НовостиНедвижимостьДубровица

З введенням е-декларування ринок елітного житла «обвалився» — Сергій Костецький

З введенням в Україні е-декларування доходів для державних чиновників і народних депутатів усіх рівнів, продаж житла VIP-класу в Україні обвалився. Думки експертів розділилися. Одні впевнені, що ринок елітного житла сильно просів, але продовжує функціонувати. Інша група експертів стверджує, що він уже давно перейшов в заморожений стан. Як би там не було, практично всі аналітики ринку нерухомості сьогодні впевнені, що покупка VIP-житла з точки зору інвестицій, сьогодні малоприваблива.

Причина одна, той же депутат, або міністерський чиновник, який купив квартиру за ціною 40 тис. грн. за квадратний метр, автоматично потрапляє під державний контроль і діючий фінансовий моніторинг. Самі ріелтори не приховують, що продавати елітні квартири забудовникам стало вдвічі складніше, оскільки на вторинному ринку сьогодні пропонується чимало цікавих варіантів VIP житла.
«Житло класу VIP, воно взагалі не продається. Елітна нерухомість з 2009 року дешевшає. Якщо економ-клас в продажах, в 2012 році спершу трохи підріс, то ВІП-ка, вона постійно дешевшає. Вона в принципі нікому не потрібна тому, що там е-декларування з урахуванням всього іншого. Зараз елітну нерухомість якщо і купують, то при дуже гострій необхідності. Якщо раніше елітне житло безболісно набували бізнесмени, депутати, чиновники високого рангу, то зараз, під жорстким контролем фіскалів, оформлення документів на близьких родичів уже не проходить. Самі чиновники говорять, що потім в прокуратурі їм починають зайві питання задавати, звідки гроші і так далі розповів ІАП «Місто-інфраструктура» аналітик консалтингової компанії« SV Development» Сергій Костецький.

І, дійсно, з урахуванням масового відтоку представників великого та середнього бізнесу в Європу, кількість багатих чиновників, готових розщедритися на десятки мільйонів за квартиру з видом на озеро в комплексі з елітною забудовою, більше не стає. Так, і форма для е-декларацій, має шістнадцять розділів, які дають повний зріз матеріального становища декларанта.

«Ріелтори все розповідають про якісь оживлення в продажах у преміум- і бізнес-сегментах, про відкладений попит, повернення покупців. Можу сказати авторитетно, що ніякого «пожвавлення» немає. На ринку «елітного» житла застій з 2009 року. Ринок «лежить» насправді. З 2009 по 2012, в кращі роки, це було 7% від загальної кількості угод, а зараз і того менше. А ще краще, включіть логіку. Знайдіть будь-яку багату людину, у якої вже величезний заміський котедж, vip квартира, і багато всього іншого. Чи захоче сьогодні він при зарплаті в 5 тис. грн. в відкриту задекларувати на себе або на тещу елітну нерухомість, вартістю в 50 тис.грн. за квадратний метр уточнив аналітик консалтингової компанії «SV Development».

Владислав Кордік

«Місто-інфраструктура»

Будет интересно почитать

Back to top button