КиївНовиниЯдерна енергетика

Україна та Білорусь домовились про співпрацю у розвитку чорнобильського туризму

Учасників конференції зацікавила можливість налагодження транскордонних туристичних маршрутів, у тому числі і водних.

Про важливість відродження, розвиток територій Чорнобильського і Причорнобильського Полісся спілкувалися вчені, експерти та науковці з різних країн світу під час міжнародної науково-дослідної конференції “Радіоекологічні та радіобіологічні наслідки Чорнобильської катастрофи”, що відбулася у білоруському місті Хойники.
Одним із засобів подолання наслідків аварії на всій території відселення є розвиток чорнобильського туризму. І розвивати цей напрям вирішили спільними зусиллями – як з української, так і з білоруської сторін.
Україна та Білорусь домовились про співпрацю у розвитку чорнобильського туризму
Зокрема, учасників зацікавила можливість налагодження транскордонних туристичних маршрутів, у тому числі і водних.

Тому учасники конференції домовилися про створення українсько-білоруської робочої групи з розвитку чорнобильського туризму із залученням представників влади, турбізнесу і галузі гостинності, вчених та громадських організацій.
Україна та Білорусь домовились про співпрацю у розвитку чорнобильського туризму
Делегація від Асоціації Чорнобильського туризму України та компанії “ЧОРНОБИЛЬ ТУР” – єдина, хто представляє Україну на цьому важливому міжнародному заході.

Очільник делегації, голова Асоціації Чорнобильського туризму України Сергій Мирний під час свого виступу розказав про тенденції до збільшення турпотоків до Чорнобильської зони, про перспективи створення Чорнобильського меморіально-культурного та природнього національного парку та наголосив на необхідності присвоєння статусу місця Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО:
“Чорнобильська зона давно претендує на статус місця Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Адже на території зони є ряд унікальних споруд і такий крок стане ще одним логічним та необхідним кроком до подолання негативних наслідків Чорнобильської катастрофи та реабілітації місця аварїї. Статус місця Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО є додатковою гарантією збереження і цілісності унікальних природних і культурних комплексів, підвищує престиж територій, сприяє популяризації включених до Списку об’єктів і розвитку альтернативних видів природокористування (в першу чергу, екологічного туризму).»
Україна та Білорусь домовились про співпрацю у розвитку чорнобильського туризму
Учасники міжнародної конференції домовилися вивчити можливість спільної подачі заявки на внесення Чорнобильської зони до Списку культурних і природних об’єктів світової спадщини ЮНЕСКО за критерієм «природна спадщина» від України та Республіки Білорусь.

Місто-інфраструктура

Похожие записи

Visited 1 times, 1 visit(s) today

Будет интересно почитать

Back to top button