети.
Довідка: Буркіна-Фасо не має виходу до моря і вважається однією з найбідніших в Африці. Населення Буркіна-Фасо складається з кількох етнічних груп, до яких належать:
мосі (майже 60% від населення);
сисала, бобо — 7%;
лобі – 3%;
гурма – 20%;
сану – 10%.
Усього загальна чисельність населення становить майже 22 млн. Приріст населення дорівнює 3,60%. Більшість місцевих жителів складається з людей віком від 16 до 65 років і становить близько 55%. Діти віком від 0 до 15 років – 50%, люди старше 65 – всього 5%. Середня тривалість життя жінок становить 65 років, а чоловіків – 60 років.
Щодо грамотності, вона переважає більше у чоловіків (70%), ніж у жінок (всього 30%). Незважаючи на те, що в країні є школи та університет, чисельність освіченого населення занизька, оскільки рівень життя не дозволяє отримати належну освіту.