КиївОбразованиеНовини

Художниця Олександра Єрастова: «Я хочу дарувати людям позитив»

 

Шоста година вечора. Виставковий зал Музею історії Києва поступово наповнюють відвідувачі: хтось несе букети квітів, а хтось – сучасні фотокамери. Гості прийшли, щоб насолодитися прекрасним і оглянути нову експозицію «13:13 На перехресті Світів».

Дійсно, приміщення ніби розділене на дві частини. З однієї сторони глядача вражають картини, на яких зображені овечки, кізки та козли з людськими тулубами. З іншого – гість бачить полотна з неймовірними переливами барв, які навіюють думку про містичні вчення Сходу.

Авторку картин Олександру Єрастову, одягнену в ошатну золотисту сукню, око відвідувача виділяє відразу. Кожен намагається «підловити» дівчину, висловити свої враження та розпитати її про значення тієї чи іншої роботи. Художниця, збентежено усміхаючись, приймає компліменти і охоче розповідає про свої творіння.

Як стверджує Олександра, ідея виставки народилась досить давно. Частина цієї колекції – 13 робіт – відображає симбіоз людини і тварини. Усередині кожної homo sapiens живе частка тварини, і це провокує появу нових субособистостей, які мають свої земні бажання та мотиви. Всіх гостей без винятку цікавило одне питання: «Чому саме козли?». Невже це певним чином зв’язано з відомою приказкою: «Любов зла – полюбиш і козла»?

 

Звісно, такі усні роздуми повеселили і публіку, і саму Олександру. Насправді, на створення цієї серії авторку підштовхнула подруга, яка займається виробництвом сирів із козиного молока. Першою роботою став «Гурман»: на картині зображена молода кізка, яка, немов справжній дегустатор, із задоволенням смакує травинку.

Але не тваринами єдиними… Художниця захотіла показати іншу сторону людського життя – Світ метафізичний, Світ сутнісного буття. Так з’явилися ще 13 картин. За її словами, ці два світи існують одночасно. Люди можуть переміщуватись з одного в інший, бо щомиті роблять певний вибір.

Олена Єрастова, двоюрідна сестра художниці, зазначила, що її найбільше вразила метафізична частина виставки: «За професією я хімік, тому тема космосу, метафізичного змісту мені більш зрозуміла та близька. Я бачу у цьому більш глибинний сенс. Картина не дає побачити все, але вона дозволяє зануритися в інший світ. Ось Олександра, на мою думку, змогла перенести нас туди, показала, як можна мислити, куди можна потрапити та наскільки там красиво і чудово». Додає, що в захваті від автопортрету сестри та «Гурмана».

Сама ж авторка зізналася, що найулюбленіша її робота на виставці – «Лава-Лова». «Я всі свої картини люблю, але саме ця викликає у мене почуття закоханості».

Дівчина малює з самого дитинства. ЇЇ картини – яскраві, від них віє гарною енергетикою. Олександра розповідає, що ніколи не мала бажання писати в похмурих тонах: «Я хочу дарувати людям позитив. Досі згадую, як мама побачила мою першу картину з кізочкою – і усміхнулась. Прагну викликати у людей саме таку реакцію, а негативу в цьому світі і так вистачає».

Майбутні роботи талановитої художниці продовжать тематичну лінію цієї виставки, але чи відіграватиме число «13» у цьому якусь роль, стане відомо згодом.

Вікторія Теравська

Будет интересно почитать

Back to top button