НовостиЯдерная энергетикаЧернигов

Отримано ліцензію на спорудження АЕС «Руппур» в Бангладеш

Бангладешський орган регулювання атомної енергії (BAERA) видав Комісії з атомної енергії Бангладеш (BAEC) ліцензію на проектування та спорудження АЕС «Руппур».

Цей документ підтверджує безпеку обраного Бангладешем проекту і дозволяє приступити до спорудження атомної електростанції.

Для АЕС «Руппур» був обраний російський проект АЕС з реакторами ВВЕР-1200, що реалізується на Нововоронізькій АЕС-2. Перший блок Нововоронезької АЕС-2 був зданий у промислову експлуатацію у лютому 2017 року, що робить пропонований проект референтним.

Це еволюційний проект покоління III , який повністю відповідає міжнародним постфукусімським вимогам безпеки.

Проект ВВЕР-1200 пропонується як найбільш надійний і економічно вигідний для Бангладеш. Проект АЕС «Руппур» реалізується в рамках концепції глибоко ешелонованого захисту, який є фундаментальним для всієї системи захисту АЕС.

Головна риса глибоко ешелонованого захисту ґрунтується на концепції багаторівневого захисту та пом’якшенні наслідків гіпотетичних технологічних аварій і впливу людського фактору.

Це гарантує безпеку навколишнього середовища, суспільства і персоналу станції.

«Інжинірингова компанія «АСЕ», як генпідрядник спорудження станції, виконує всі свої завдання по будівництву АЕС «Руппур» відповідно до графіків. Від BAERA отримана необхідна ліцензія, яка відкриває для нас шлях до повномасштабного розвороту робіт на майданчику спорудження АЕС. На листопад 2017 року заплановано розпочати заливку бетону в плиту основи реакторного відділення, що стане початком будівництва атомної електростанції», — зазначив старший віце-президент з управління закордонними проектами АТ ІК «АСЕ» Олександр Хазін.

Пуск першого блоку АЕС «Руппур» заплановано на 2023 рік, другого блоку — на 2024 рік.

Будет интересно почитать

Back to top button