НовостиЯдерная энергетикаЯремче

У США був випробуваний ядерний реактор Kilopower для польотів на Марс

Вчені, офіційні представники NASA і департаменту енергетики презентували результати випробувань реактора Kilopower в Національному музеї атомного тестування в Лас-Вегасі, в пустелі Невада.

«Випробування компактної ядерної енергетичної системи, розробленої для підтримки довгострокової місії NASA, були успішними. Повноцінний запуск системи запланований на березень», — йдеться в повідомленні організаторів випробувань.

Розробники повідомляють, що пристрій використовує уран-235. Активна зона максимально стиснута і за розміром можна порівняти з рулоном звичайних паперових рушників. Навколо активної зони змонтована теплова трубка, яка переносить тепло енергетичних установок: невеликим двигунів Стерлінга. Двигуни — це невеликі поршні, які перетворять тепло в рух, і потім — в електрику.

Компактний розмір пристрою, за словами заступника директора NASA за космічними технологіями Стіва Юрчука, дозволить перевозити на одному кораблі відразу кілька блоків.

Раніше для космічних апаратів в проектах Voyagers 1 і 2 інженери NASA використовували радіоізотопні термоелектричні генератори.

Будет интересно почитать

Back to top button