НовостиНедвижимостьВышгород

Кластеризація дозволить вивести хостели з тіні

Українські готельєри вважають, що у нас давно назріла необхідність провести законодавче розділення всіх засобів розміщення за категоріями. З точки зору законодавства різниці між готелем, типу «Інтурист», міні-готелем і хостелом, не існує, хоча податки відповідно, різні. Інша справа, що деякі підприємливі готельєри, щоб зменшити податки, можуть великий готель розбити на кілька ФОПів, і тоді платять набагато менше, ніж якби це було одне юридична особа. Виникає колізія, коли у готелі на 400 місць в центрі міста, і у 12-місцевого хостелу на околиці, доходи абсолютно різні, а податки, які вони перераховують до бюджету, практично однакові.

Кластерний поділ на законодавчому рівні коштів, що надаються для розміщення туристів, дозволить вивести з тіні велику частину українських готелів і хостелів, загальну реальну кількість яких важко оцінити, навіть профільним фахівцям.

Інша користь від уточнення кластерних норм розміщення щомісячне і стабільне поповнення українського бюджету на десятки мільйонів гривень. Адже хостел по суті це молодіжний готель, в якій за помірну плату туристам надається цілком комфортне проживання в одномісних або 2-4 місних номерах. Тут завжди загальна кімната для спілкування, де встановлено телевізор, а також є кухня і санвузол.

«Поняття «хостел» у нас прописано в одному державному стандарті. Там написано, що хостел — це готель, і всі хостели повинні бути зареєстровані, як готелі і проходити категоризацію, також як готелі. Ясна річ, що це два абсолютно різних засоби розміщення, і хостели, вони не можуть реєструватися, як готель, бо там зовсім інші параметри. Йдеться про ті засоби розміщення, які спочатку були розраховані для туристів. Я вже не кажу про ті сумнівні за якістю послуги, що надаються у закладах і квартирах з убогими койко-місцями, які голосно іменують себе хостеламі, а працюють, як звичайні гуртожитки, розповіла про існуючу проблему віце-президент Всеукраїнської хостел-асоціації Олена Іващенко.

Велика частина українських хостелів, через відсутність можливості реєстрації саме в своєму кластері, змушена працювати в тіньовому обороті, що ускладнює, навіть елементарний підрахунок їх кількості.

«Ми вже давно прийшли до того, що для кожного з засобів розміщення, взагалі потрібно окремі параметри розробляти. Через плутанину в класифікації, не мають можливості пройти офіційну реєстрацію і працювати «прозоро» навіть цілком пристойні, європейського рівня українські хостели. Взяти поняття, що таке міні-готелі, що таке апартаменти, мотелі, та інше. Які до них повинні стандарти застосовуватися, цього в законодавстві ніде немає, тільки на організацію проживання в готелях стандарти, більше нічого немає», — зазначила Олена Іващенко.

У той же час, за минулі десятиліття саме поняття «хостел» було дискредитовано різного роду «сірими» підприємцями, бізнес яких був заточений під «швидкі» гроші в обхід якості послуг, що надаються. Хостелами стали пафосно називати навіть старі, наспіх обладнані общаги, які щільно заселяються сезонними робітниками. В якості додаткового бонусу, крім ліжка, господарі общаг можуть запропонувати хіба що, щурів і тарганів, які бігають по кімнатах.

«Зручностей нуль, а ліжко використовується, як спальне місце. Туалет і душ — один на всіх. Якщо 30 чоловік в кімнаті, то і ціна за ліжко-місце може бути 30-40 грн. з людини на добу, або близько тисячі гривень з людини, за місяць розміщення в такому «хостелі». Витрати господарів при цьому мінімальні». — уточнила віце-президент асоціації.

І, дійсно, на відміну від койко-місць в гуртожитку, в хорошому хостелі, розрахованому на туристів і метраж побільше, і кількість послуг, що надаються, десятки. Наші готельєри через відсутність наших українських, більше поки дотримуються виключно Міжнародних стандартів. Європейськими стандартами чітко регламентується мінімальна кількість санвузлів, душових і квадратних метрів, виделених на одну людину.

«На 10 чоловік належить мати мінімум, один туалет. А в квартирах, де проживає по 30-40 чоловік, як був один душ і санвузол, так і залишається. Почали називатися хостеламі саме ось такі багатомісні засоби розміщення з двоярусними ліжками, туалет і душ загальний, то що у нас не прописано в стандартах по хостелах. Там розміщують робочих, які задіяні на тимчасових роботах. Особливо це Києва стосується. По суті — це гуртожиток, але вони називають себе хостеламі, на які, як раз, найбільше люди скаржаться в багатоквартирних будинках. У гуртожитках для робітників-будівельників мінімальна ціна розміщення, як правило, робиться за рахунок того, що в маленькій кімнаті ставлять багато двоярусних ліжок, і набивають туди максимальну кількість осіб, скільки дозволить кімната», — підсумувала Олена Іващенко.

Таким чином, готельєри в 2018 році зіткнулися з реальною проблемою дискредитації самого поняття «хостел», як визнаного в Європі засоба розміщення. У той же час, державні чиновники не поспішають виводити з тіні засоби розміщення, які працюють напівлегально. Багато підприємців давно самі мріють вийти з «тіні», і займатися готельним бізнесом на цілком законних підставах, але умови для цього поки що не створено.

А саме, потрібно втручання фахівців на законодавчому рівні для проведення кластеризації серед українських засобів розміщення.

Владислав Кордік

«Місто-інфраструктура»

Будет интересно почитать

Back to top button