НовостиКиевЯдерная энергетика

У Туреччині почалося будівництво АЕС «Аккую»

На майданчику АЕС «Аккую» почалося будівництво в рамках обмеженого дозволу на спорудження (ОДС), яке видало Агентство з атомної енергії  Туреччини у жовтні 2017 року.

Бетонування основи об’єктів «ядерного острову» є важливим етапом підготовчих робіт. В рамках ОДС виконуються будівельно-монтажні роботи на всіх об’єктах атомної електростанції, за винятком будівель і споруд, що належать до безпеки «ядерного острову».

На початку грудня вже була завершена підготовка основи фундаментної плити реакторної будівлі блоку №1. До робіт була залучена турецька компанія, яка завершила виконання робіт точно за графіком.

Крім будівельних робіт на майданчику тривають заходи з моніторингу навколишнього середовища: на регулярній основі відслідковуються сейсмологічні та метеорологічні параметри, стан підземних вод та морського середовища. Всі роботи зі спорудження АЕС «Аккую» ведуться згідно з турецьким законодавством, при безпосередній участі та з погодження Турецького агентства з атомної енергії.

У реалізації проекту відкриваються значні можливості для турецьких постачальників. За попередніми оцінками, турецька сторона зможе виконати близько 35-40% від усіх робіт зі спорудження АЕС «Аккую», що еквівалентно сумі в 6-8 мільярдів доларів США. Понад 350 турецьких компаній подали заявки на включення у перелік потенційних постачальників, перші з них вже отримали замовлення з підготовки інфраструктури АЕС. На сьогодні загальна чисельність персоналу на майданчику становить понад 300 осіб, з яких 90% громадяни Туреччини, залучені до робіт.

У березні 2018 року АТ Аккую Нуклеар планує отримати ліцензію на будівництво, після чого відбудеться бетонування фундаментної плити, що є офіційним початком спорудження першого блоку АЕС «Аккую» (заливка «першого бетону»).

 Довідково: 19 жовтня 2017 року компанія АТ Аккую Нуклеар отримала від Турецького агентства з атомної енергії обмежений дозвіл на будівництво (ОДС), що є першим етапом на шляху до отримання Ліцензії на будівництво АЕС.

ОДС дозволяє приступити до облаштування котловану Блоку № 1 до виходу на проектну відмітку, влаштування основи фундаментної плити для основних і допоміжних будівель і споруд Блоку № 1, вертикального планування проектного майданчику, засипці бухти Аккую до позначки +10,5 м, будівництва вантажних терміналів «Західний» та «Східний», спорудження східного і південного водовідвідних каналів, будівництва тимчасових будівель і споруд, пожежного депо, протипожежних резервуарів для води і протипожежної насосної станції.

АТ Аккую Нуклеар — компанія, створена в 2010 році для реалізації проекту зі спорудження АЕС «Аккую» на півдні Туреччини в провінції Мерсін. Енергоблоки ВВЕР-1200 АЕС «Аккую» відносяться до найсучасніших розробок покоління III+ з посиленими системами безпеки, які відповідають всім існуючим вимогам. Це серійний російський проект атомної електростанції на базі проекту Нововоронезької АЕС-2, перший блок якої введено в експлуатацію 5 серпня 2016 року. Після завершення будівництва АЕС «Аккую» буде виробляти близько 35 млрд кВт/г на рік. Термін експлуатації складе мінімум 60 років.

Будет интересно почитать

Back to top button