НовостиЖитомирНедвижимость

Вартість оренди приміщень для фітнес клубів зросла на 3% — експерт

Зростання вартості оренди приміщень для фітнес клубів в минулому 2017 році був пов’язаний з ростом попиту на оренду комерційних приміщень в цілому в Києві з боку орендодавців з різних сфер бізнесу. Підвищення орендних ставок проходило на тлі низького рівня введення в експлуатацію нових приміщень. Також корекція ставок відбувалася поетапно, через інфляцію.

У той же час, пропозицій на ринку оренди приміщень, придатних для фітнесу, в Києві цілком достатньо, оскільки в основному виставляються площі близько 1000 м2, які поки ще не настільки популярні у орендарів. Про це заявив незалежний експерт ринку фітнес-послуг Сергій Черепинець.

Як виявилося на практиці, часто орендодавці намагаються заманити своїх потенційних клієнтів наданням більш вигідних умов для старту, а потім, через деякий час, підвищують ставку.

«Вижити в таких умовах може тільки дуже успішний фітнес-клуб з унікальним торговим пропозицією. В основному сюди відносяться так звані моно-студії, які пропонують строго обмежений спектр послуг та у яких є власна цільова аудиторія», — уточнив Сергій Черепинець.

Таким чином, вартість абонемента фітнес-клубу безпосередньо залежить від орендної ставки на приміщення. Власник бізнесу компенсує витрати на підвищення вартістю абонемента, і невисокою зарплатою персоналу, щоб не зменшувати величину свого і так невеликого прибутку.

«Процес поглинання великими гравцями більш дрібних, а також масове закриття маленьких клубів триває. Уже зараз в Україні кожен третій фітнес-клуб відноситься до однієї з мереж. Також кожен третій не витримує конкуренції і закривається, що призводить до припливу нових клієнтів для великих мереж. При цьому ціна на вартість послуг в цих мережах не особливо змінюється в бік зменшення. В основному ростуть витрати на відділи продажів і рекламу, що дозволяє підтримувати більш-менш стабільний наплив клієнтів», — зазначив експерт ринку.

У той же час, на сьогодні, найбільшим попитом у орендарів користуються приміщення від 1000 кв.м. Це пов’язано з тим, що на меншій площі дуже складно отримати прибуток, якщо приміщення здається в оренду.

«Будувати приміщення спеціально для фітнес-клубу, зараз не є більш вигідним, ніж зняти його вже готовим у забудовника або нового власника. Таких приміщень досить на ринку, які простоюють, але забудовники не поспішають їх здавати за заниженою орендою. Купити ж його може собі тільки проект преміального сегмента на довгострокову перспективу, а таких гравців дуже мало», — заявив Сергій Черепинець.

Експерт також звернув увагу, що в 2018 році можна прогнозувати подальше подорожчання оренди приміщень, призначених для сфери фітнес-послуг. Це буде пов’язано з ростом попиту з боку бізнесу і інфляційними процесами в країні. Прибуток при цьому самих фітнес-клубів зменшиться.

Владислав Кордiк

Мiсто-iнфраструктура

Будет интересно почитать

Back to top button