Психіатрія

Німецькі психіатри наблизилися до нових методів діагностики та лікування депресії

На конгресі DGPPN учений з Мюнстера представила найбільш повний набір даних про складний взаємозв'язок між білою речовиною, когнітивними симптомами та прогресуванням захворювання при депресії.

рентгеновский снимок головного мозга
Closeup of X-ray photography of human brain

БерлінУ пацієнтів із депресією когнітивні симптоми значною мірою пов’язані із втратою мікроструктури білої речовини, повідомляє німецький медичний журнал aerzteblatt.de.  Це може стати метою нових методів лікування, спеціально спрямованих на когнітивний дефіцит, припустили сьогодні дослідники на щорічному конгресі Німецького товариства психіатрії та психотерапії, психосоматики та неврології ( DGPPN ).

Когнітивні симптоми є основною причиною порушень при депресії та погіршуються у міру прогресування захворювання. Сюзанна Майнерт з Інституту трансляційної психіатрії університетської лікарні Мюнстера повідомила, що лікування цих симптомів ускладнюється, серед іншого, тим, що механізми, що лежать в основі когнітивних порушень, ще недостатньо вивчені.

Але «поперечні дослідження показують, що зміни у мікроструктурі білої речовини можуть сприяти розвитку когнітивних симптомів», додала вона. На конгресі DGPPN учений з Мюнстера представила, за її словами, найповніший набір поздовжніх даних на сьогоднішній день про складний взаємозв’язок між білою речовиною, когнітивними симптомами та прогресуванням захворювання при депресії.

Аналіз даних з Марбурга та Мюнстера

Просинаться з сонцемДослідницька група Майнерта проаналізувала дані когортного дослідження афективних розладів Марбурга-Мюнстера (MAS). Для 881 людини, 418 з депресією та 463 здорових людей з контрольної групи були доступні зображення дифузійно-зваженої магнітно-резонансної томографії (МРТ), набір нейропсихологічних тестів та докладні клінічні дані з вимірюваннями протягом двох років.

При порівнянні когнітивних симптомів між учасниками з депресією та без неї вони виявили, що у пацієнтів з депресією спостерігався більший когнітивний дефіцит, ніж у здорових людей, незалежно від часу (p<0,001; sr²=0,032). Дифузійно-зважені МРТ-зображення також показали більше зменшення мікроструктури білої речовини з часом у пацієнтів з депресією, ніж у контрольній групі (ptfce-FWE=0,026; sr²=0,002).

В обох групах посилення когнітивних симптомів було значним чином пов’язане з втратою мікроструктури білої речовини з часом (ptfce-FWE <0,001; sr² = 0,003). Зміни у мікроструктурі білої речовини та несприятливий результат депресивних захворювань незалежно передбачали збільшення когнітивного дефіциту при подальшому спостереженні у дослідженні MACS.

«Наші результати підкреслюють критичну роль мікроструктури білої речовини та прогресування захворювання в когнітивних симптомах, пов’язаних з депресією, що робить обидві пріоритетні цілі для майбутніх терапевтичних розробок», — сказав Мейнерт.

Місто-інфраструктура

Похожие записи

Visited 1 times, 1 visit(s) today

Будет интересно почитать

Back to top button