НовостиКиевЯдерная энергетика

Стартувало будівництво другої черги іранської АЕС «Бушер»

У провінції Бушер (Іран) відбулася урочиста церемонія початку будівельних робіт на котловані енергоблоку №2 АЕС «Бушер» (проект «Бушер-2»).

За контрактом на другу чергу АЕС, підписаним в листопаді 2014 року, на майданчику поблизу вже діючого енергоблоку №1 будуть споруджені два нові блоки сумарною потужністю 2100 МВт.

Російські енергоблоки ВВЕР-1000 референтний проект покоління «3+», що відповідає найсуворішим «постфукусімським» вимогам безпеки. В вересні 2016 року було закладено «перший камінь» у будівництво, після чого велися підготовчі роботи на майданчику. З початком облаштування котловану проект «Бушер-2» вступає в стадію практичної реалізації.

Перед початком церемонії генеральний директор Росатома Олексій Ліхачов та президент Організації з атомної енергії Ірану Алі Акбар Салехі, відвідали діючий блок №1 АЕС «Бушер». Енергоблок, який російські атомники добудовували, використовуючи оригінальні інженерні ноу-хау для російського реактора ВВЕР та навчаючи іранських фахівців з експлуатації, став першим на Близькому Сході і унікальним для світової атомної енергетики. З моменту пуску в 2011 році блок №1 довів свою експлуатаційну надійність.

У своїй промові голова Організації з атомної енергії Ірану Алі Акбар Салехі зазначив: «Сьогодні ми свідками початку розробки ґрунту під спорудження другого енергоблоку АЕС Бушер». Ми йдемо за графіком і навіть трохи випереджаємо зазначені терміни. Я сподіваюся, що протягом 7 років ми будемо свідками введення в експлуатацію цього блоку, а ще через два роки буде здійснено введення в експлуатацію 3-го блоку АЕС в рамках другої черги станції».

Говорячи про можливості для співпраці в області мирного атому, крім «великої» атомної енергетики, директор Росатома зазначив: «На сьогодні близько 25 млрд кВт/г вже вироблено на першому блоці АЕС «Бушер» це серйозний внесок в економіку Ірану, який дає можливість спрямувати додаткові гроші на розвиток соціальної сфери та промисловості країни. Ми також готові обговорювати теми модульних реакторів малої та середньої потужності, а також ядерної медицини, технологій для сільського господарства, матеріалознавства та опріснення води».

Проект другої черги АЕС «Бушер» здійснюється на кошти іранської сторони. Генеральний підрядник за проектом АТ АСЕ («Атомстройекспорт»).

Довідково: 

У 2015 році США, Росія, Китай, Франція, Великобританія, Німеччина, Європейський Союз та Іран домовилися про Спільний всеосяжний план дій, який істотно обмежує, скорочує та перебудовує іранський ядерно-технічний комплекс, програму його розвитку, запаси і якість ядерних матеріалів, а також забороняє діяльність потенційно військового характеру.

16 січня 2016 року Іран позбувся більшості накладених на нього світовою спільнотою санкцій в цей день МАГАТЕ підтвердила готовність влади країни реалізувати програму по значному зниженню свого ядерного потенціалу.

У жовтні цього року Дональд Трамп пригрозив анулювати ядерну програму Ірану. Британія, Франція і Німеччина відгукнулися на це, підтвердивши свою підтримку існуючої домовленості і заявили, що угода з Іраном відповідає їхнім спільним національним інтересам в сфері безпеки.

Будет интересно почитать

Back to top button