НовостиДнепр

Фізики-ядерники розробили унікальну терапію для лікування раку

Команда фізиків зробила прорив в області онкології. Для розробки нового радіоактивного компоненту для променевої терапії Росатом об’єднав вчених з НДІ технічної фізики і автоматизації, НДІ атомних реакторів та Фізико-енергетичного інституту ім. Лейпунського, на базі якого вдалося виготовити спеціальне мікроджерело з ізотопом йод-125.

Розробка фізиків-ядерників необхідна для брахітерапії — це внутретканева променева терапія вважається мінімально інвазійним методом лікування раку.

Терапія полягає в тому, що радіоактивне джерело вводиться безпосередньо в уражений орган. Є можливість підвести максимальні дози променей на пухлину при мінімальному впливі на суміжні тканини.

Основи проекту зі створення цих мікроджерел були закладені більше 10 років тому. Суть проекту полягала в тому, щоб значно знизити витрати на проведення онкохірургичних операцій. Перші операції по брахітерапії раку з використанням цих мікроджерел зробили в Медичному радіологічному науковому центрі ім. Циба в Обнінську 2 роки тому. Всі клінічні випробування нового джерела пройшли успішно та медики підтвердили ефективність використання джерела з йодом-125 у лікуванні онкологічних захворювань у пацієнтів.

В даний час Росатом організував виробництво цих джерел для медичних закладів.

Будет интересно почитать

Back to top button