НовостиКиевЯдерная энергетика

Розпочато випробування на комплексі переробки та зберігання твердих радіоактивних відходів на Ігналінської АЕС (Литва)

Компанія NUKEM Technologies почала реалізацію ключового етапу по виведенню з експлуатації Ігналінської АЕС у Литві. На комплексі з переробки та зберігання твердих радіоактивних відходів «В 3,4» станції почалася фаза гарячих випробувань, завершити які планується у 2018 році. 

Потім відбудеться передача комплексу у промислову експлуатацію. В результаті Ігналінська АЕС буде забезпечена унікальними установками і сучасними засобами для безпечної та ефективної реалізації довгострокової стратегії поводження з РАВ.

Як зазначив віце-президент АТ ІК «АSЕ» Григорій Соснін, об’єкт В234 є унікальним комплексом, що дозволяє здійснювати поводження з твердими радіоактивними відходами (ТРВ) в залежності від ступеню їх активності: «Комплекс дозволяє вилучати, сортувати і розфасовувати відходи, придатні для поховання на полігоні, а також здійснювати переробку ТРО, які не придатні для поховання з використанням сортувальних камер і установками спалювання, пресування, цементування. Для контролю РАО комплекс обладнаний сучасною системою відстеження РАО. На даний момент аналогів цього комплексу переробки в світі не існує».

NUKEM Technologies виступає в ролі генерального підрядника зі спорудження комплексу проміжного сховища ВЯП (В1) і комплексу з поводження і зберігання твердих радіоактивних відходів (В2,3,4) на Ігналінської АЕС. Реалізація заключного етапу проекту В 3,4 почалася з моменту отримання АЕС ліцензії на дослідну експлуатацію для комплексу з поводження і зберігання твердих радіоактивних відходів (В 3.4), виданої Державною інспекцією з безпеки ядерної енергетики Литви (VATESI).

На даний час комплекс В1 експлуатується в штатному режимі. З червня 2017 року успішно проводяться гарячі випробування комплексу В2 — по вилученню ТРВ. В рамках програми гарячих випробувань з тимчасового сховища вилучено ТРВ, які потім були розсортовані, спресовані, поміщені в контейнерах і спрямовані в проміжне сховище. У майбутньому ці відходи будуть поміщені в могильник для короткоживучих низькоактивних відходів (проект B19-2). Згідно графіку, гарячі випробування повинні завершитися в листопаді 2017 року. До цього часу будуть підготовлені документи для наступного етапу — отримання дозволу VATESI на промислову експлуатацію В2.

Довідково:

Процес виведення з експлуатації Ігналінської АЕС, включаючи нові комплекси з вилучення, поводження і зберігання ТРВ, отримує фінансову підтримку з Міжнародного фонду по виведенню з експлуатації Ігналінської АЕС під керівництвом Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР). Міжнародний фонд з виведення з експлуатації Ігналінської АЄС  фінансується ЄС, а також, Бельгією, Австрією, Данією, Фінляндією, Францією, Німеччиною, Ірландією, Люксембургом, Голландією, Польщею, Іспанією, Швецією, Великобританією, Норвегією та Швейцарією.

NUKEM Technologies GmbH — німецька інжинірингова компанія, що спеціалізується на наданні послуг в галузі поводження з радіоактивними відходами (РАВ) та відпрацьованим ядерним паливом (ВЯП), а також на виведені з експлуатації ядерних та радіаційно-небезпечних об’єктів (енергетичні, дослідницькі, промислові та суднові реактори, підприємства ЯПЦ). У 2009 році АТ АSЕ придбало 100% часток NUKEM Technologies GmbH, дочірньої компанії німецького уранового трейдера Nukem GmbH з Альценау (Німеччина).

У 2013 році NUKEM Technologies GmbH завершила будівництво нової вентиляційної труби і супутніх систем II черги Чорнобильської АЕС.

Будет интересно почитать

Back to top button