Ядерна енергетика

Чорнобиль розглядається як місце для нових малих модульних реакторів

Україна планує збудувати до дев'яти нових великих реакторів Westinghouse AP1000 по всій країні.

Територія навколо Чорнобильської атомної електростанції є одним із місць, які розглядаються як потенційні місця для запланованого в Україні майбутнього будівництва малих модульних реакторів, повідомляє WNN.

Представники Державного агентства України з управління зоною відчуження та фахівці українського атомного гіганта «Енергоатом» приєдналися до посадовців Чорнобильської атомної електростанції (ЧАЕС) минулого місяця, щоб відвідати кілька територій у межах зони відчуження та навколо станції, повідомила ЧАЕС.

«За цим було технічне обговорення придатності цих майданчиків для майбутнього будівництва ММР», — додали у відомстві.

Це була друга зустріч на місці, на якій «розглядалися можливі місця розміщення малих модульних реакторів (ММР), які пропонує Чорнобильська АЕС, і обговорювалися питання землевідведення».

Чорнобильська атомна електростанція знаходиться приблизно за 130 кілометрів на північ від Києва і приблизно за 20 кілометрів на південь від кордону з Білоруссю. Після аварії 1986 року навколо неї було створено 30-кілометрову зону відчуження. (Докладніше: Керівництво Всесвітньої ядерної асоціації з Чорнобильської аварії)

Великі плани України щодо ММР

Україна планує збудувати до дев’яти нових великих реакторів Westinghouse AP1000 по всій країні, а також розробляє програму для SMR. Прогрес у її новій ядерній програмі триває на тлі війни з Росією, яка з початку березня 2022 року контролює свою найбільшу атомну електростанцію — Запорізьку АЕС.

Торік «Енергоатом» підписав угоду, яка може відкрити шлях для 20 ММР компанії Holtec. Компанія також вивчає варіанти з низкою інших потенційних постачальників ММР.

У суботу на кліматичній конференції ООН COP29 у Баку, Азербайджан, заступник держсекретаря США з контролю над озброєннями та міжнародною безпекою Бонні Дженкінс та міністр енергетики України Герман Галущенко оголосили про три проекти партнерства:

— Побудувати пілотний завод в Україні для демонстрації виробництва чистого водню та аміаку «з використанням безпечної та надійної технології малих модульних реакторів». Проект реалізується багатонаціональним державно-приватним консорціумом із Японії, Південної Кореї, України та США.
— Фінансування проекту Phoenix для сприяння переходу вугільних електростанцій України на атомні електростанції SMR, проведення майданчиків та техніко-економічних обґрунтувань.
— Розробити дорожню карту та надати технічну підтримку для відновлення, модернізації та декарбонізації сталеливарної промисловості України за допомогою SMR. Дорожня карта прокладе шлях до використання чистої електроенергії, технологічного тепла та водню з SMR для чистого виробництва сталі та виробництва

Американське товариство інженерів-механіків (AMSE) заявило, що працюватиме над підтримкою програми чистої сталі, а генеральний директор Том Костабайл заявив: «Малі модульні реактори є важливою частиною майбутнього чистої енергії, а також можливістю економічного відновлення для України».

Місто-інфраструктура

Похожие записи

Visited 1 times, 1 visit(s) today

Будет интересно почитать

Back to top button