НовиниНовини світу

В Африці ВООЗ реєструє спалах захворювань серед населення новим смертельним штамом віспи мавп

Минулого тижня перші випадки захворювання Mpox були зареєстровані в Бурунді та Руанді, а також у Кенії та Центральноафриканській Республіці.

прививка У середу голова Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Адханом Гебрейєсус скликав екстрену нараду міжнародних експертів у зв’язку з випадками сплеску найнебезпечнішого варіанту вірусу Mpox у країнах Африки.
На думку медико, цей варіант вірусу вкрай заразний і швидко поширюється серед людей, що викликає серйозне занепокоєння експертів ВООЗ.
Виступаючи на прес-конференції в Женеві в середу, генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебрейєсус заявив, що експерти визначать, чи слід вважати спалах надзвичайною ситуацією міжнародного масштабу.
Тедрос уточнив, що ВООЗ виділила 1 мільйон доларів зі свого надзвичайного фонду для надання допомоги у боротьбі зі спалахом MPO.
Минулого тижня Африканські центри з контролю та профілактики захворювань оголосили, що цього року mpox, або віспа мавп, була виявлена ​​в 10 африканських країнах, причому на ДР Конго припало понад 96% всіх випадків захворювання та смертельних наслідків.
За даними Африканського центру з контролю та профілактики захворювань, майже 70% випадків захворювання на Конго припадає на дітей віком 15 років і молодших, і на цих дітей припадає 85% смертей.
Минулого тижня перші випадки захворювання Mpox були зареєстровані в Бурунді та Руанді, а також у Кенії та Центральноафриканській Республіці.
Раніше цього року вчені повідомили про появу нового, більш смертоносного варіанту mpox у шахтарському місті Конго, який може призвести до смерті для 10% інфікованих.
Існує побоювання, що цей варіант може легше поширюватися серед людей.
Оспа передається при тісному контакті з інфікованою людиною, зокрема під час статевих контактів.
У 2022 році Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила mpox надзвичайною ситуацією міжнародного значення через її поширення у більш ніж 70 країнах, в першу чергу торкаючись геїв та бісексуальних чоловіків.
Поширення mpox значною мірою вдалося взяти під контроль завдяки вакцинам та методам лікування, проте в Африці ці можливості, як і раніше, обмежені.
Марія Ван Керкхове, яка займається відділом ВООЗ з боротьби зі спалахами захворювань, вказала на різні тривожні аспекти кризи, спричиненої вірусом малярії, в Африці і закликала до негайних дій.
«Ми не повинні дозволити світові просто спостерігати і зволікати», — наголосила вона. «Зараз саме час діяти».

Місто-інфраструктура

Похожие записи

Visited 1 times, 1 visit(s) today

Будет интересно почитать

Back to top button