Черновецкая обл.

Силовики викрили масштабну корупцiю на Дністровській ГАЕС

ГАЕС Дністровська

Організаторами фінансових махінацій з бюджетними коштами стали керівництво ПрАТ «Укргідроенерго» та фактичні власники Консорціуму «Укргідроенергобуд».

За попередніми оцінками фахівців, внаслідок махінацій зловмисників держбюджет України зазнав збитків на понад 20 млн грн. Про це повідомляє прес-служба СБУ.

Зловмисники розподілили ролі та спільно з представниками залучених субпідрядних підприємств привласнювали державні кошти у особливо великих розмірах.

Обшук на ГАЕССхема почала працювати ще на стадії тендеру, коли виконавця робіт обирали на майданчику публічних закупівель. Розкрадання коштів здійснювалося за рахунок завищення об’ємів та вартості робіт. Усе це — з двох великих договорів, виділених на модернізацію Дністровській ГАЕС. Їх загальна сума 5,3 млрд грн.

Згідно з податковим дослідженням, внаслідок протиправних дій державі заподіяно матеріальної шкоди на суму понад 20 млн грн.

Обшук на Дністровській ГАЕСЗ метою отримання доказів, правоохоронці провели серію обшуків за адресами офісних приміщень та домашніми адресами фігурантів. В результаті виявлено первинну бухгалтерську документацію, договори, чорнові записи, комп’ютерну техніку з «чорною» бухгалтерією, які в подальшому будуть вилучені.

Наразі проводяться слідчі дії для встановлення і притягнення до відповідальності усіх причетних до протиправної діяльності осіб.

Заходи із викриття зловмисників проводили співробітники Головного управління СБУ по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю спільно зі слідчими Нацполіції за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.

«Місто-інфраструктура»

Back to top button