КиевНерухомістьНовини

Частка застарілого житлового фонду в Україні перевищує 5 млн м2 — експерт

У 5-ти і 9-ти поверхових будинках застарілого та аварійного житлового фонду сьогодні проживає понад 25 тисяч українських сімей.

Про це повідомила член робочої групи «Свобода, юстиція, права людини» платформи Асамблея Україна-ЄС Ліліт Хачатрян.

Вона уточнила, що оскільки їх житло з кожним роком стає все більш непридатним для проживання, то замовчування цієї проблеми з боку чиновників може в подальшому призвести до незворотних наслідків.
«Станом на 1 серпня 2020 року частка квартир (близько 72%) в житлових будинках, уже приватизовані мешканцями, а решта квартир все ще продовжує перебувати в комунальній власності.

Для поновлення старого житлового фонду в Міністерстві розвитку громад і територій України вже сьогодні повинні починати думати над створенням механізмів відселення людей і створення нової нормативної бази для визначення порядку надання цим людям житла», — зазначила Ліліт Хачатрян.
Вона також підкреслила серйозність проблеми акцентувавши увагу на тому, що в сумі застарілий і аварійний житловий фонд уже становить в Україні 5 млн. 240 тис. М2.
«Це становить більше половини наших нинішніх річних обсягів будівництва. Одним з рішень цього питання можуть стати практично готові до здачі в експлуатацію багатоповерхівки, які роками простоюють. Їх залізобетонні та цегляні конструкції піддаються атмосферному впливу і поступово приходять в непридатний стан. Сім’ї, які вклали в ці недобудовані будівлі гроші також можуть мати надію, що зможуть туди заселитися», — уточнила експерт.

Член робочої групи «Захист прав людини» платформи Асамблея Україна-ЄС також запропонувала для чиновників Міністерства розвитку громад і територій України механізм вирішення даної проблеми. Він полягає в створенні реєстру недобудованого і старого житла в усіх областях України.
«Наскільки я володію інформацією, тисячі заморожених новобудов по всій Україні мають готовність до здачі в експлуатацію від 25% до 95%. Ось вам готова відповідь на питання, куди можна переселяти людей, які проживають у ветхому житлі. При бажанні місцевих органів влади і повноваження, які зараз передаються на місця, вирішення проблем старого житлового фонду, незавершеного будівництва і ошуканих вкладників стають цілком реальними», — уточнила вона.
Ліліт Хачатрян також додала, що ми повинні не забувати про економічну ситуацію в Україні, кризу недобудованих об’єктів і з кожним роком дедалі зростаючу кількість ошуканих забудовниками інвесторів
«Якраз саме сьогодні роль держави в особі Верховної Ради і Міністерства розвитку громад і територій України полягає в тому, щоб не плодити нові Еліта-Центри. Навіть через 14 років після афери, провернутої забудовниками Еліта-Центру +1263 ошуканих сім’ї з 1800 до цих пір не втрачають надію на реалізацію Указу Президента та отримання свого житла.

Владислав Кордік
Місто-інфраструктура

Будет интересно почитать

Back to top button