НерухомістьНовиниХотин

Інвесторам невідомий головний нюанс покупки житла в передмісті

Забудова нових будинків в містах-супутниках столиці створює конкуренцію первинного і вторинного житла всього київського мегаполісу.

З одного боку, багатьом набридла міська метушня, шум, пил і гам. Чим більш у людей похилий вік, тим частіше вибір сімей випадає в сторону приміського житла.

Серед плюсів, — чисте повітря, тиша і можливість спілкуватися з природою наодинці, особливо, коли забудовники клятвено обіцяють інвесторам, що вікна їхньої квартири в новобудові будуть з видом на «незайманий ліс» з стрибучими по гілках «білочками». Не меншою популярністю користується «замануха», де майбутнім покупцям пропонується вид з вікна «на озеро» або «річку».

Як би там не було, деякі покупці, які проживають у великих мегаполісах, замислюються про те, щоб переїхати жити ближче до природи, і якщо така можливість виникає, то вони намагаються її не упускати.

Багато людей віддають перевагу, наприклад, більш дешевому приміському житлу. Якщо з 2009 по 2012 роки в інвестиціях був якийсь застій, то з 2012 по 2014 на ринку заміської нерухомості спостерігалося легке пожвавлення.

Після всіх економічних потрясінь, які мали місце за минулі роки, вже сьогодні починають виникати системні проблеми. Забудовники будували, думали, що ринок дуже класний, а реальна рентабельність, там взагалі мінімальна.

Це передмістя, ціни особливо не поженеш, а собівартість плюс-мінус, така ж, як і скрізь. Багато хто навіть продає це житло нижче собівартості», — розповів СтройОбзору аналітик консалтингової компанії «SV Development» Сергій Костецький.

Може це когось і здивує, але досвідчений будівельник за якістю зведеного будинку раніше міг безпомилково визначити назву фірми-забудовника. Адже, досягнута з роками планка будівельних стандартів при здачі кожного об’єкта в експлуатацію, була піднята досить високо.

«З кожним роком якість споруджуваного житла знижується. Якщо забудовник, умовно навіть на тисячу гривень ціну піднімає за квадратний метр, люди не йдуть купувати. У той же час, ви розумієте, що собівартість витратних матеріалів постійно зростає: електрики, бензину, комунальних платежів, податків і так далі. Ціни на квартири в гривні постійно тримаються на одному рівні, а забудовники за фактом, працюють собі в збиток», — уточнив Сергій Костецький.

Але при купівлі житла в передмісті є позитивний момент для покупця, пов’язаний з більш низькими цінами на квартири, ніж в самій столиці.

«У приміських районах одна перевага: там викуповують величезні шматки землі, десятки гектарів, і забудовують, як клубне житло з магазинами, інфраструктурою і так далі, все своє. У Києві такі комплекси на пальцях можна перерахувати. У передмісті столиці квартири дешевше, ніж у нас на Троєщині», — зазначив експерт.

І, дійсно, це дуже класні приміські комплекси, дуже круті з точки зору рівня життя, інфраструктури і так далі. На цьому їх переваги майже і закінчуються.

«Далі, після першої ейфорії, після блискучої покупки, інвестор починає прозрівати і з подивом виявляти всі нюанси життя в передмісті. Там, доступність не дуже гарна, комунікації і так далі. Всі ці проблеми, вони реально існують», — розповів аналітик, додавши, що питання про те, де краще купувати житло, риторичне.

«Багатьом щасливим власникам нових квартир до пори до часу невідомий головний нюанс покупки житла в передмісті: там житло не просто дешевше, воно і за якістю різко відрізняється від київського. Якщо розглядати проблему більш глобально, то, на жаль, якість житла в новобудовах продовжує поступово знижуватися не тільки в столичних передмістях, але і в самому Києві», — підсумував Сергій Костецький.

«Місто-інфраструктура»

Будет интересно почитать

Back to top button