Одесса

Тест на чесність: сплатив податки — спи спокійно

Як великому бізнесу Півдня вдається упереджувати виникнення податкових боргів.

Банально, але факт — хто сплачує податки вчасно, може спати спокійно. Відомий афоризм американського письменника Олівера Холмса упродовж десятків років не втрачає своєї актуальності.

Адже сплата податків – це ціна не лише за наше комфортне життя  у економічно розвиненій країні, а й за власний спокій підприємця, який  може вільно та спокійно вести свій бізнес, не переховуючись від відповідальності та не прокидаючись у «холодному поту» від важких думок. Здебільшого, податковими «боржниками» стають підприємства, які мають певні труднощі у веденні бізнесу, проте, нерідко податкові борги виникають і на «економічно здорових» підприємствах. Чи відбувається це внаслідок умисного ухилення від сплати податків, чи з інших причин – питання залишається відкритим.

Проте, рівень добровільної сплати податків і зборів громадянами є переважним показником ефективності реалізації податкової політики держави та функціонування податкової системи. Частка податкових надходжень, сплачених добровільно до державного бюджету, у визначені чинним законодавством терміни є одним із найважливіших показників ефективності адміністрування податків. А рівень податкового боргу є індикатором, який загалом показує наявні проблеми в оподаткуванні й недостатню ефективність чинних механізмів сплати податків.

Треба усвідомлювати, що великі суми податкового боргу призводять до недоотримання значної частки доходів до бюджету країни, адже саме податкові надходження формують основну частину державної скарбниці, а  отже, і фінансову стабільність держави.

Відтак, робота з боржниками не лише важлива, а і чітко регламентована Податковим кодексом України, причому вибудувана таким чином, що невиконання кожного з попередніх пунктів призводить до більш жорстких подальших кроків.

Завдяки злагодженій роботі та застосованим заходам, передбачених чинним законодавством, Одеським управлінням Офісу  у січні 2019 року вдалось забезпечити погашення наявного податкового боргу великих платників у сумі 45,4 млн грн.

Зокрема, повністю погашено борг таких економічно активних підприємств як ТОВ «ТІС- Зерно» та ТОВ «ТІС – Міндобрива», які станом на 30 грудня 2018 року загалом заборгували податків на суму 8,5 млн грн.

З керівництвом цих підприємств Фахівці Одеського управління Офісу неодноразово проводили співбесіди з питання погашення наявного боргу та застосували увесь комплекс заходів, передбачених Податковим кодексом на етапі існування «інертного» податкового боргу (а саме, спрямування податкової вимоги, винесення Рішення керівника про опис майна у податкову заставу та безпосередній опис майна на підприємстві). Це дозволило забезпечити погашення наявного податкового боргу та мобілізувати до держбюджету надходжень на 8,5 млн грн.

Податковий борг комунального підприємства «Теплопостачання міста Одеси» з податку на додану вартість на початок року складав 36,9 млн грн.

Враховуючи, що відповідно до Статуту КП «ТМО», засновником підприємства є Одеська міська рада, Одеським управлінням Офісу проводиться з нею системна спільна робота з  питань забезпечення погашення податкового боргу.

Згідно з довідкою про план використання бюджетних коштів на 2019 рік та заявкою головного розпорядника бюджетних коштів, департамент фінансів Одеської міської ради забезпечив фінансову підтримку КП «ТМО», що дозволило достроково здійснити погашення сум розстроченого податкового боргу, який мав сплачуватися поступово протягом 2019 року.

Насправді, підприємства-боржники – це, на жаль, досить типове явище в економіці будь-якої країни.  Але, в Одеському управлінні Офісу впевнені, що дієві заходи перевірчих органів та хороше адміністрування податків на підприємствах сприятимуть покращенню становища підприємств-боржників. А порозуміння та злагоджена робота з бізнесом і надалі призводитиме лише до позитивних змін — кількість боржників буде мінімальною, а надходження до бюджету максимальними.

Начальник Одеського управління

Офісу ВПП ДФС Вікторія Талпа

Похожие записи

Visited 1 times, 1 visit(s) today

Будет интересно почитать

Back to top button