КиївНовиниЯдерна енергетика

В Азії почалось будівництво нової АЕС покоління ІІІ+

U.S. International Energy Administration (EIA) опублікувала Міжнародний енергетичний прогноз-2017.

В прогнозі зазначається, що глобальний ядерний потенціал буде зростати із середньорічним темпом в 1,6% з 2016 по 2040 рік за рахунок країн, що не входять в Організацію економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).

Зростання попиту на електроенергію відіграє головну роль в ухваленні рішень про будівництво нових ядерних реакторів. EIA очікує, що зростання споживання електроенергії в країнах Азії і на Близькому Сході перевищить аналогічні показники в Сполучених Штатах, Європі та Японії.

Станом на 2016 рік в світі налічувалося 449 енергетичних реакторів (включаючи зупинені на тривалий термін), 60 реакторів перебувають у стадії спорудження, причому більша частина з них в країнах Азії.

Так, в Бангладеш розпочали будівництво нової АЕС «Руппур», яка стане першою в країні. 4 листопада 2017 року регулюючий орган Бангладеш (BAERA) видав ліцензію на проектування та спорудження станції і вже 30 листопада 2017 року відбулася урочиста церемонія заливки «першого бетону» в основу енергоблоку №1 АЕС «Руппур».

Прем’єр-міністр Народної Республіки Бангладеш Шейх Хасіна на церемонії зазначив: «Будівництво АЕС — це давня мрія бенгальського народу, сьогодні ми стали на крок ближче до її здійснення. Бангладеш стає частиною атомного світу з АЕС «Руппур».

За планом початок експлуатації блоку №1 АЕС «Руппур» розпочнеться в 2023 році, блок №2 — в 2024 році. Станція працюватиме на двох російських реакторах ВВЕР-1200 сумарною потужністю 2400 МВт. Проект реакторів для Бангладеш є еволюційним проектом покоління III +, який повністю відповідає міжнародним вимогам безпеки.

Над будівництвом станції працюватимуть не менше 12 тисяч фахівців — проектувальників, інженерів, виробників обладнання, будівельників, енергетиків.

Місто-інфраструктура

Будет интересно почитать

Back to top button