КиївШахматыНовини

У столиці відбувся Міжнародний турнір «Деснянські перлинки — 2014»

У столиці, на Троєщині, відбувся 10-й Міжнародний фестиваль з шахів «Деснянські перлинки — 2014». Протягом 4-х днів кращі юних шахісти виборювали нагороди в десятці турнірних номінацій.

За словами Головного судді міжнародного фестивалю, Національного арбітра Олега Бутенко, головна особливість нинішнього турніру полягає в тому, що він є 10-м за рахунком, а значить — ювілейним.

«Шаховий фестиваль проходив у формі відкритого турніру з індивідуальним і командним заліком в чотирьох вікових категоріях та в 7 турів, з використанням комп’ютерної швейцарської системи жеребкування. В турнірі брали участь 42 дитини з провідних шахових клубів», — підкреслив головний суддя змагання, національний арбітр Олег Бутенко (м.Київ).

Олег Миколайович також додав, що всі переможці та призери, в особистому заліку, нагороджені медалями, дипломами та подарунками, а в командному заліку — кубками, медалями та дипломами.

Він також зауважив, що всі основні нагороди здобули вихованці київського шахового клубу «Паросток» (Деснянський район). Серед переможців та призерів шахового турніру «Деснянські перлинки — 2014» у старшій віковій групі (до 14 років) стали: Богдан Почтаренко (ДЮСШ-23, м.Київ), Антон Залізний (ДЮСШ-23, м.Київ), Олександр Харченко (ДЮСШ-23, м.Київ), Іван Баланчук (ДЮСШ-23, м.Київ), Анна Сокіл (ДЮСШ-23, м.Київ), Михайло Щетинін (Бригантина, м.Київ).

У середній віковій групі (до 12 років) переможцями і призерами стали: Станіслав Веречук (ДЮСШ-23, м.Київ) та Дмитро Некрашевич (Бригантина, м.Київ).

У більш молодших вікових групах (до 12 і до 10 років) кращими в боротьбі за шахову корону були Гліб Мартинюк (ДЮСШ-23, м Київ), Антон Кордік (ДЮСШ-23, м.Київ), Ігор Кунда (ДЮСШ-23 , м.Київ), Роман Терновський (Бригантина, м.Київ), Олександр Ушаков (Бригантина, м.Київ), Владислав Сташевський (ДЮСШ-23, м.Київ).

Призерами фестивалю «Деснянські перлинки — 2014» в командному заліку по сумарному числу набраних очок стали команда ДЮСШ-23 — 22 очка (тренер Майстер спорту України з шахів Олег Миколайович Бутенко), 2-я команда ДЮСШ-23 — 19,5 очок (тренер викладач відділення шахів ДЮСШ-23 Алла Василівна Третьякова), а також Шаховий клуб Дніпровського р-ну м.Києва «Бригантина» — 19 очок (Тренер клубу Олександр Іванович Рибченко).

«Абсолютним переможцем нашого Міжнародного турніру став Богдан Почтаренко», — уточнив Головний суддя змагань.

Національний шаховий арбітр Олег Бутенко також зазначив, що в силу різних причин на Фестиваль не змогли прибути, як звичайно, юні шахісти з США, Росії, Білорусі, Пакистану, Азербайджану, Молдови, Вірменії та інших держав.

«Абсолютним переможцем нашого Міжнародного турніру став Богдан Почтаренко», — уточнив Олег Бутенко.

Кожен юний учасник турніру, крім того, отримав спеціальний солодкий подарунок.